Ir iestājies astronomiskais rudens!

Šorīt meklējot materiālus (brālim) par citiem rudens svētkiem, pamanīju, ka šodien skaitās, ka ir sākušies Astronomiskie rudens saulgrieži, kas laiks, kad nakts kļūst tikpat gara kā diena (šodien, 23. septembrī, plks. 00:18). Lai gan es rudens svētkus esmu  saistījis ar Miķeļiem.

Its autumn by P.L. Vaarkamp
It's autumn by P.L. Vaarkamp via flickr.com

Ja godīgi, tad arī es esmu kopš skolas laika rudens svētki vairāk bijuši  tieši Mārtiņdiena vai Miķeļdiena. Un kopš skolas laika, īpaši Mārtiņdienai vai Miķeļdienai īpašu vērību piegriezis nebiju.

Jau agrāk esmu minējis, ka laiks kamēr brālis ies skolā, būs piemērots brīdis, lai atcerētos visas tās labās lietas, kas skolā ir bijušas.  Atceros, ka bija jāveido visādas kolāžas no koku lapām, kā tas herbārijs bija jāsagatavo, kā bija jāmācās kāds dzejolis par rudeni. Bija arī visādi dārzeņu tērpi jāgatavo – visādi ķirbju, tomātu, gurķu, burkānu kostīmi.

Nu ko, tad jau drīzumā var sākt gatavoties, lai dotos uz zelta rudeni Siguldā! Bet kamēr man pa logu pretī esošajā mežā lapas būs vēl zaļas, tikmēr staigāšu tepat pa Upeslejām…

Vienīgā dziesma, kas uzreiz ienāk prātā par rudeni ir Māras Zālītes dzejolis ar Ulda Stabulnieka mūziku – “Tik un tā“/ “Nāk rudens apgleznot Latviju

Nāk rudens apgleznot Latviju,
Bet nepūlies necenties tā,
Man viņa ir visskaistākā
Tik un tā.

Mazliet par lielu, lai sasildot savu lakatu dotu,
Par lielu, lai paņemtu klēpī un apmīļotu.
Mazliet par mazu, lai palaistu vienu
Pasaules plašajos ceļos.
Par mazu, lai laistu vienu.
Es līdzi ceļos.

Nāk rudens apgleznot Latviju,
Bet nepūlies necenties tā,
Man viņa ir visskaistākā
Tik un tā.

Interesanti, ko raksta lasītāji atceras no skolas laikiem par rudeni?

Saite uz video dziesmai “Tik un tā”  http://www.youtube.com/watch?v=bge1D_ixKk4


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2011. gada 22. decembris

 
 

Izsakies arī Tu