Ikdiena un pašizglītošanās

Pirms raksta vēlos pateikt, ka uzskatu sevi par bezdarbnieku, lai arī oficiāli šādu statusu piešķirt man nevar. Līdz ar to diena tiek pavadīta meklējot dažādus darbus Latvijā. Tomēr, ja nekas nemainīsies, tad būs jābrauc prom uz ārzemēm. Jo šobrīd freelance darbi nav tika daudz, lai no tiem varētu nodrošināt savas vajadzības pilnā apmērā. Lai vai kā, strādājot kā freelancer var nomaksāt rēķinus un netērēt ietaupījumus. Un šajā ziņā ļoti noderīgs ir PayPal konts darbam ar ārzemniekiem. Tie gan ir reti gadījumi, apmēram reizi mēnesī, tomēr ikdiena ir citādāka.

Karjera
Karjera

Dienas sākums

Cenšos neiziet no “darbalaika” ritma. Attiecīgi cenšos pamosties laikā 7:30-9:00 no rīta. Pirmais ir datora ieslēgšana un jauno darba sludinājumu pārbaude, arī meklējot gadījuma darbus vai gabaldarbus (freelance). Esmu veicis darba sludinājumus sadalījis kategorijās un lielāko daļu saņemu savā RSS lasītājā. Tām lapām kurām nav pieejams RSS barotnes, tās tiek izveidotas ar feed43.com palīdzību vai dažām PHP aplikācijām, ja nepieciešama sarežģītāka konfigurācija. Ja ir atrasts interesants darba sludinājums, tiek nosūtīts CV. Tālāk pārbaudu bloga komentārus, Twitter un draugiem.lv (šos abus cenšos jau lietot mazāk un mazāk, bet citiem tas ir ērtāks sazināšanās veids).

Pusdienlaiks

Atkarīgs no dienas plānojuma – tikšanās, mazo darbu veikšana (freelance) vai izglītošanās. Kad ir paēsts, tad var arī sākt nodarbināt un uzlabot savas prasmes. Šobrīd cenšos apgūt Adobe AIR programmēšanu. Iepriekšējās divās nedēļās pētīju WordPress (latviski: VārdPrese), rezultātā tapa divas mājas lapas – viena kā satura vadības sistēma (CMS) un otra kā galerija, atliek tikai apgūt e-komerciju, kas balstīta uz WordPress. Katrā ziņā papildus zināšanas noder. Vēl pirms tam bija Blogger.com zināšanu atjaunošana javascript un XML. Runājot par WordPress, tagad zinu arī dažas vienkāršākas alternatīvas blogu un CMS platformām, ne tikai WordPress, Joomla, Drupal, …

Pa vidu tiek lasīta dažāda informācija par interneta mārketingu, sociālo tīklu mārketingu, attīstību un līdzīgām lietām.

Izglītošanās dēļ man gandrīz visu laiku ir vaļā Dreamweaver (sāku mācīties arī strādāt ar Aptana Studio, bet tas nākamajās nedēļās) un Firefox, Photoshop, … :)

Vakars

Līdz draudzenes atnākšanai tiek veltīts dažādu rakstu lasīšanai. Bet vēlāk atraujos no datora, lai veltītu laiku ģimenes dzīvei, nepavadot visu savu laiku pie datora. Tādēļ interneta aktivitātes beidzas salīdzinoši ātri. Vakars pie TV, vai dators, kurš tiek izmantots kā TV.

Man nav portfolio, jo ir tikai CV. Bet būtībā darbi tiek veidoti uz uzticību. Šajā sakarā Latvijā esmu pamatīgi aplauzies. Līdz ar to pirms kāda laika arī tādu vārdu savienojumu kā “brīvprātīgais darbs” tiek ļoti nopietni izskatīts, par ko jau kādu laiku atpakaļ uzrakstīju MicroBlogā “Sasniedzot mērķus var pievērsties hobijiem*“. Nesaku, ka brīvprātīgais darbs nav vairs saistošs, tikai pārdomu vērts.

Joprojām mans blogs ir vislielākā smilšu kaste. Tādēļ ir lietas, kas darbojas un kas var arī nedarboties. Simple!

Šis varētu būt papildinājums rakstiem: “Septiņas lietas par `rolandinsh` (7 thing meme)” un “Darba optimizēšana“.


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2013. gada 27. septembris

 
 

Izsakies arī Tu