Izbrauciens ar Tesla Model S P85D

Mana studenta dzīve nesastāv tikai no klubu apmeklējumiem, kā lielākā daļa no paziņām domāja, vai studijām. Gadās, ka notiek, kaut kas aizraujošāks – šajā reizē bija piedāvājums testēt un iepazīties ar Tesla P85D (S modeļa) automašīnu.

Uzreiz gan jāsaka, ka pats atteicos braukt. Gan jau būs arī tas reizes, kad to varēšu izdarīt. Piemēram Odensē to var paspēt vēl līdz 12. jūnijam. Bez tam, pēc brauciena, nākamajā dienā, ar mani sazinājās no Teslas Eiropas biroja (Nīderlandē) un piedāvāja izmēģinājuma braucienu ar Tesla jebkurā no valstīm, kurā viņiem esot veikals. Tuvākais Latvijai ir Somijā, ja kādu interesē.

Papildinājums: izrādās iespēju izbraukt ar Teslu Dānijā ir vairākās vietās, ko nepalaidu garām ;)

Papildinājums 2: Kristapa atziņas 2020. gadā kursors.lv rakstā “1000km brauciens ar Tesla Model 3 elektroauto (video)“. Manas domas savukārt, jau aizvien vairāk sliecas uz e-auto pusi.

Par braucienu ar Tesla automašīnu

Tesla Model S P85D Odense

Lai arī biju tikai pasažieris, bija aizraujoši novērot līdzbraucēju neviltoto sajūsmu par auto un braucienu tajā. Vienīgais, kas mani pārsteidza bija klusā gaita. Biju pieradis, ka ātras mašīnas nāk ar skaļu troksni. Tāpat fakts, ka mašīnas iedarbināšana notiek pilnībā bez skaņas – tikai ar indikatoriem priekšējā panelī.

Mašīna skaista, jaudīga un manā iedomātajā garāžā atrodas 4. vietā (ir tuvu BMW), jo … nav tagadne vēl īsti gatava elektroautomašīnām, ko apstiprināja arī Odenses tirdzniecības pārstāvis, ka man no Odenses līdz Rīgai jābrauc caur Skandināviju, nevis Vāciju un Poliju. Neuzskaitīšu visas jaukās lietas, kas šajā mašīnā ir, izcelšu tikai to, kas piesaistīja manu uzmanību.

Pārnesuma kārba un rokturis – tāda nav. Mašīna ir ar automātisko ātrumkārbu. Man patīk manuālā. Lai gan nekad neesmu braucis ar automātisko, kas bija viens no mazjiem iemesliem nebraukšanai šajā reizē, brauciens ar šo Tesla auto parādīja, ka savas domas visticamāk mainīšu.

Milzīgais vadības panelis – liels. Iespējams, ļoti funkcionāls rīks, bet tas patiešām bija pirmais ko pamanīju.

Divi papildus sēdekļi mašīnas aizmugurē – tur kur bagāžas nodalījums (eh, vajadzēja nofočēt). Divi mazi cilvēciņi, iespējams, bērni, var mierīgi sēdēt. Pats bagāžas nodalījums izskatījās pietiekami ietilpīgs.

Es un eletromobīļi

Kā jau minēju iepriekš – esmu tikai par videi draudzīgākiem auto. Ne velti manā iedomātajā augšējā elektrisko automašīnu sajūsmas plauktiņā, blakus Tesla S modelim, ir arī BMW i5 / i7. Diemžēl, Latvijā, mums pagaidām tuvākajā laikā laikam nebūs iespēja izmantot elektroautomobiļus tik daudz, kā pagaidām esošās benzīna, dīzeļa vai gāzes degvielas. Brauciens uz laukiem, man liekas, var beigties ar autoevakuatora izsaukšanu. Tāpat Latvijas ceļu stāvoklis man pagaidām ļoti nopietni liktu pārdomāt šāda auto iegādi, pat ja būtu pieejami līdzekļi.

Video no izbrauciena

Versija Nr2 (bez komentāriem) angļu draugiem.


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2020. gada 16. jūnijs

 
 
Nosaukums: Tesla Model S P85D Odense
Fotografēts ar HERO4 Silver
ISO: 101
diafragma : 2.8
credit: Rolands Umbrovskis
©: Rolands Umbrovskis
fokusa attālums: 3
ekspozīcijas ilgums: 0.016666
uzņemšanas laiks: 2015-05-27 10:37:31

Izsakies arī Tu