BarCamp Baltics 2008. Atskats

Saistītie raksti


Nedēļas nogale tika pavadīta “Barcamp Baltics 2008″, kurā biju ar mērķi sameklēt cilveķus, kas būtu gatavi iesaistīties projektā “artVlog“. Atradu. Uzdevums izpildīts. :)

BarCamp Baltics

Neliels atskats uz to, kas patika un kas nē.

Piereģistrējos jau piektdien, bet nu uz neoficiālos atvēršanu neaizgāju, jo tikšanās ar draudzeni bija daudz svarīgāka. Jebkurā gadījumā baidījos, ka pasākums, izsakoties draudzenes vārdiem, būs “ļoti nūģisks”, bet tā nebija. šāda veida nekonference atgādinās laiku, kad piedalījos dažāda veida semināros, konferencēs vai vienkārši pasākumos, kas arī bija neformālā veidā veidoti. Šāda metode ļauj pašam saplānot savu laiku un piedalīties prezentācijās, kuras tiešām interesē. Es izvēlējos galvenokārt tās, kas bija saistītas ar blogiem un lapām ārzemēs un tās, kur tika apspriesta žurnālistika un ar to saistītā atbildība. Jebkurā gadījumā no-tech. No visām prezentācijām nelietderīga likās tikai mūsu kaimiņa-lietuvieša, kurš stāstīja par mājaslapu un to kā tā izveidota. Bet par visām apmeklētajām prezentācijām sestdien pēc kārtas.

Hmm… izskatās, ka savu blociņu būšu pazaudējis, tāpēc nāksies pēc atmiņas rakstīt.

Poscasting. Piedāvāja Максим un Йоха (JoCast)
Galvenais mērķis bija uzzināt nedaudz vairāk par to kas un kā. Arī no tehniskās puses. Pa lielam koncepcija jau bija skaidra, tikai vēlējos to nedaudz dzīvajā dzirdēt. Pietiekami interaktīvi.

Lietuvas blogeru enciklopēdija (Lietuvos blogerių enciklopedija) – visiblogai.lt; Mērķis bija uzzināt vairāk par .lt blogiem un to autoriem. Prezentācija bija ļoti īsa. ĻOTI īsa. noderīgu informāciju neieguvu. :(

Mixxt
Vācijas internets, lapas un blogi. Olivers (Oliver Ueberholz) no Mixxt.de, webworkblogger.de

Pietiekami sakarīgi un interesanti. Jebkurā gadījumā patīkami bija klausīties. Lai arī daudz liekas informācijas konkrēti man, bet vismaz bija pārskats par Vācijas internetu.

Liekas vienlaicīgi ar šo prezentāciju notika arī draugiem.lv prezentācija, ko vadīja Lauris Liberts. Domājams tādu varēšu vēl kādreiz vēlāk kaut kur dzirdēt.

Pilsoniskā žurnālistika Latvijā (Citizen journalism in Latvia). Marta Krivade (tribine.lv)

Noderīgi. Interesanti. Skarbi.Un patiesi! Sevišķi patika Latvijas vidējā blogera tēls – “20-30 gadus vecs vīrietis, kas raksta par tech un IT“. Diemžēl nesanāca pēc prezentācijas parunāt, bet noteikti tuvākajā laikā sazināšos sakarā ar Pasaules Preses Brīvības dienas pasākumu.

Uz pēdējo neaizgāju, bet vēlējos tomēr uzzināt, kas būtu bijis “New media vs. Old media

Kā jau Artūrs Mednis vakardien skype izteicās, ka “galvenais jau ir tas, ka tu tur dibini kontaktus, ietusē, kaut ko jaunu saštuko”([21:58:44 11. Feb 2008]) kā es BarCamp arī biju uztvēris.


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2015. gada 27. septembris

Autora izvēlētie saistītie raksti

 
 

Izsakies arī Tu