Digital 2010 – Digitālās iedvesmas seminārs (+foto)

Vakar biju uz digitālās iedvesmas semināru “Digital 2010”. Satiku vairākus paziņas arī no LU Sociālo zinātņu fakultātes studiju laikiem, kad iesāku apgūt zināšanas Komunikāciju zinātnē. Tāpat bija arī daļa Latvijas blogeru, e-mārketinga guru, izstrādātāji, mediju plānotāji, mediju pārstāvji… un citi. Biju arī es, pateicoties TELE2. Tālāk par to kas patika, likās interesants un iedvesmojošs un kas ne visai patika.

Artūrs Mednis (arturs.jaffa.lv)

Artūra darbības internetā var patikt vai nepatikt. Pēdējo gadu laikā Artūra (pa)ziņojumus internetā esmu sācis filtrēt pēc principa patīk, interesē un neinteresē (no click on link :) ). Vispār pēc šāda principa pieeju lielākajai daļai “Latvijas interneta” cilvēku aktivitātēm. Kad pirms gada vēl biju domājis strādāt kādā aģentūrā, kura darbojas internetā vai grasās tajā “lekt iekšā”, kā viens no jautājumiem pavīdēja: “Vai Tu zini kas ir Artūrs Mednis? (Ja jā) Kā vērtē viņa darbus?“. Atbilde bija tikpat vienkārša, kā aprakstīju iepriekš: “Darbība Internetā ir grūti nepamanīt, jo tiek izdarīti pietiekami daudz un dažādi “šāvieni”, lai kāds noteikti trāpītu“.

Artūra prezentācija man likās kā atreferējums no iepriekš jau dzirdētā un redzētā. Līdz ar to teikt, ka šī bija prezentācija man, būtu meli. Tā gadās, ja darbojies noteiktā jomā, kuras darbības principus nepieciešams skaidrot tiem, kuri varbūt neizprot kāpēc un kā. Tomēr, kā ievads cilvēkiem, kuriem nav nojausmas par terminiem “Twitter“, “WEB 2.0“, “Facebook” un citiem “sociālajiem” medijiem, tīkliem un platformām, bija noderīgs.

Natasha Saxberg (natasha.saxberg.dk)

Natasha Saxberg. Digital2010

With an ocean of possibilities, it is easy to drown (Piefiksēja Inga Erkmane)

Natašas prezentācija arī bija tā, kuras dēļ arī vēlējos doties uz “DIGITAL 2010”, pat ja par to būtu jāmaksā pašam. Iemesli ir vairāki:

  • viņa ir no Dānijas – mēs ar “Study Start” strādājam ar Dānijas augstskolām, atrodoties Dānijā (!), līdz ar to ~50% manas ikdienas ir saistīta ar Latvijas un Dānijas sadarbību,
  • viņa mentoringa projekta Mentory dibinātāja – ir zināmas dažas līdzīgas mentoringa programmas Latvijā,
  • un vēl dažas lietas :) …

Natasha Saxberg. Presentation @ DIGITAL 2010

Prezentācija bija vairāk apstiprinājums, ka izvēlētais kurss internetā ir pareizs un ka tādā pašā virzienā vien jāturpina darboties. Līdz ar to bija tāda kā draudzīga papliķēšana sev uz pleca “Good job!“. Vispār jau pieļauju ka daudzi to varēja izdarīt, par ko arī ar Annu (DDB Latvia) runājām.

Thomas Jestin (krds.com)

Thomas Jestin @ digital2010 (photo stitch)

Facebook, facebook, facebook

Tomass ir vadošās Francijas interneta aģentūras KRDS līdzdibinātājs, kas attīsta aplikācijas sociālajiem tīkliem. (No inspired.lv/digital2010)

Līdz ar to bija saprotams, kādēļ prezentācija bija balstīta uz Facebook.com iespēju analīzi. Katrā ziņa šī bija iedvesmojoša prezentācija, ka vajadzētu izveidot (vai precīzāk pabeigt) kaut ko arī priekš facebook.com lapām. Citādi liekas, ka draugiem.lv mani nedaudz ignorē, kad aizrakstīju nelielu ieteikumi (vai pat kļūdu), ko pamanīju, izstrādājot Draugiem.lv/lapas Fanu lapas WordPress spraudni. Lai gan, var jau pagaidīt atbildi vēl dažas dienas…

Nico Perez (nicoperez.com) no mixcloud.com

Prezentācija par mūzikas (industrijas) un interneta mijiedarbību. Agrāk šīs lietas ļoti interesēja. Tādēļ bija iespēja paklausīties, kas ir mainījies. Man liekas, ka mūziķiem būtu bijis noderīgi, jo runāja ne tikai par to kā mūziķi var padarīt savu darbu pieejamu plašai sabiedrībai, bet kā nākotnē  ar MixCloud.com palīdzību atrast sev jaunas iespējas, piemēram, darbu.

Ernests Štāls (soon.lv)

Par un ap Twitteri Latvijā. Līdzīgi kā ar Artūra prezentāciju, biju jau redzējis iepriekš OpenCoffee tikšanās laikā. Prezentācijā dažādi skaitļi par Latvijas Twitter lietotājiem.

Vairāk var apskatīties televizors.soon.lv un radio.soon.lv.

Noslēgumam…

Rolands (mediabox.lv) Anna (DDB Latvia) @ digital2010

Prezentācijas bija aizraujošas, lai arī daži elementi tajās bija redzēti vai dzirdēti. Tomēr bija vērts apmeklēt un domāju arī turpmāk apmeklēt, ja būs šādas iespējas. Gāju mājas ar to pašu pārliecību ar kādu strādāju līdz šim: “Nelekt augstāk par iespējām“.Kā arī atkārtojot Natašas teikto: “With an ocean of possibilities, it is easy to drown“… No otras puses visa tā pašslavināšana un iedomība…

Radās tikai viens jautājums: Kādēļ tiku uzaicināts? Bet paldies TELE2 par doto iespēju!

[Papildinājums] Kamēr rakstīju Ernests Štāls ir tikai papildinājis to ko vēlējos, tikai nedaudz skarbāk :) http://ernests.posterous.com/digital2010-un-digitala-nekuriene


Izsakies arī Tu