“Meklējam sirdsmāsiņu” noskaidros labāko (bērnu) medmāsu!

Meklējam sirdsmāsiņu Jau no 12. maija (Starptautiskās māsu dienas) līdz 15. septembrim ir iespēja pieteikt savu sirdsmāsiņu. Iespējams, ka es par šo akciju tā arī neko neuzzinātu, ja man nebūtu netieša saistība ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu.

No preses relīzes:Akcijas “Meklējam sirdsmāsiņu” mērķis ir pievērst uzmanību bērnu māsu darbam Latvijā, celt bērnu māsas profesijas prestižu, neaizmirstot, ka no viņām ir atkarīga pacienta aprūpe un veiksmīga izveseļošanās. (…)
Pieteikt savu sirdsmāsiņu ir aicināts ikviens bijušais vai pašreizējais Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pacients, viņa radinieki un draugi. Nekad nav par vēlu pateikt labus vārdus, tāpēc, ja sirdsmāsiņa joprojām strādā Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, viņai iespējams pateikties pat pēc vairākiem gadiem. Savu sirdsmāsiņu iespējams pieteikt, aizpildot anketu internetā www.rblf.lv, www.diena.lv/sirdsmasina, www.bkus.lv vai Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, kur visās nodaļās ir izvietoti īpaši akcijas stendi.(…)
Akcijas norise plānota divos posmos: no šī gada 12. maija līdz 15. septembrim tiks noskaidrotas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas sirsnīgākās bērnu māsas un pēc tam līdz pat šī gada novembrim tiks paplašināti meklējumi visu valsts slimnīcu bērnu māsu vidū.

Iemesls kādēļ vēlējos uzrakstīt un aicināt iesaistīties akcijā bija negatīvās informācijas pārpilnība medijos par ārstu (un līdz ar to arī māsu un medicīnas nozari kopumā) darbību. Necentīšos apgalvot, ka visi ārsti ir balti un tīri, bet dažreiz šķiet, ka cilvēki neprot nodalīt lietas, kur pēc atsevišķu personu izdarībām tiek spriests par jomu, kurā šī persona darbojas, kopumā. Kas arī ir stulbi! Nē, tas pat nav par Zatleru, vai dažu labu un netaisnu darba devēju, tas tā. Kopumā…

Tas gan vairāk bija par vairākkārtējiem rakstiem TvNetā, kur pat diskusija izvērtās par Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcas māsu darbību, kur komentāros tika pat jaukta BĒRNU slimnīca ar pieaugušo slimnīcu. Nu tas tā… informācijai.

Otrs iemesls rakstīšanai bija pagājušā (un aizpagājušā gada (2006, 2007)) projekti “pasaules glābšanā”, kur piedalījos kā dalībnieks, attiecīgi “Eurizons 2006” un “2015.lv“, kur viens no punktiem ANO Tūkstošgades attīstības mērķos ir saistīts ar bērnu veselību. Es tā teikt Keep my promise! un joprojām cenšos arī informēt par brīvprātīgo darbu, labdarības akcijām un pasaules glābšanām.

Raksts tapis pēc Undīnes ieteikuma.


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2008. gada 26. maijs

 
 

Izsakies arī Tu