Kaut kas beidzas, lai sāktos jauns posms

Līdzīgi kā Raiņa lugā “Zelta zirgs” teikts: “Pastāvēs, kas pārvērtīsies!”, arī man pēc pēdējiem mēnešiem ir pienākusi tā diena, kad nepieciešams virzīties tālāk. Gājis ir raibi, bet bez mērķa un termiņiem, grūti apstāties un novērtēt to, kas ir, nevis gausties par to, kā nav. Es biju sev noteicis termiņu, lai atrisinātu nodarbinātības jautājumu – oktobris. Lai arī termiņu nedaudz pagarināju no 31. augusta līdz vakardienai, domāju, savu mērķi sasniedzu – saprast savu nākotnes ienākumu modeli Latvijā.

Būšu darbinieks

Bija daudz pārrunu un piedāvājumu sadarboties. Un tomēr jau septembrī bija skaidrs, ka tik viegli nebūs atrast piemērotu darba devēju, ja vēlos strādāt kādā kompānijā. Iemesli dažādi – sākot no manas nepiemērotības, līdz kompāniju neveiksmīgās komunikācijas vai piedāvājuma. Bija kompānijas, kurām likās, ka man pie viņiem būs garlaicīgi pēc freelance dzīves, citi neatbildēja vispār, kad paši uzrunāja, pie dažiem vienkārši “nekaunīgi” pieteicos. Nepārprotiet, darbu atrast var! Bet es vēlējos darbu, uz kuru būtu prieks iet un kurš arī nodrošinātu dzīvošanu. Un tomēr, beigās tomēr būšu nodarbināts. Tā vai citādi, to varēs redzēt pēc pārbaudes laika, kas būs 2018. gada februārī. Būsim reāli, tikai tad var teikt, ka man ir darbs un esmu nodarbināts.

… un būšu pašnodarbinātais

Tieši tā. Ja kaut ko vēlies, tas var piepildīties. Dīvainā kārtā dienā, kad tika apstiprināta nodarbinātību, bija arī diena, kad jaunākie projekti TEAM.HOUSE un LITE.MARKET atrada savus lietotājus un interesentus. Tāpat prieks, ka ir palielinājusies interese ne tikai par e-komerciju, bet arī nepieciešami mani pakalpojumi mājas lapu uzturēšanā (hibrīdmākoņi un mākoņskaitļošana – māja slapu hostings). Neskatoties ne uz ko, nekad nebiju domājis, ka mājas lapu hostings būs mans galvenais ienākumu avots, dzīvojot ārzemēs. Toties dzīvošana Dānijā ļāva arī attīstīt tieši konsultēšanu kā pakalpojumu. Īsumā – tas nekur nepazudīs, jo kurš saprātīgs cilvēks atteiktos no pasīvajiem ienākumiem.

Nākotnes iespējas un izaicinājumi

Rolands Umbrovskis. Mežaparks, Rīga.
Pie Ķīšezera

Tie, kuri ar mani ir pēdējos mēnešus, kopš atgriešanās no Dānijas, jau zina, ka man plāni mainās dažu stundu laikā. Tieši tik ļoti mani “sabojāja” studijas Dānijā. Tā vietā, lai skatītos uz problēmām, redzu tik daudz izaicinājumus un neizmantotas iespējas. Lai arī idejas ir daudz, to izpildei man nav laika, tādēļ jāfokusējas tikai uz dažām, kamēr nav ikdienas līdzgaitnieku, kas palīdzētu.

Vakar beidzās arī inovāciju un uzņēmējdarbības studiju prakse Latvijā. Tas atbrīvo laiku, kuru atkal var aizpildīt ar kaut ko jaunu. Tuvākais, visticamāk, būs kursa bakalaura darba rakstīšana un aizstāvēšana studijām Dānijā.

Latvija – mana bāzes vieta

Tā vai citādi, palieku Latvijā, kura tā arī paliks mana bāzes vieta. Būs ceļojumi, bet jau daudz mazāk. Ļoti iespējams, beidzot sākšu atkal rakstīt īsākus vai garākus bloga ierakstus kādā no saviem blogiem – par ceļošanu, pašnodarbinātību, e-risinājumiem mazajam un vidējam biznesam un/vai te – rolandinsh.lv.

Foto / video veidošana

Pie viena jāsakārto visas bildes un video no Dānijas. To ir tik daudz, ka beigās jau bija slinkums veidot jaunas, jo nav pat laika caurskatīt, lai publicētu. Cilvēki nu jau vairāk kā gadu gaida arī video, ko vajadzētu atsākt filmēt, pirms tam “salīmējot” jau safilmēto. Iedvesmai, liels paldies jāsaka Marekam, pie kura Dānijā pavadīju pēdējo gadu. Mareks daudz iemācīja par lietojamību no dizaina viedokļa un arī par foto/video sanāca runāt vairākas reizes nedēļa, apmainoties ar pieredzi. “Asistentei” arī iepatikušās bildes.

… vai viss pārējais :)

Kā jau rakstīju, ideja ir daudz un iespēju ir daudz. Apstākļi optimāli. Un to, ko nezinu, varu apgūt. Pamazāk veidojas arī paziņu loks, kuri vēlas, var un piedāvā palīdzēt.

—-

Zinu, ka nav vēl 1. janvāris, bet mani tas kā atskaites punkts nekad nav uzrunājis.
Kādi citiem ir izaicinājumi? Kas motivē?


Fotografēts ar NIKON D5200
ISO: 100
diafragma : 1.8
fokusa attālums: 35
ekspozīcijas ilgums: 0.004
uzņemšanas laiks: 2017-10-20 10:55:27

Izsakies arī Tu