Dokumentu sagatavošana. NVO 2

Iepriekš rakstā “NVO: no idejas līdz realizācijai” jau noskaidrojām, lai veiksmīgāk “bīdītu” ideju ir nepieciešama juridiskās personas statuss. Plašāk izmantotā forma ir biedrība. Tātad ir nepieciešams sanākt kopā vismaz 2 cilvēkiem un “vienoties uz papīra”, ko vēlas darīt un kā to panākt, tātad definēt mērķus un uzdevumus. Kad tas ir izdarīts, var sākt rakstīt biedrības statūtus. Biedrības statūtu paraugs pieejams LR Uzņēmuma Reģistra (LR UR) mājas lapā.

Līguma parakstīšana

Biedrības statūti

Neliels ieteikums: Statūtu paraugu vēlams rediģēt, jo daudzas lietas tur saliktas, lai atvieglotu dzīvi. Bet gadās, ka dažām organizācijām paraugi neder. Piemēram, “radošās apvienības MYSTYLe art” es Valdi ierakstīju kā trīs cilvēkus, kur katram ir paraksta tiesības. Praktiski tas nozīmē, ka ja kāds atrodas ne-Latvijā, tad joprojām jebkurš no diviem cilvēkiem ir tiesīgs parakstīt dokumentu.
Zīmogs. Likums nepieprasa zīmoga esamību, bet var gadīties, ka strādājot kopā ar ārvalstu partneriem (piemēram, Turciju), tiks lūgts uz dokumentiem zīmogs. Tāpat zīmogam vajadzētu būt zem sēžu protokoliem.

Dokumentu iesniegšana Uzņēmumu reģistrā

Kad statūtu sarakstīti, jādodas uz pašu LR UR, lai aizpildītu formas. Nekas sarežģīts. Bez tam, tur esošās konsultantes paskaidros kas, kur un kā jāaizpilda, nav jākautrējas paprasīt. Tālākie soļi arī vienkārši. Jāsamaksā Valsts nodeva un jāreģistrē organizācija (biedrība). Un jāgaida divas nedēļas, kuru laikā notārs apstiprinās vai noraidīs organizācijas reģistrāciju.

Biedrības “radošā apvienība MYSTYLe art” Statūti tika sniegti divas reizes LR Uzņēmumu Reģistrā.

Noteiktā termiņā iesniedzot labojumus statūtos, nav jāmaksā atkārtoti Valsts nodeva.

Praktiski šāds sagatavošanās process (izdomāt, uzrakstīt, iesniegt LR UR) aizņem divas dienas un apmēram divas nedēļas notāra apstiprinājumam.

kad reģistrēt biedrību?

Vēlos gan piebilst, ja organizācijai nav vajadzīgs oficiālais statuss, labāk neiet uzreiz uz Uzņēmumu Reģistru. Jo kā juridiskai personai, būs daudz lielāka atbildība par sniegto informāciju un veiktajām darbībām. Reģistrēt vēlams tad, kad esi gatavs atbildībai.

Sanāca nedaudz “tehnisks” ieraksts, bet domāju noderīgs soli-pa-solim piekritējiem.


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2013. gada 16. oktobris

 
 
Fotografēts ar NIKON D5000
ISO: 400
diafragma : 4
fokusa attālums: 55
ekspozīcijas ilgums: 0.016666666666667
uzņemšanas laiks: 2008-01-16 22:39:27

Jau 2 atsauksmes par Dokumentu sagatavošana. NVO 2

deni2s

#1188

Gaidu turpinājumu :) Īpaši par VID atskaitēm, grāmatvedību un kā pareizi izrakstīt rēķinus (ir PVN jāraksta vai nav biedrībām?)

Rolands

#1189

nu jā … par to būs. Ja ne nākamais, tad aiznākamais ieraksts. Arī par gada atskaiti :)

Izsakies arī Tu