Kafija un tēja ikdienā. Cenšos mainīt ieradumus.

Pēdējo dažu nedēļu laikā ir sanācis arvien biežāk konstatēt faktu, ka ikdienā izdzeru aptuveni divus līdz divus ar pusi litrus stipras (no 3 līdz 3,5 karotes) maltās kafijas. Un tikai pašā vakarā kopā ar draudzeni varbūt krūzi tējas. Sāku aizdomāties par veselību laicīgi.

Kafija un kafijas krūze
Kafija un kafijas krūze

Tēja

Lai cik tas dīvaini nebūtu, bet līdz braucienam uz Grieķiju, es dzēru tikai melno tēju. Zaļās tējas nekad man nav garšojušas, izņemot piparmētru (skaitās zaļā?). Atceros, kad vēl dzīvoju kopā ar vecākiem dienā izdzēru 3-6 litrus melnās tējas. Tēju dzēru nepārtraukti – tiklīdz krūze bija tukša, gāju taisīt nākamo. Līdzīgi šobrīd ir ar kafiju.

Melna un stipra kafija

Arī kafiju dzeru ikdienā vienu pēc otras. Lai arī cenšos aizstāt to ar jebkuru citu dzērienu, vienalga sanāk atgriezties pie kafijas. Kafiju sāku dzert, dzīvojot pusgadu Grieķijā, strādājot kā brīvprātīgais Eiropas brīvprātīgajā darbā. Jau pašās pirmajās nedēļas biju iepazinies ar vietējiem grieķiem, kuri taisīja man “grieķu” (“turku”) kafiju – stipru un saldu. To visu papildināja vakari kafejnīcās, dzerot auksto grieķu kafiju frappé. Laikam ar to arī sākās kafijas lietošana ikdienā.

Greek café frappé, φραπές Aukstā grieķu kafija frappé

Arī atgriežoties Latvijā, pirmais ko mājās nopirkām bija maltā kafija. Lai arī kamēr strādāju āra darbus, dzēru tēju, tomēr tiklīdz biju mājās – kafija, kafija, kafija …

Tīrs, vēss ūdens no rītiem aizstāj vienu krūzi kafijas

No sākuma domāju, ka tā ir buļļa ka*a. Tomēr piespiežot sevi vispirms izdzert glāzi, pusglāzi parastu ūdeni, konstatēju, ka tādā veidā, kafijas lietošanu esmu samazinājis par vienu krūzi (vai vismaz 2/3 no 0.45l krūzes). Diemžēl pa dienu šis kaut kā nedarbojas, jo jāatzīst, ka lai kā to ūdeni dzeru, prasās pēc kaut kā nedaudz rūgta. Mēģināju tēju, nesanāk, toties ar kvasa (OK, dzēriens “Veselība”) palīdzību ir labāk, lai arī DAUDZ dārgāks prieks.

Pieradumu maiņa mēneša laikā

Ņemot piemēru no draudzenes, arī es esmu apņēmies mēneša dienas! (pēc 5 dienu programmas) laikā mainīt savus ieradumus. Ja viņa varēja mēneša laikā atmest smēķēšanu, es arī varu :). Uz doto brīdi jau par 50% mērķis ir sasniegts, kad atkal sākšu dzert vieglu kafiju (1-1,5 TĒJkarotes kafijas). Līdzīgi kā smēķēšanas atmešanai, var lietot konfektes, košļājamās gumijas, es to cenšos ar glāzi ūdens no rīta, kvass vai tēja pa dienu un maksimums divas kafijas krūzes dienā…

Bet ko lai dara, ja kafija garšo?!

PS. programmēšana, rakstu un projektu rakstīšana un kafijas lietošana esot saistītas lietas :)


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2017. gada 24. maijs

 
 

Jau 2 atsauksmes par Kafija un tēja ikdienā. Cenšos mainīt ieradumus.

mazauto.lv

#1697

Tās devas ir vnk nogalinošas, vecīt… Man pietiek no rīta vienu pinģerotu ar svaigi maltu kafiju. Reāli tāds sīrups ķipa un rokas visu dienu trīc no adrenalīna… :D Tas tikai tāpēc, ka nedzeru kafiju katru dienu… ;)

Rolands Umbrovskis

#1698

arī es reiz tā sāku :D

Izsakies arī Tu