Būt sociali aktīvam?

Ar visu šī interneta attīstību Latvijā, nesen sanāca aizdomāties, ko tad nozīmē būt sociāli aktīvam. Ja tas būtu saistīts ar internetu, tad aktīvi komentēt notikumus un/vai citu aktivitātes, vai pat izveidot pašam savu blogu (piemēram, uz nee.lv via Toms). Tādējādi lietotājs izpauž savu attieksmi un/vai viedokli. To var darīt viens, bet var darīt līdzdarbojoties un sadarbojoties, piemēram, iesaistoties kādā nevalstiskajā organizācijā (NVO), piemēram, MYSTYLe art (MART, M-art):P vai kādā citā. Internetā tā arī būtu sava veida sabiedrība (comunity). Internets ir ar daudz ierobežotāku pieeju, bet tur notiekošās aktivitātes ir daudz skarbākas attiecībā uz notikumiem, jo ļauj saglabāt anonimitāti (Yeah, right!), kamēr piedaloties aktivitātēs, kādas reālas (vs. virtuālas) grupas ietvaros, nākas atklāt savu personību un uzskatus daudz vairāk personificēt.

Dūre

Man diezgan bieži nākas atbildēt uz jautājumu par to, kādēļ es esmu iesaistījies kādā (savā) organizācijā, ja man tā nenes nekādus materiālus (!) ienākumus. Atbilde: Man patīk.Vienkārši.

Jaunieši vēro NVO blogu izmantot kā instrumentu un kanālu. Man īstenībā ir prieks par to, ka daudzas NVO izmanto blogu, kā aktivitātes statistisko rādītāju. Šobrīd sekoju vairāku NVO blogu ierakstiem. Pagaidām gan ir tikai sausā informācija, kas izpaužas kā preses relīžu pārkopēšana vai projektu apraktu ievietošanu. Ceru, ka drīz sanāks pierunāt arī MARTu rakstīt bloga stilā :P Tas pagaidām procesā (tāpat kā lapa). Bet man iepatikās JASMAs aktivitātes iekš livejournal.com, kur tai ir sava lapa (blogs). Protams, arī nedaudz formāli, bet vismaz izskatās dzīvāk. Vēl vēlos atzīmēts tādu projektu kā “jaunieši vēro“, kuriem uz blogspot.com ir savs žurnāls (liekas piemērotāks vārds :) ). Saturs, vismaz priekš manis, ir nedaudz garlaicīgs, jo tas ir orientēts uz vietējā līmeņa Kurzemes pašvaldībām un to darba novērtēšanu-novērošanu, toties ieraksti ir pārskatāmi un dzīvi (arī emocionāli). Sākot no tā kas tika ēsts pusdienās un beidzot ar to ko pašvaldības domes deputāti ir izdarījuši, dodot tam savu novērtējumu. Līdzīgs projekts bija arī no LJP puses “Top orators un anti orators”, kur tika vērtēts Saeimas deputātu runas stils.

Blogošana un NVO. Rakstīt blogu ir sava veida viedokļa paušana noteiktai auditorijai (šajā gadījumā ierobežojošais faktors ir bloga atpazīstamība).

Bet nu jau arī blogeri sāk izmantot NVO formu, kā juridisko formu savu uzskatu paušanai un vajadzību apmierināšanai. Šajā gadījumā runa ir par Latvijā notiekošo BarCamp Baltics, kur tās organizatoriem radās nepieciešamība pēc juridiskās personas statusa. Cik nopratu no Artūra Medņa, tad biedrība (kā NVO forma) tiks vēl tikai dibināta. Šim procesam man labpatīkas sekot līdzi.

Jācīnās ar Latvijā apstāvošo skaudību, par to, kādam kaut kas sanāk. Tad rodas jautājums, ko cilvēks pats ir darījis, lai panāktu ko līdzīgu.

Un atcerēsimies: man ir “aizspriedumi pret aizspriedumiem“.

Dūres foto: Mathias via Flickr.com


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2011. gada 9. septembris

 
 

Izsakies arī Tu