Dodos studēt! Uz Dāniju.

Saistītie raksti


Tuvākie draugi jau kādu laiku zina, ka sākot no 1. septembra sākšu studēt Dānijā. Lēmums bija briedis ilgi un laimīgā kārtā skola Odensē pieņēma mani vienas dienas laikā. Tiklīdz bija skaidrs, ka dodos studēt, uzreiz radās vēlme atbrīvoties no liekajām mantām. Kā pirmo pārdevu savu veco mašīna – BMW. Pēc tam sekoja vēl dažas lietas no kurām tiku vaļā vai tikšu tuvākajā laikā – peļņu nenesošās interneta mājas lapas. Beidzot!

Lillebaelt akadēmija Odensē. Dānija, 2014. gada augusts
Lillebaelt akadēmija Odensē. Dānija.

 

Studiju temati: mārketings, internets un bizness

Domāju, nav noslēpums, ka Dānija ir likumsakarīga izvēle, jo par studijām tur man ir pieejama visplašākā informācija kā Study Start sadarbības partnerim un brālim. Atlika tikai nosaukt ko vēlos studēt un māsa piemeklēja visatbilstošākās programmas – Marketing Management un Innovation and Entrepreneurship ar ievirzi interneta medijos un biznesā, kas it tas ar ko pēdējos 6-7 gadus jau nodarbojos.

Dānijas skolu pasniedzēji iedrošināja – brauc!

Izvēle pieteikties bija spontāna, jo sākotnēji vēlējos tikai noskaidrot savas iespējas. Biju salīdzinoši daudz runājis ar vairākiem dažādu skolu pasniedzējiem, kuri brauca uz Latviju vadīt Study Start prezentācijas. Lielākā daļa no viņiem apgalvoja, ka ar manu “pieredzi jomā” visas šīs skolas būtu priecīgas mani redzēt savos solos. Neticēju! jau pirms gada šādu iespēju pārrunāju arī ar draudzeni, kura tikai atbalstīja lēmumu. Un šobrīd kaut kā sakrita visi apstākļi, lai dotos studēt uz Dāniju.

Kādēļ nestudēšu Latvijā…

Šo jautājumu ir uzdevuši bieži. Īsā atbilde – neatradu programmu. Līdz šim esmu jau divas reizes mēģinājis – studijas klātienē un neklātienē. Esmu pat mēģinājis online studijas. Nesanāca, nepatika, neatbilda manām prasībām un vēlmēm. Nesaku, ka Latvijā būtu slikti mācīties. To joprojām varēšu darīt studējot maģistros, ja reiz izlemšu. Lasot studentu atsauksmes un klausoties pasniedzējus, pārliecināja prakses klātesamība studijām, kuras esot pietuvinātas reālajai situācijai.

Materiālais nodrošinājums

Daļu no studijām segšu ar evergreen MediaBox.lv ienākumiem. Papildus tomēr strādāšu arī citur, kā to šobrīd daru. Par materiālo pusi pagaidām nesatraucos, jo nākotne rādās rožaina vēl 2-4 gadus. Galvenais atrast balansu starp studijām, darbu vai pašnodarbinātību un dzīvi.

Atsākt studijas pēc 10 gadu pārtraukuma ir satraucoši, jo mācīties nekad jau neesot par vēlu.


Fotografēts ar NIKON D5200
ISO: 200
diafragma : 11
fokusa attālums: 18
ekspozīcijas ilgums: 0.0025
uzņemšanas laiks: 2014-08-26 15:06:54

Izsakies arī Tu