Citādākas prezentācijas studiju laikā Dānijā

Jau pirms braukšanas studēt Dānijā, biju izdomājis, ka necentīšos iet vieglāko ceļu, bet izaicināšu sevi ar dažādām noderīgām izklaidēm vai nopietnākām lietām, piemēram, kāds start-up, radošs projekts vai citādāka pieeja studijām – būt citādākam.

Be just ugly! grupas foto no video

Papētos vietējo Odenses start-up vidi, pirmie iespaidi, pēc Latvijas pieredzes, nav tik pozitīvi kā gribētos. Tādēļ iesaistīšanās kādā jaunā “projektā” esmu atlicis uz citu laiku. Vai precīzāk ir jāpagaida, kad piedāvājums sakritīs ar manām vēlmēm. Pagaidām nav pieņemams, ka 10% no projekta un līdzautora tiesības “sponsors” vēlas iegūt tikai ar telpu piešķiršanu uz nedēļu. Mana skola šeit pati piedāvā ko līdzīgu un bez atlīdzības. Izrādām mēs varam pat izmantot savos radošājos un biznesa meklējumos 3D printeri.

Prezentācija uz citu atrādīto prezentāciju bāzes

Tā kā jaunas idejas arī pagaidām no koka nekrīt tik bieži, tad jāpievēršas kaut kam vieglākam. Piemēram uzlabot savas (un grupas) prezentācijas.  Jau pašā pirmajā projekta piedāvāju izmantot citādāku prezentēšanas veidu – savu prezentāciju balstīt uz jau iepriekšējo grupu atrādītajiem rezultātiem. Risks bija tā vērts!

Visām grupām uzdevums ir vienāds. Un bieži tādās reizēs arī rezultātu atrādīšana prezentācijas veidā ir ļoti līdzīga. Tā izdomāju, ka varētu izveidot stāstu, bez akadēmiskajām definīcijām un gramatas tekstu atstāstīšanas, bet tā vietā, balstoties uz jau visai klasei zināmās teorijas bāzes, parādīt teorētisko reālās dzīves situāciju. Tālāk jau ar grupu kopā radījām stāstu, izstādājām scenāriju un prezentējām. Pasniedzēju uzmanība tika iegūta. Grupas darbs izdevies.

Prezentācija bez slaidiem, bet ar video

Tikko tika pabeigts otrs studiju projekts un izdomāju, ka varētu atkārtot iepriekšējo veiksmes stāstu. Kas jaunajai grupai arī uzreiz iepatikās. Šoreiz izveidojām prezentāciju stāsta un video veidā, neizmantojot prezentāciju slaidus. Formāli pieturoties pie minimālās informācijas, kas jāsniedz. Ņemot vērā, ka prezentācijai maksimums bija 10 minūtes, visu safilmēto materiālu nevarējām izmantot, nācās pat video saīsināt, lai tikai iekļautos laikā. No 3 video, tika iekļauti tikai divi.

Grupas scenārijs atkal bija pietiekami pateicīgs, lai varētu brīvi izmantot multimediju iespējas. Zemāk pārveidotais video, kas vairs nesatur pētāmās firmas nosaukumu un saukli. tas lai vēlāk nebūtu piesiešanās autortiesībām vai preču zīmju izmantošanā.

Ja komanda piekritīs, varbūt taps arī aizkadru mēģinājumi un kā notika filmēšana. Jo bija jautri.

Farmācijas uzņēmuma reklāma ar nelielu ironiju un humoru.

Paškritiska ironija par mūsu grupas darbu

Projekta kartes zīmēšana

 

Domāju, ka kā iesildīšanās tālākajiem meklējumiem ir pietiekami laba bāze nodrošināta. Jau padomā idejas par nākamo grupas prezentāciju.

Neliels bonuss un uz nenoteiktu laiku – oriģinālais video

(ko tik ar Windows Movie Maker nevar izveidot :) )


Izsakies arī Tu