Dzimum-diena. Foto un ielu interviju akcija (via MYSTYLe art)

Neliels piedāvājums no “radošās apvienības MYSTYLe art“. Ņemot vērā, ka nevaram noliegt Ppadomju mantojumu mūsu Latvijas kultūras dzīvē, tad r/a MYSTYLe art piedāvā šo ideju apspēlēt no radošā skatu punkta, ņemot talkā fotoaparātu un/vai pieraktu burtnīcu, lai uzdotu dažus jautājumus sastaptajiem cilvēkiem. Zemāk pilns teksts (nedaudz labots).
MYSTYLe art logo

Rūta:

Ir mums tāds padomju mantojums kā 23.februāris (Tēvijas sargu diena, jeb tautā saukta arī par vīriešdienu) un tad vēl 8.marts (pilnīgi oficiāli Sieviešu diena)!
Ja vēl Sieviešu dienā var redzēt vīriešus ar tulpēm rokās, tad Vīriešu dienā sieviešu rindas pie puķu kioskiem nav redzētas. Un tad vēl – Sievietēm jau ir arī tā Mātes diena. Vārdu sakot – nekāda sociālā taisnīguma.
Akcijas ideja – šajos datumos iziet ielās, lai fotografētu cilvēkus un uzdotu viņiem jautājumus par svētku svinēšanas paradumiem, lai noskaidrotu, cik liela nozīme ir padomju tradīcijām, vai Rietumu svētkiem un kāda ir sabiedrības attieksme pret svētkiem, kas veltīti īpaši vīriešiem, vai sievietēm, mātēm, vai kareivjiem.
Akcijas rezultāti tiks apkopoti un publicēti Internetā.

23.februārī – fotografēt un intervēt vīriešus
8.marta – fotografēt un intervēt sievietes
1) fotografēt cilvēkus (portrets, pilns augums utml.) – ielās, darbā, kafejnīcās, studijās, sabiedriskajā transportā…
2) uzdot jautājumus:
– “Vai Jūs zināt, kas šodien par svētkiem?”
– “Ka Jūs atzīmējat šo dienu?”
– “Kādus svētkus, bez oficiālajām brīvdienām, jūs vēl svinat? Ko Jums tie nozīmē?”
– “Vai Jūs zināt, kad ir šādi svētki ir arī pretējam dzimumam? Ko Jūs plānojat darīt Vīriešu dienā, lai viņus iepriecinātu?”

Norises vieta – visa plašā Latvija!
Darbus sūti uz e-pastu ***e-pasts dzēsts *** ar norādi “dzimum-diena” nosaukumā, neaizmirstot pieminēt vēstulē arī savu vārdu, uzvārdu, e-pastu, telefonu un rajonu.

Ja ir jautājumi, droši raksti uz ***e-pasts dzēsts *** , vai zvani – +37126626925!

radošās apvienības MYSTYLe art RSS barotne, lai saņemtu ziņas ātrāk.
PS MYSTYLe art iekļauta arī e-art.lv/lasa.


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2008. gada 12. februāris

 
 

Izsakies arī Tu