Dažas zīmīgas idejas no ManaBalss.lv

Šodien, pa ilgiem laikiem, iegāju manabalss.lv mājas lapā, lai paskatīties kas tur ir ar ZEBRAs veidoto un popularizēto radaru lietu par papildus 15 kilometriem (FOTORADARI 15+). Lai arī šo ideju visticamāk neatbalstu, kamēr nav pietiekami daudz informācijas, jo pa pilsētu atļaut nesties uz 65 km/h diez vai būtu prātīgi, sevišķi, ja policistu uz katra stūra nenoliksi. Tāpat lielākā daļa braudz ar +5- +10 km vairāk. būsim prātīgi.

Palasīju arī citas idejas. Lietas, kuras ieinteresēja, bet ne obligāti atbalstu.

Pret policijas tiesībām izņemt datorus

Pašreizējā situācijā policijai ir tiesības kratīšanas laikā paņemt uz ekspertīzi datorus un citus datu nesējus, nenosakot ekspertīzes veikšanas termiņus, kas var aizņemt pat vairākus gadus.

Hell yeah! Par policiju un tās darbiem blogā esmu jau rakstījis vairākas reizes, tādēļ par to neatkārtošos. bet līdz šim nezināju, ka nav noteikts termiņš, tad sanāk, ka patiešām, kāds mazāk godīgs policijas darbinieks, mierīgi datoru var nodot ekspertīzē, piemēram, savam dēlam.

Tādā veidā:

  1. tiktu novērsti zaudējumi īpašniekam un trešajām pusēm, kas rodas, zaudējot datus un aparatūru uz nenoteiktu laiku;
  2. tiktu novērsti gadījumi, kad procesa virzītājs aparatūras izņemšanu izmanto kā ietekmēšanas līdzekli pret īpašnieku vai trešajām pusēm;
  3. kontrolsummas fiksēšana nodrošinātu pierādījumu ticamību visā izmeklēšanas procesā.

Šis kā reiz atgādināja gadījumu ar Tomu (toms.ir.lv), kuram dators policijā pabija apmēram 1.5 gadus, kā noskaidroju rakstot šo rakstu. Ja esi mājas lapu izstrādātājs vai dizaineris, diezgan traģiski, tādēļ es jau sen esmu pārgājis uz datu glabāšanu internetā.

Atlaistai Saeimai nepienākas papildu kompensācijas

bez komentāriem, par sliktu darbu kompensācijas nepienākas, ne individuāli, ne kolektīvi. Turpat arī “ATBILDĪBA par Saeimas deputāta zvēresta laušanu”.

Vēlēšanas internetā

Pagaidām diez vai. kamēr mums te smagi klibo drošības pasākumi, labāk ne.

Par filmām un raidījumiem TV oriģinālvalodā

Sen jau laiks. Tad nu kas svarīgāks, pāris aktieru vai pazīstamu cilvēku maciņš ierunājot (dažreiz nekvalitatīvi) filmas, vai jaunieši, kuri iemācīsies valodu. Kā papildus opciju jaunajiem televizoriem piedāvāt izvēlēties arī subtitru valodu (latviešu, krievu, [angļu, vācu] vai filmas orģinālvalodu). Tas starpcitu ļautu arī “ārzemju latviešiem” atbraucot uz Latviju nebrīnīties, kādēļ pa televizoru runā svešā valodā (krievu tajā gadījumā), bez subtitriem.

Nosargāsim Lielos Kangarus

ja nemaldos, tas pats vai blakus projekts, kurš gribēja arī Upesleju tuvumā izveidot iztaisnoto ceļu. Progress ir nepieciešams, bet par kādu cenu?

Mainīt himnu uz “Saule, Pērkons, Daugava”

Paldies nē, paliksiem pie šīm rindiņām:

"Dievs, svētī Latviju,
Mūs' dārgo tēviju,
Svētī jel Latviju,
Ak, svētī jel to!

Kur latvju meitas zied,
Kur latvju dēli dzied,
Laid mums tur laimē diet,
Mūs' Latvijā!"

Neoficiālo himnu mums arī pietiem, kau vai “Pūt vējiņi”

No sevis gribētos ieteikt iespēju vērsties pret Valsts, pašvaldības vai jebkuru valsts nodarbinātu personu, nevis izbeigt pārkāpuma izskatīšanu, jo persona “te vairs nestrādā”, tādā veidā liegt izvairīties no atbildības un soda par pieņemtajiem lēmumiem. Šajā gadījumā, tas pat saskan ar policiju un mantu izņemšanu vai politiķiem un viņu solījumiem.


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2012. gada 15. septembris

 
 

Ir 1. komentārs par Dažas zīmīgas idejas no ManaBalss.lv

Arnis

#6651

Droši vari uzrakstīt savas iniciatīvas portālā – ja būs labas idejas – es parakstīšu!

Izsakies arī Tu