Kā nozagt velosipēdu gaišā dienas laikā [VIDEO]

Šodien Veloriga.lv pamanīju interesantu video – par to, kā tiek neveikli zagts velosipēds dienas laikā. Eksperiments lieliski parāda vidējo pilsoņa attieksmi. Lai arī video nevra redzēt, pieļauju, ka no pretējās ielas puses nemaz tik viegli nevarēja pamanīt zagšanu, jo atradās “līdzdalībnieka” automašīna priekšā, savukārt garām ejošie, gan varēja pabrīdināt policiju. Ja par velosipēda drošību nerūpējas pats un apkārējo vērīgās acis, to var nākties zaudēt.

Lai novērtētu, vai garāmgājēji uz ielas pievērstu uzmanību velosipēda zagšanai (mēģinātu apturēt zagli, izsauktu policiju vai tml.), pie Innocent Cafe veikts savdabīgs eksperiments – gaišā dienas laikā aptuveni 3 minūtes puisis ar lielām stangām ļoti uzkrītoši knieba pušu pie statīva pieslēgta velosipēda slēdzenes trosi. Neviens garāmgājējs (kafejnīcā esošie bija brīdināti par eksperimentu) tam nepievērsa ne mazāko uzmanību.

Un tagad par praktisko pusi.

Kādēļ neviens neko nedarīja (vai nedarītu)?

To kāda ir mana attieksme pret policijas darbu, var jau lasīt iepriekšējos rakstos (Pēc aplaupīšanas policijas atbilde: nav noticis noziedzīgs nodarījums (2011. gada 12. augusts) un Mani aplaupīja (2004. gada 24. septembris)). Otrs, ja es steidzos uz tikšanos, bērna izlaidumu, dzemdībām, pirmo randiņu, diez vai man būs laiks gaidīt policiju vairāk kā 15. minūtes (vai vairāk, atkarīgs kā šāds nodarījums tiek kvalificēts un kur atrodos).

Lūk arī atbilde, kādēļ tik bieži zog!

Saite uz veloriga.lv rakstu.

Velosipēda zagšanas eksperiments


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2012. gada 15. septembris

 
 

Jau 5 atsauksmes par Kā nozagt velosipēdu gaišā dienas laikā [VIDEO]

Zandis

#5435

Es arī mierīgi aizietu garām, neredzu iemeslu, kāpēc man būtu jārisina kāda cita problēmas (pietam, riskējot vēl ar savu drošību un veselību). Protams, atradīsies tādi, kas saskries un teiks: “Bet Zandi, kad tavu velosipēdu zags, citi arī nepalīdzēs, kā tad tev pašam tas patiks?”, bet tas jau nekas, es šādas mazas runas sen jau laižu gar ausīm.
Katrs pats savas laimes kalējs!

deni2s

#5441

Zinot sevi es tomēr nesēdētu rokas klēpī salicis, jo, atšķirībā no Zanda, pēc tam nevarētu naktīs mierīgi gulēt. Esmu dzinies pakaļ velosipēdistu zagļiem un sitis viņus, esmu dzinies pakaļ mašīnu atskaņotāju zagļiem un ticis sadurts un gulējis slimnīcā, bet vismaz šai sakarā guļu saldi kā bērns, ar pārliecību, ka jau jau es kādam varu palīdzēt, gan jau neesmu tāds vienīgais uz pasaules un vajadzības gadījumā arī man kāds palīdzēs (ne jau nu Zandis). Un gan jau nākamreiz es atkal riskētu ar savu drošību un veselību.

Starp citu trīs dienas atpakaļ bija gadījums, kad vēlā vakarā uz vientuļa ceļa bija nepieciešama palīdzība. Apstājās pirmais džips un izpalīdzēja. Un tas ir normāli. Es varbūt neizpalīdzēšu tam cilvēkam, bet es izpalīdzēšu līdzīgā situācijā kādam citam. Un visiem tas būs izdevīgi. Gan jau arī Zandim kāds kādreiz izpalīdzēs. Un varbūt viņš nesapratīs, kas tie par muļķiem, kas gatavi palīdzēt citiem. Bet palīdzot citiem, mēs palīdzam sev. Palīdzot sev, mēs pēc tam varam palīdzēt saviem tuvajiem un saviem mīļajiem. Glābēju pirmais likums – pirmām kārtām ir jāglābj sevi, lai varētu izglābt citus.

Runājot par policijas darbu, domāju, ka visu nosaka attieksme. Rolandiņ, varbūt atceries, kā palīdzējām Siguldas vilcienā tam policistam pēc darba savaldīt to virinātāju, kurš draudēja kādam ar nazi un uzbruka policistam. Un tas policists bija lāga zēns, kādus policijā vajadzētu vairāk. Diemžēl alga viņam bija, pats atceries kāda, ka mums bija kauns teikt savas algas izmērus, kuras nopelnam sēžot mīkstos krēslos, nevis riskējot ikdienas ar savām dzīvībām uz ielām.

P.S. Zandi, turies. Diez vai es uzdrošinātos dzīvot ar tādu attieksmi kā tev.

Rolands Umbrovskis

#5471

atceros! vieno pieminētajiem rakstie tas arī bija minēts.

Zandis

#5448

jā, taisni par tādiem, kā šitais te, es runāju!

es tagad nezinu vairs, kur man likties, izlasot tavas pārgudrības, noteikti naktī vairs gulēt nevarēšu!

Smecernieks

#5474

Vienkārši vajag ar normālu atslēgu apgādāties, nevis ar tām sūda trosēm un nerūdītajām ķēdēm slēgteis.

Izsakies arī Tu