Brīvo laiku var izmantot lietderīgāk

Iespējams, mazliet par vēlu, bet domāju, katram šis laiks ir jāizmanto, lai apgūtu ko jaunu vai sakārtot esošo “saimniecību”. Man šis bija laiks, lai sakārtotu n-tām mājaslapas-blogi, kurus joprojām uzturu, bet nekas netiek darīts. Sāku ar vecāko e-art.lv. Piedevām iemācījos ļoti daudz jaunas lietas.

Piemājas zemes apstrādāšana pavasarī Gudeniekos.
Piemājas zemes apstrādāšana pavasarī Gudeniekos.

Atdzīvinot e-art.lv

Pēc vairāku gadu gandrīz bezdarbības, pagājušā gada otrajā pusē pamazām bija doma atjaunot “e-art.lv (mājas lapa pasākumiem un kultūrai)“. Jaunus rakstu īsti nepievienoju, bet sāku ar tehnisko pusi – programmēšanu. Bija paredzēts lapu atkal palaist janvāra beigās vai pirms 14. februāra. Un tad “kovid” izpletās.

Lapu palaidu.

Tomēr fakts, ka nebija tajā ko likt, lika tālāk to attīstīt tehniski, jo visas kultūras iestādes bija (ir) slēgtas, pasākumi nenotika un attiecīgi preses relīzes nāca tikai no Kultūras ministrijas. Lai arī ir vēl labojamās lietas, jo “jaunajā versijā” nav daudzas lietas, kas bija vecajā, piemēram, pasākumu vietas, mākslinieki un organizācijas (tās tagad būs daļa no citas lapas), bija iespējas lēnām izpētīt lietas, kas nedarbojās.

Virspusēji tā ne ar ko īpaši neatšķiras no miljoniem citu (WordPress) blogu. Tomēr vairākus mēnešus pēc darba veltīju dažas stundas, lai labotu pa posmiem. Šobrīd likās, ka ir vērts laist atkal pasaulē, lai tā to salauž un parāda, kur vēl nepieciešami uzlabojumi.

Jaunas tehnoloģijas publicēšanai

Tomēr lielākais ieguvums bija jaunu tehnoloģiju iemācīšanās un tūlītēja pielietošana. Neesmu dizaineris, tādēļ es fokusējos uz mājas lapas ātrumu. Mērķis bija, ai kopš brīža, kad administrācijas panelī autors nospiež “publicēt”, jaunākais raksts (vai labojums) parādās dažu sekunžu laikā UN apmeklētājiem tā ielādētos zem 2 sekundēm. Sanāca ar 4. reizi.

Agrāk lapa atradās uz WordPress bāzes (arī tagad) un daudzi posmi publicēšanai bija… lēni. dažreiz starp “publicēt” un parādīšanos apmeklētājiem varēja paiet minūtes. Tāpat nemitīgā WordPress atjaunošana lika vairāk domāt par tehnisko pusi un mazāk par saturu. Un tagad iedomāsimies, ka man ir 10-30 tādas lapas. Murgs.

Risinājums bija paņemt labāko no WordPress – spraudņi un tekstu redaktors – un apvienot to ar kaut ko ātrāku. Plašāks raksts būs, visticamāk, MediaBox.lv blogā ar visu tehnisko daļu. Īsumā: tā īsti nav vecā WordPress lapa, bet vienlaicīgi ir, tikai citādākā veidā.

Rezultātā esmu iemācījies 4 jaunas lietas + jaunu programmēšanas valodu +uzsācis veidot savu pirmo mašīnapmācīto “programmu” (NLTK), kura “saprastu” teksta kontekstu un saturu kopumā.

Man ir iepaticies (atkal) mācīties

Ko tad es ar to visu gribēju teikt. Ja ir iespēja, tad ir jāizmanto katra minūte, lai attīstītos tālāk jomā kas patīk vai interesē, jo kamēr ir “atslābuma periods” to var izmantot, lai “sakārtotu lietas” vai uzlabot esošās. Arī attiecības.

Un es nerunāju tikai par IT jomu, kurā es darbojos. Tā var būt jebkura. ir iespēja pamēģināt … un kļūdīties vai saprast, ka tā bija laba ideja, bet ne realitātē.

Durvju dzelzs sieta metināšana
Durvju dzelzs sieta metināšana

Man šāds saraksts pagaidām sastāvēja no 3 lietā, kas nav saistītas tiešā veidā ar programmēšanu:

  1. iemācīties metināt,
  2. iemācīties “saprast elektrību”,
  3. iemācīties (sa)labot (savu) mašīnu.

Un visas trīs lietas bija saistītas ar vēlmi apgūt robotiku.

Pamēģināju metināt pie kaimiņa draudzenes mājas dzelzs sieta durvis. Īsti nesanāca no sākuma, bet, ja to darītu biežāk, visticamāk ar laiku rastos prakse. Sapratu, ak ir jautri un interese. Vērts vēlāk kādus kursos ar papīru beigās pat iziet.

… vai atcerēties sen aizmirstas lietas

Domāju lielākā ieguvēja no manas vēlmes atcerēties bērnības laikus laukos ir Gudenieku mājas saimniece:

  • zāle nopļauta (ar izkapti) ,
  • malkas zāģēšana un ciršana.
  • cerams, vēl kāds labums no manis te ir :)

Ko citi dara šajā laikā? Vai nedara.

P.S. Arī šis blogs tiks pie jauna tehniskā risinājuma un daudzi “populārie” raksti nokļūs pie freelancer.lv vai web20.lv.


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2020. gada 17. maijs

 
 
Nosaukums: nor
Fotografēts ar VOG-L29

Izsakies arī Tu