Ekonomiskā krīze, (bez)darba draudi un neatbildēti zvani. Pārdomas.

Neatbildēti telefona zvani

Tā nu bija sanācis, ka uz vairākām dienām biju palicis bez sakariem, jo mans mobilais tālrunis ir jau jāsūta pelnītā atpūtā. Līdz ar to es nebiju sazvanāms. Kas jau katru reizi, kad esmu mobilo tālruni atstājis mājās, nozīmē, ka tieši šajā dienā un tajās stundās vajag “visiem” zvanīt. Lielākā daļa draugu jau zina, ka tādos brīžos ir jāraksta e-pasts, ko gan nevarētu teikt par pēdējā laikā iegūtajiem kontaktiem. Tā nu es vairāk kā trīs dienas esmu bijis bez sakariem un manu e-pastu bija aplaimojušas vairākas vēstules ar “uzmundrinošiem” tekstiem.

[ te bija citāti. Izdzēsu. :) ]

Pēc šādiem tekstiem man pat īsti vairs nav vēlmes paskaidrot kādēļ neesmu atbildējis, jo cilvēks jau iespējams zina kas un kā, ja jau var izdarīt attiecīgus secinājumus. Tā vietā lai cilvēki domātu, ka iespējams esmu atstājis mobilo tālruni mājās vai to nozaudējis, vienkārši uzskatīja k nevēlos atbildēt uz zvaniem un apzināti neceļu klausuli vai metu to nost (telefons atslēdzas :) ).

Krīze, darbs un bezdarbs.

Ekonomiskā krīze 2008

Esmu nopelnījis savu pirmo rājienu darbā. Rakstiskā veidā. Kas protams bija daļēji pamatots, jo biju aizgulējies. Sīkāk domājams nav jākomentē un es par savu darbu nerakstu. Nav vērts un pat ētiski (laikam). Vainu kā nekā daļēji atzīstu. :)

Labāk uzrakstīšu par paziņu pieredzi. Kā zināms mums valstī esot krīze, kas liek arī darba devējiem sasparoties. Ja dažās darbavietās tiek tikai aizkavētas algas, tad citās tiek atlaisti darbinieki. Visvairāk mani patīk kāda darba devēja atbildes par kavētiem maksājumiem un algu izmaksām. Kad mums visiem bija darbs un vairāk vai mazāk skaidrs, ka alga noteiktajos datumos būs, viss bija OK. Savukārt tad nāca inflācija, kas bija ļoti labs iemesls algu aizkavēšanai (lai gan bija), tagad lielākajai daļai čīkstētāju un tiem, kuri vēlas pierādīt savu taisnību attiecībā uz regulāru darba alga izmaksu, tiek atgādināts par ekonomisko krīzi vai pat norādīts, ka darba meklētāju rindas varētu palielināties vēl par kādu darba meklētāju -Tevi. Tādējādi no attaisnošanās var droši sākt pāriet agresīvākā dialogā – turi muti vai atlaidīšu, jo tagad atrast jaunus darbiniekus neesot grūti.

2008-11-23 ekonomiska krīze. Dators

 

Mans novērojums gan rāda, ka drošāk jūtas tie, kuri strādā divās darba vietās vai piepelnās papildus darbam.

Runājot par darbu. Kopš oktobra vidus esmu pašnodarbināta persona. Tātad varu izrakstīt rēķinus. Lai gan nu jau apsveru iespējas tomēr pārreģistrēties kā SIA. Jāpalūdz laikam būs kādam konsultācijas, jo savā VID man vajadzēja četrus piegājienus, lai iegūtu normālu konsultantu, kurš ir spējīgs atbildēt vairāk par “jā”, “nē” un “iespējams”, paplašinātos teikumos. Mana pieredze ar VID bija noderīga māsai (StadyStart.lv), kamēr bija Latvijā.

Un cik drošs par savu nākotni esi Tu?


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2017. gada 9. septembris

 
 
Fotografēts ar DSC-W150
ISO: 400
diafragma : 3.3
fokusa attālums: 5
ekspozīcijas ilgums: 0.04
uzņemšanas laiks: 2008-11-23 20:53:26

Jau 5 atsauksmes par Ekonomiskā krīze, (bez)darba draudi un neatbildēti zvani. Pārdomas.

Undīne

#1399

Par to bezdarbu… Arī valsts iestādēs ir pārādījušies strādātgribētāji. :)

`rolandinsh`

#1400

@Undīne:
īstenībā jau gribēju par valsts iestādēm arī uzrakstīt plašāk, bet domāju pataupīt kādam nākamajam rakstam…

`rolandinsh`

#1401

Sanākusi smieklīga situācija. Tādēļ neliels paskaidrojums:
RAKSTS NAV PAR MANU DARBU! Ieraksts ir par paziņu stāstīto un ar viņu atļauju arī publicēts!

Armands

#1402

Nu, ja tu dabūji rājienu rakstveidā, sāc domāt par plānu B, jo tavam darba devējam ir plāns tevi atlaist. Es nezinu nevienu (nevienu!) gadījumu, kad bez šāda iemesla kāds rakstītu paskaidrojumu par to, ka aizgulējās…

`rolandinsh`

#1403

:) izskatāt, ka visi koncentrējas uz tiem 3 teikumiem par manu rājienu, ne pārējo tekstu :(

Nav man aizvainojuma.
Rājiens bija daļēji pamatots.
Man patīk mans darbs

Izsakies arī Tu