Waze un ceļu policija Latvijā

Esmu mobilās aplikācijas Waze lietotājs, kopš esmu iegādājies mašīnu. Lai arī dažus tas uzjautrina, jo vieni uzskata, ka es bez Waze nemaz nemācētu braukt pa ielu un atrast adreses kamēr citi aizrāda, ka policija tāpat noslēpsies. Tie kuri ar mani ir kopā braukuši zina, ka dzēris pie stūres nesēžos. Savukārt ērtāk ir lietot Waze, nevis citas kartes internetā, piemēram, Bing vai Google Maps (kurā tagad arī atrodami Waze dati, kopš Google nopirka Waze).

waze ielas

Policija lieto Waze nepareizi.

Lai vai kā, šonedēļ izvērsās diskusija par to, ka ceļu policija lieto Waze nepareizi.  Jau paši policisti ir atzinuši, ka izmanto Waze, dzēšot ārā savu atrašanās vietu. Tā vārds pa vārdam izvērtās saruna, ka man kā autobraucējam nevajadzētu atzīmēt ceļu policijas atrašanās vietas, jo tad policija mazāk noķeršot dzērājšoferīšus. Savukārt es uzskatu, ka policijai pašai vajadzētu ne tikai atzīmēties, kur atrodas, bet arī izmantot “māneklīšus” bīstamajās zonās. Tādā veidā autobraucēji samazinās ātrumu, bet šoferi-dzērāji nebrauks konkrētajā posmā visticamāk vispār.

Cits jautājums cik no šiem šoferiem izmanto mobilās aplikācijas :)

Tas gan padarīs šo aplikāciju mazāk pievilcīgu, bet tā kā vismaz mani policija nesatrauc, tad turpinātu to izmantot tā pat kā līdz šim – sastrēgumu un bīstamo posmu apskatei braukšanas laikā.


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2013. gada 4. novembris

Izsakies arī Tu