Internets, latvieši, jaunieši un “heiteri”

Latvijas interneta vide ir fenomenāla pēc savas uzvedības rakstura. Esmu par to šeit blogā un twitterī rakstījis vairākas reizes.

Vissmieklīgākais gadījums bija pirms dažiem gadiem ar draugiem.lv, kad vienam klientam tika pārmestas pārāk pozitīvas atsauksmes no itkā pašu sataisītiem neīstajiem profiliem un sapirktiem draugiem šiem profiliem. Nemaz nezināju, ka var nopirkt draugus draugiem.lv. Ja kāds tā dara, tas ir vēl bēdīgāk.

Tā vai citādi, jau sen esmu iemācījies ignorēt šādas “parādības” līdzīgi kā troļļošanu. Tā vai citādi, internetā kļūst grūtāk noslēpties. Lai gan var mazliet paironizēt par to.

Cik anonīmi ir Tavi komentāri internetā?

Tad nu lūk, vakar atrasts YouTube video par to, kādēļ Latvijā esošā auditorija saturu nav pelnījusi. Stāsts no NataliesFacesLV kanāla

Heiteri un Citas Lietas

Ja neskaita dažas lietas par valdības pieminēšanu un vainošanu, iesaku noskatīties.

https://www.youtube.com/watch?v=NgwE2u1l2Oc

Atradu arī vairākus latviešu YouTube kanalus, kuros izteikti ņirgājas par citiem jaunajiem video autoriem, bet kā jau minēju iepriekš, nekas internetā nepaliek bez pēdām. Šo kanālu īpašniekus var diezgan ātri atrast vai vismaz likt YouTube/Google viņus “pieskatīt”. Un ja nu kas, tad pašā YouTube vietnē ir vairāki rīki, kā ierobežit naidīgos, apmelojošos un nepatiesos izteicienus.

Bet par to jau citu reizi. Sliktā angļu valodā tas aprakstīts manā angļu valodas bloga rakstā “The cookie is dead. Stalkerish multiple device Ad targeting“, kur gan ir diezgan virspusēji par to visu.

Mani maz uztrauc, ko citi domā par mani, bet, iespējams, lielai daļai jauno cilvēku ir citādāk. Es uzskatu, ka šādās situācijās ir lielāks darbs tieši ar vecākiem, lai gan nesodamības faktors tikai iedrošina noskaņotus jauniešus.

Pagaidām mana labākā atbilde šādiem brašuliem (arī meitenēm) uz jautājumu “un ko man izdarīsi?” bijusi “nosūtīšu Ziemassvētku apsveikuma kartiņu uz koloniju, bērnunamu, audžu ģimeni vai kur bāriņtiesa būs tevi ievietojusi, jo tavi vecāki par taviem nodarījumiem atradīsies cietumā”. Lai arī šis izteikuma nav īsti pareizs, tomēr, lika aizdomāties (nepilngadīgajiem) jauniešiem.

Domājiet ko dariet!

Foto: no NataliesFacesLV YouTube video “Heiteri un Citas Lietas

Rakstot rakstu uzzināju, ka cyber-bullying latviski saucas kiberterorizēšana.


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2016. gada 25. jūnijs

 
 

Izsakies arī Tu