Ir autovadītāja tiesības! Un kā izvēlējos autoskolu.

Pagājušā gada septembrī biju beidzot nolēmis, ka man tās tiesības beidzot ir jāiegūst. Tā kā biju ļoti paškritisks attiecībā uz savām spējām apgūt autovadīšanu, nekad to nebiju darījis līdz autoskolai, ja neskaita bērnībā ~10 gadu vecumā, sēžot tēvam klēpī, tad biju noteicis datumu līdz kuram tās vēlos iegūt – 2011. gada 1. aprīlim. Un tā arī sanāca – perfekti izrēķināts laiks. Aizvakar Vairāk kā pirms mēneša (28. martā) ieguvu savu vadītāja apliecību – “tiesības”.

Autovadītāja tiesības. Rolands.

Autoskolas izvēle ar interneta atsauksmju palīdzību.

Tieši tā arī notika autoskolas izvēle, meklējot labākās atsauksmes. Zinot cilvēku “pateicību” interneta vidē – labo noklusēt, par slikto nobļauties, cik skaļi iespējams, sāku meklēt autoskolu. No draudzenes uzzināju, kā viņai gāja MUSTANGS autoskolā un tā uzreiz atkrita.

Kritēriji pēc kuriem tika atlasīta autoskola:

1) instruktors

Īstenībā tieši ar šo punktu sāku, kad sāku lasīt atsauksmes par instruktoriem. Mērķis nebija atrast lētāko, bet labāko. Tādēļ biju gatavs maksāt arī vairāk, lai tikai iegūtu kvalitatīvu apmācību. Man nevajadzēja braukšanas instruktoru, kurš tā vietā, lai mani apmācītu, dzertu kafiju kādā no degvielas uzpildes stacijām, pavadot tur pusi vai pat trešdaļu no mana laika. Citiem vārdiem sakot – nevēlējos maksāt par to, lai noskatītos kā kāds cilvēks ēd, pīpē vai nodarbojas ar citā ar apmācību nesaistītām lietām. Šī iemesla dēļ atkrita arī draudzenes autoskola.

Tikai mazliet vēlāk uzzināju, ka arī CSDD veic Autoskolu pasniedzēju sekmības uzskaiti. Es ar savu (ar pirmo reizi) nolikto eksāmenu uzlaboju arī sava instruktora sekmības procentu. CSDD sarakstā procentus var arī neskatīties, jo, ja eksāmenu ir kārtojis tikai  viens cilvēks un noliek, attiecīgi 100%.

2) autoskolas lielums

Jau sākotnēji vēlējos mācīties mazā skolā, jo tādā veidā ir iespējams iegūt apmācību, kas pielīdzināma individuālai skološanai. Jo mazāk cilvēku, jo lielāka iespēja pārjautāt un jautāt. Īsāk – mazāk cilvēku, mazāks tirgus.

3) teorētiskās apmācības cena autoskolā

Maksimālā cena, ko biju gatavs tērēt bija līdz 60Ls par teoriju. Ja nemaldos, tad lielākā daļa autoskolu šajā kategorijā iekļaujas ar saviem piedāvājumiem no 45-55Ls.

4) atsauksmes par autoskolu

Šis ir trešais punkts, jo ņēmu vērā, ka lielākām skolām (MUSTANGS, CREDO, AUTO PRIEKS, FAVORĪTS, …) atsauksmēm vajadzētu būt 50/50 tikai dēļ tā iemesla, ka šīs skolas izfiltrē lielu daudzumu audzēkņu. Tad nu atlika tikai lasīt atsauksmes… Un no atsauksmēm izkristalizējās kāda nosacīti jauna autoskola DRAUGU AUTOSKOLA, kura atbilda visiem izvēlēs kritērijiem.

CSDD eksāmens un gatavošanās tam

Abus eksāmenus (teoriju un braukšanu) noliku ar pirmo reizi! Pirms braukšanas eksāmena vēl izvēlējos pie instruktora paņemt papildus trīs braukšanas reize – divas tāpat, lai instruktors vēlreiz pārliecinātos, ka varu doties un pēdējo tieši pirms eksāmena likšanas. Aritmētika bija vienkārša – labāk samaksāt par 3 braukšanām, nevis par papildus eksāmenu likšanu. Papildus braukšanas arī ņemu, jo no decembra līdz martam nebiju sēdies pie stūres dēļ daudzajiem mājas lapu izstrādes darbiem MediaBox.lv.

Liels paldies Inārai Kehrei par mācību materiāliem.

[papildināts ar video]


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2014. gada 16. marts

 
 
Fotografēts ar HTC Desire
ISO: 76
fokusa attālums: 4.31
uzņemšanas laiks: 2011-05-01 13:42:52

Jau 7 atsauksmes par Ir autovadītāja tiesības! Un kā izvēlējos autoskolu.

Mārtiņš

#2202

Apsveicu!!! :)

Nākošais raksts no Tevis par auto izvēli. Bet apsvērumi PIRMS pirkšanas nevis pēc… :)

Rolands Umbrovskis

#2203

:) šajā jautājumā par auto manas un “līdzbraucēju” domas krasi atšķiras :|

Rolands Umbrovskis

#30983

bb

#2204

Es arī mācijos Draugu autoskolā.

Paldies instruktoriem Jānim un šķiet otrs bija Jāzeps. :)

bija okei

Rolands Umbrovskis

#2205

arī bija Jānis :)

Kaspars Kaprāns

#9282

Draugu autoskolai vienmēr būšu pateicīgs pirmkārt jau par foršo attieksmi, labo teorijas pasniegšanu , bet visvairāk laikam jau par individuālo pieeju katram kursantam, kas ļoti palīdz abu eksāmenu kārtošanai CSDD. Rada drošibas un pārliecības sajūtu. Instruktors Jānis arī foršs. Tiešām māca braukt , nevis tikai pavada tevi spaidot pedāļus , kad vajag. Ja man būtu jāiesaka vieta, kur dabūt tiesības, es teiktu ” Draugu autoskola”

Ashaaaiss

#57730

Mana draudzene mācījās autopriekā, it kā viss okey, pats tiko sāku mācīties, bet aizgāju uz autoskolu krustojumi.lv, jo viņiem laba akcija, rīt beidzamā teorijas lekcija, sāku arī braukt pie jurija, liekas okey instruktors, ja kadam vajag vina kontaktus, varu ieteikt

Izsakies arī Tu