Kopsavilkums: jūnijs 2015

Konstatēju, ka pēdējā laikā vairs nesanāk laika garākiem rakstiem, bet vairāk pamanos noķert mirkļus, kas vieži vien nav bloga ieraksta vērti. Tā radās doma, ka reizi mēnesī sākšu veidot ikmēneša kopsavilkumus, kas būs dažādi teksti, ilustrācijas vai video,… vai kaut kas cits, ko būšu piefiksējis Twitter, Instagram, Facebook vai YouTube. Tāpat jāņem vērā, ka parasti angļu valodā dažreiz ir citādāks apraksts.

Mans jūnijs 2015

Jūnijā beidzot publicēju manu izbraucienu ar Teslu, kas bija maijā.

1. Eksāmeni Lillebaelt akadēmijā

Lielākā daļa no jūnija pirmās puses tika veltīt gatavojoties eksāmeniem, tādēļ dažos atslodzes brīžos biju atradis smieklīgus video par studijām un eksāmeniem, kā piemēram šis no Almost CoolI Had to Write an Essay (Man bija jāraksta eseja).

Un nē, man parati joku lapas nepatīk.

Ieteiktu apskatīties visas sērijas “Long Story Short” (Īsumā) – dazas smieklīgas, dažās mazāk smieklīgas.

Neizpalika arī Mr. Bean video eksāmena laikā:

Bija arī daži video par pašu studēšanu vai atkārtošanas procesu un to, kādēļ daži priekšmeti liekas grūtāki par citiem:

Bija arī bildes.

un

:)

Posted by Rolands Umbrovskis on Thursday, 4 June 2015

2. Darbs

Paralēli studijām, jūnijs bija diezgan aizņemts ar freelance darbiem MediaBox.lv, lai gan tika darīti steidzamākie vai tiem, kuriem tuvojās termiņs. Patiess prieks bija nodot ilggadējā klienta – zvērinātu advokātu biroja Borenius – mājas lapu, kurai bija jāveic korekcijas

starp eksāmeniem, pabeigts kāds projekts / between my exams, finished some web project Attorneys at Law Borenius, Latvia

Posted by Rolands Umbrovskis on Monday, 8 June 2015

Starp darbiem pie atpūtas tika atrasti joki par programmētājiem:

Top 20 programmer replies (via gruenderszene.de) Most used by me #20; But before every project I ask #3

Posted by SimpleMediaCode on Monday, 23 March 2015

Jūnijā beidzot palaidu WordPress hostinga pakalpojumu, par kuru biju domājis pēdējos divus gadus. Pēc gada testēšana un mācīšanas, beidzot biju gatavs. Borenius bija pirmie, kuri nebaidījās riskēt. Lai viss noritētu gludāk, paralēli sekoju pārejai NewRelic monitoriga sistēmā:

Tā vai citādi, sāku ar lapām, kurām ir mazāks apmeklējums no dažiem desmitiem, pamazām audzējot uz lapās ar simtiem un tūkstošiem, un šobrīd ar pārliecību turos pie 5 000 – 10 000 apmeklētājiem dienā vienam domēnam/projektam. Pagaidām mēnesis bez problēmām, paralēli apgūstu visādas uzlabošanas un anti spama/”uzbrukumu” atvairīšanas metodes. Neteikšu, ka jautri, bet izglītojoši.

3. Pārvākšanās

Ja nav lasīti iepriekšējie bloga ieraksti, tad varu pateikt, ka šobrīd studēju Odensē, Dānijā, kur man ir 24 m2 istaba ar lielu balkonu un skatu pāri parkam. Jau kopš ievākšanās, istaba likās par lielu (un mazliet par dārgu). Tādēļ aprīlī izdomāju, ka jāpārvācās uz mazāku telpu, jo no savas istabas izmantoju mazāk par pusi. Pastaigājot pa apkārtējiem dzīvokļiem, atradās daži forši. Tomēr par laimi arī mana dzīvokļa kaimiņiene sāka meklēt lielāku dzīvokli vai istabu. Beigās mana izvākšanās sanākusi no vienas istabas uz otru.

Dānijas Līgo vakara saulrieta video (4K kvalitātē) vēl no vecā skatu punkta:

Pārvākšanās brīdī atradu visas savas saplēstās spuldzītes. Izrādās arī Dānijā izstaroju tik daudz enerģijas, ka spuldzītes manā klātbūtnē sprāgst tieši tāpat kā Latvijā. MediaBox.lv Rīgas ofisā pa tiem dažiem mēnešiem, laikam izdega 3 spuldzītes.

No jaunās istabas būs labi saullēkta skati. Tā arī radās daži time lapse video:

un

Jaunajā istabā ir paskaļi kaimiņi no rītiem:

Ar visiem šiem darbien un studijām jūnijā, piefiksēju, ka esmu atsācis atkal ļoti daudz dzert kafiju. Un ar ļoti daudz es domāju vairāk par 6 litiem dienā. Jācenšas pieturēties pie tā 1 litra dienā, ja vien nav noskaņojums tējai.

Tā nu sanācis, ka jūnijā vairs galīgi neatlika laika video veidošanai, toties bija laiks, lai iepirktu šadas tādas lietas filmēšanai un fotogrāfēšani. Mans GoPro HERO4 bija pareizā izvēle mini kamerai vasarai.


Nosaukums: DCIM100GOPROGOPR1462.
Fotografēts ar HERO4 Silver
ISO: 146
diafragma : 2.8
fokusa attālums: 3
ekspozīcijas ilgums: 0.008333
uzņemšanas laiks: 2015-04-29 12:38:56

Izsakies arī Tu