Ceļojums uz Londonu II daļa: iepirkšanās un restorāni

Solītais turpinājums par radošo ceļojumu uz Londonu pagājušā gada nogalē.Tā kā biju Londonā pirmo reizi, tad pēc nostāstiem gaidīju, ka katru dienu būs lietus. Lietus bija. Ne katru dienu, bet pa īstam izjutām tikai vienā dienā – tieši tad, kad devāmies uz “Londonas aci” (London Eye).

Valoda un cilvēki Londonā

Oksfordas iela Londonā

Ģērbšanās. Ir pierasts, ka Latvijā, vismaz Rīgā un Upeslejās, pietiek paskatīties pa logu kā ģērbjas cilvēki, lai saprastu – ir auksts vai nav. Londonā pēc šādas metodes nevar orientēties, jo blakus var stāvēt vīrietis T-krekliņā un otrs satuntulējies kažokā, neatkarīgi no etniskās/rases piederības.

Lai arī vairākas reizes bijām pastaigā pa Oksfordas ielu* (Oxford street) ar domu iepirkties, sev tā arī neko saistošu neatradu. Tā no Londonas atbraucu neiepircies. Rindas veikalu ģērbtuvēs tādas, kā mums pie izpārdošanām!

Angļu valoda? British english ikdienā nedzirdu tik bieži, ja neskaita BBC ziņas, pēdējo gadu laikā pie tās jau biju pieradis, strādājot gan starptautiskā kompānijā, gan kā pašnodarbinātais ar Lielbritānijas pakalpojumu sniedzējiem. Tomēr to vēl sarežģītāku padarīja vietējo indiešu, ķīniešu, … veikalnieku akcents. Jāatzīstas, ka man pašam ir ĻOTI liels letiņu akcents piemeties pēdējā gada laikā. Līdz ar to apmēram 25% sarunas bija loģiskās domāšanas treniņš, lai izdomātu, kas ar pateikto bija domāts.

Vienīgos latviešus (neskaitot lidostu) ko satikām uz ielas bija LNT sporta žurnālists. Tāpat uz ielas tā arī nesanāca dzirdēt latviešu, lietuviešu vai poļu valodas.

Labā kafejnīcā un sliktais restorāns Londonā

Biguns restaurant Londonā

Lai arī sākotnējo noskaņojumu ēšanai mums sabojāja kāds indiešu restorāns (par to zemāk), ceļojuma pašās beigās atradām “savu” ēstuvi – BIGUNS Restaurant. Žēl, ka šo atradām tikai pašās beigās un vairāk par 4 maltītēm nesanāca ieturēties. Katrā ziņā ir bija patīkama neuzbāzīga atmosfēra, nekur nesteidzoties varējām baudīt maltīti, vērojot pa logu garām ejošos un ar velosipēdiem braucošos cilvēkus. Ja būtu jāpaliek Londonas Viktorijas stacijas tuvumā, šī būtu tā vieta, kur labprāt atgrieztos, lai paēstu.

Katrā ziņā BIGUNS ir normāla vieta kur par sapratīgām naudiņām var paēst.

Sliktākā apkalpošana bija indiešu restorānā “The Rajasthan Restaurant Ltd” :(

the Rajasthan Restaurant in London

Kā jau ierasts, ceļojumos cenšamies ieturēties vietējos restorānos, ēstuvēs vai kafejnīcās. Tā kā viena no pēdējā laika visaizraujošākajiem momentiem ir kopīga ēdienu gatavošana, tai skaitā arī indiešu ēdieni, bijām nolēmuši ēst kādā indiešu restorānā. Un tiklīdz sagribējās ēst, devāmies pirmajā restorānā iekšā.

Un pirmais bija indiešu restorāns “The Rajasthan Restaurant“. Ieejot un redzot, ka vietu ir maz, domājām jau doties prom, tomēr apkalpojošais personāls teica, ka vietas atradīšoties un nosēdināja pie galdiņa zāles vidū. Laikam bijām ienākuši galīgi nelaikā, jo “darījumu cilvēki” sāka sarasties arvien vairāk, grūstoties cerot tik mums garām. Pasūtījām jau iepazītus ēdienus, necenšoties riskēt ar nepārbaudītām veltēm. Pie ēdiena pasūtījām arī kaut kādu indiešu alu (garšīgs ja kas!) un bija doma vēlāk arī tikt pie saldā ēdiena. Pamatēdiena notiesāšanas process jau gāja uz beigām un alus tikai pusē, personāls sāka jocīgi uzvesties. Tā vien likās, ka mēs viņiem traucējam ar savu klātbūtni. Un tiklīdz divi no trīs šķīvjiem jau bija tukši un alus joprojām neizdzerts, mums jau atnesa rēķinu (lai gan bija doma vēl par saldo ēdienu!). Tā kā es esmu vislēnākais ēdājs, tad kamēr citi baudīja atlikušo alus daudzumu, es samaksāju un turpināju mieloties. Un tad mums atnesa atlikumu un mēteļus dāmām, man pat nepabeidzot maltīti. Bija liels WTF??? Lai arī zīmīgi rādīju, ka es vēl ēdu, viesmīlis turpināja stāvēt pie galdiņa, kamēr dāmas sakautrējās un un sāka ģērbties. Līdz ar to es savu maltīti tā arī nepabeidzu. Lieki piebilst, ka arī dzeramnaudu neatstājām. Tā arī tapa nosaukums: The Rajasthan Restaurant Ltd worst indian food restaurant in London! :(

Tā gadās, ja nesanāk sazināties ar Londonā esošajām paziņām. Šī kļūda tiks labota nākamajā reizē.

Līdz nākamajai reizei.

Šoreiz ne visai pozitīvs raksts sanāca, bet arī tādi ir nepieciešami blogā. Vēlējos arī šoreiz ielikt par apskates objektiem un izklaidēm Londonā, bet to atlikšu uz vēlāk laiku – kādu nākamo rakstu, kurš noteikti būs uz pozitīvā viļņa :)

Atsauces:
* – Oksfordas iela Londonā ir slavena ar lielo veikalu skaitu (548 pēc wikipedia.org datiem uz doto brīdi) uz vienas ielas


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2010. gada 30. aprīlis

 
 
Nosaukums: M1
Fotografēts ar KF750

Izsakies arī Tu