09.09.09, skaitļu nozīme un ticība

Pirms vairāk kā gada, pirms 8. augusta (2008) visiem atbildēju, ka man kāds nozīmīgs notikums būs šodien – 2009.09.09 (jeb 09.09.09, 9.9.9., aka 999).  Es jau biju par to aizmirsis, bet atgādināja, mana mamma, kura to bija izlasījusi internetā. Toreiz tas bija tikai joks un ir arī joprojām.

Senajiem latviešiem 999 bija maģiskais skaitlis, kurš zināms kā trejdeviņi (ala 27)

cube chaos

Šis atgadījums lika atcerēties cilvēku piesiešanos skaitļu nozīmei, numeroloģijai, laimīgajiem datumiem un arī visādām statistikām. Īpaši tas izpaudās 2007. gada 7. jūlijā, kad notika masu laulību pasākumi un bija gandrīz neiespējami atrast baznīcu, kurā kāzas nenotiktu.

Man šķiet dīvaina visa tā saderības pētīšana, piemēram, horoskopu saderība. Nenoliegšu, ka esmu papētījis pats savu horoskopu un nākotnes pareģojumiem. Lai kā man to negribētos atdzīt, bet lielākoties tie sakrīt. Un tomēr, tie ir tik vispārīgi, ka nebūtu brīnums, ja nesakristu. Es joprojām horoskopus uztveru kā izklaidi.

Vieni tic Dievam, citi skaitļiem, gariem un maģijai

Man jau patīk, ka Latvijā arī esot tapis versija par raidījumu “Битва экстрасенсов” (latviski: ekstrasensu cīņa). Neesmu redzējis, bet dzirdēju, ka neesot tik interesants kā Krievijas variants.

Jau bieži esmu teicis, ka cilvēks, kurš nonācis izmisumā, ir viegli pievēršams baznīcai, sektai vai kustībai, jo nav jau vairs ko zaudēt. Es cienu cilvēku reliģiskos uzskatus, darbojoties nevalstiskajās organizācijās (NVO), bieži nācās sastapties gan ar kristīgo ticību luterāņiem (protestantiem) un pareizticīgajiem (Latvija, Grieķija, Polija,…), gan ar musulmaņiem (islāma ticība) (Grieķija, Francija, …), līdz ar to neuzskatu sevi par aizspriedumainu reliģijā (vismaz, man pašam tam gribētos ticēt).

Un tomēr… nekā īsti nosodoša tur nav, jo katram no mums ir brīva izvēle savā ticībā un darbībā, kamēr tā neapdraud citus. Ja tas palīdz cilvēkam izskaidrot kādas sev nesaprotamas lietas vai nepieciešama trešā nesasniedzamā persona, kas dod motivāciju – lai tā būtu.

PS. šim rakstam būs turpinājums kaut kad tālākā nākotnē. Šodien te bija paredzēts cits raksts, bet izrādās bija pārāk personisks, lai publicētu. Tādēļ arī nenopublicēju 9:09 kā to vēlējos :(


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2020. gada 20. oktobris

 
 

Jau 2 atsauksmes par 09.09.09, skaitļu nozīme un ticība

...

#3362

sākotnējais variants(lai gan personiskāks),tomēr bija labāks ;)

Undīne

#1568

sākotnējais variants(lai gan personiskāks),tomēr bija labāks ;)

Izsakies arī Tu