gemiusAudience Latvijas blogu tops 2012. maijā

Iespējams jāsāk ar to, ka es ar rolandinsh.lv nepretendēju uz lasītāko, labāko (parametri?), vai kā citādi populārākā bloga statusu, tomēr nesen 7guru publicētais Latvijas blogu tops manī raisīja nelielu smaidiņu. Jau sen, sen, sen atpakaļ ir bijuši vairāki mēģinājumi Latvijas blogiem noteikt reitingus: bija gmetrix.lv, blogtop.lv un vēl dažādi mazāk zināmi mērītāji. Toreiz “samērīties” vēlējās vairāki. Diemžēl lielāk daļa topu ir mirusi. Bija arī vairāki mēģinājumi kategorizēt topus. Tagad arī šie katalogi ir miruši.

2012. gada novembra tops ir apskatā web20.lv mājas lapā “Gemius populārāko blogu Top 20. gemiusAudience Latvijas blogu topā rolandinsh.lv ir 11. vietā.

gemiusAudience Latvijas blogu tops 2012. gada maijā

Kādēļ šie topi nedarbojas?

Izskatās, ka lielākā daļa joprojām ir tehniska rakstura problēmas, kuras saistītas ar izvēlēto bloga platformu un bloga uzturēšanu. Piemēram, ir neiespējami dažas blogu uzturēšanas vietās kodu ievietot, piemēram, wordpress.com (bezmaksas blogi), tomēr tas ir iespējasm pašu izvietotiem WordPress blogiem no wordpress.org. Labākajā gadījumā šie blogi var izvietot attēla skaitītāju, kuru visbiežāk lieto (vecākiem) mobilo telefonu pārlūkiem un to mājas lapām (kāds vēl atceras WAP?).

Otrs, veids kā tika izziņots. Ja nebūtu aktīvs Twitter lietotājs, visticamāk nemaz nezinātu par pieteikšanās iespēju. Pat piesakoties, netika nokomunicēts līdz galam, lai blogu autori varētu piedalīties (iemesls, kādēļ rolandinsh.lv līdz šim nav šajā topā).

Un treškārt, ne visiem blogiem ir nepieciešams kaut ko pārdot (skatījumu skaitu vai apmeklētāju skaitu reklāmdevējiem), lai būtu daļa no kāda mediju plāna.

Datu (ne)precizitāte

Jau bija izteikušies vairāki dalībnieki, ka dati nesakrīt ar citiem mērījumiem. Tāpat netiek ņemtā arī agregātu dati, kuros bloga saturs tiek atrādīts, piemēram, ja saņem rakstus e-pastā vai lasi savā RSS lasītājā (rolandinsh.lv abonēšanas iespējas), kas joprojām ir tehnisku iemeslu dēļ.

… bet man tomēr patīk!

Domāju dati varētu atklāt tos 3-6% Latvijas interneta lietotājus, kuri Latvijā tomēr lasa blogus. Mani jau kādu laiku interesē dati par Latvijas privāto personu (un kolektīvo) vietņu lasīšanas paradumiem, lai tos varētu izmantot MediaBox.lv klientu labā.

Tagad arī rolandinsh.lv ir GemiusAudience :)

Un tomēr neskatoties uz visu iepriekš rakstīto, nepārbaudīsi, neuzzināsi! Lai arī vasara nav tas labākais laiks interneta vietņu mērījumiem, kad lielākā daļa izvēlas ūdeņus un sauli, domāju, ir vērts paskatīties un salīdzināt pašam. Interesanti būtu paskatī’ties sava bloga datus decembrī un februārī, kad te ir vislielākais apmeklējums.

Iespējams ka ar šo blogu varēs nopelnīt ar apmeklējuma/skatījumu skaita rēķina. Šobrīd šī ienākumu daļa ir 0,9% no kopējiem bloga ienākumiem, pārējie 99.1% ir tiešās reklāmas (izdevīgāk!).

Apsveicu Krizdabz!

Jāapsveic Kristaps ar pirmo mērījumu datiem. Pagaidām nezinu nevienu no Latvijas, kurš tik daudz drukātu blogā, kā to dara  viņš. Diemžēl mani tehnika tik ļoti neinteresē, lai lasītu katru rakstu, tomēr šad un tad iegriežos, ja ir kaut kas pat internetu.


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2013. gada 1. februāris

 
 

Ir 1. komentārs par gemiusAudience Latvijas blogu tops 2012. maijā

gajputns

#12899

mēģināju topam pieteikties, bet izrādās, ka nemāku laikam wordpress bezmkasas versijai to scriptu un kodu pievienot…. :( Tāpēc vienīgi varu salīdzināt ar to statistiku, ko piedāvā wordpress – 2012.g. http://tekstiteatrim.wordpress.com stats: skatījumi (views) pa mēnešiem jan 18057, feb 12637, mar 13924, apr 11794, may 11277, jun 7561, aug 4863, sep 13664, oct 19266, nov (vsivairāk) 35469, dec 27502. Apmeklējums , protams, tikai aug, ņemot vērā ka blogs darbojas vel tikai 2 gadus… Svarīgi, ka tas ir nevis pašizpausme / kam tas interesē? :) /, bet gana praktisks

Izsakies arī Tu