Lietotne Dižkniebis (Apturi Covid satīriska aplikācija)

Saistītie raksti


Dižkniebis (arī zināma kā “Apturi Gribuli”) ir respektabla digitālkniebes platforma, kas integrēta ar Tinder, radot vienīgo pa ĪSTAM nepieciešamo aplikāciju.

Lietotnes idejas autore ir Šmaragdu Magda no Astrālās Attīstības Transcendentālā Akadēmijas.

Apturi Gribuli aizsākumi un iedvesma

Lietotne Apturi gribuli / Dižkniebis
Lietotne Apturi gribuli / Dižkniebis

Viss sākās ar to, ka manā Twitter burbulī bija izrādīta interese par Šmaragdu Magdas ierakstu, kā atbildi uz “Apturi Covid” tikko palaisto aplikāciju.

AATA ar lepnumu ziņo, ka ir noņēmuši sorosītu un izčipsētāju lāstu lietotnei Apturi Covid! Mūsu paradatoriķiem ir izdevies to integrēt ar Tinderi un citām respektablām digitālkniebes platformām, radot vienīgo pa ĪSTAM nepieciešamo aplikāciju!!!
AATA ar lepnumu ziņo, ka ir noņēmuši sorosītu un izčipsētāju lāstu lietotnei Apturi Covid! Mūsu paradatoriķiem ir izdevies to integrēt ar Tinderi un citām respektablām digitālkniebes platformām, radot vienīgo pa ĪSTAM nepieciešamo aplikāciju!!!

Likās pietiekami uzjautrinoši, ka pat joka pēc ierakstīju, ka tādu varētu patiešām uzprogrammēt.

“Apturi Gribuli” prototips nepilnu 2 stundu laikā

Īsti iemesla ko tik nevajadzīgu veidot nebija. Toties bija pietiekami uzjautrinošs “izaicinājums” (un sen nebiju bijis hakatonos, lai uztaisītu vienas dienas aplikācijas). Atšķirībā no citu Twitter jokdaru kontiem, Šmaragdu Magdas konts nebija pilns ar izteiktām rupjībām vai jēliem jociņiem. Un mani pat īsti nesatrauca anonimitāte šoreiz.

Vienlaicīgi bija nepieciešams atsvaidzināt zināšanas vienkāršu mobilo lietotņu veidošanā no jau gatava dizaina (pirmais attēls no Twitter). Un vēlējos noskaidrot cik ātri varu izveidot prototipu.

Kādēļ “Apturi gribuli” pārtapa par “Dižkniebis”?

Pirmkārt nosaukums likās jautrāks un plašāk izmantojams (par to vēlāk). Nācās arī dizainu nedaudz pielabot, lai neradītu pārpratumus ar īsto “Apturi Covid” lietotni.

Beigu beigās – īstā COVID-19 aplikācija domāta nopietnam mērķim un būtu bezatbildīgi to nokopēt 1:1, radot mulsumu. Un… arī autortiesības negribējās gluži pārkāpt, ja nu līdz tam nonāktu. Tādēļ tika nedaudz pamainīt dizains un nosaukums.

Pirmā versija prototipam tapa nepilnas stundas laikā. Otrā un gala versija bija jau nākamās stundas laikā, lai noslīpētu dizainu. Tikai logo nebija vēlme pārveidot, jo tas likās pārāk daudz darba un pārzīmēt vektoros būtu bijis galīga laika izšķiešana. Un pats logo totāli nebija tā vērts.

Atgādināja “Silicon Valley” un Gavin Belson Signature Box III.

Līdzību meklēšanu atstāšu lasītāja ziņā :)

Visticamāk, visu varēja izdarīt vēl ātrāk un vienkāršāk, bet šis bija arī uzdevums sakārtot savu mobilo izstrādes programmu. Un lielākā daļa no šī aplikācijas bija pārkopēta no e-art.lv un mediabox.lv (nepublicētajām) lietotnēm.

Lietotne “Dižkniebis”

Kad nepilnu stundu nav ko darīt un nepieciešama maza muļķīga lietotne,  @shmaramagda  iedvesmota top #dižkniebis (tur skaitļi līdz pat 69)
Kad nepilnu stundu nav ko darīt un nepieciešama maza muļķīga lietotne, @shmaramagda iedvesmota top #dižkniebis (tur skaitļi līdz pat 69)

Tikai nākamajā dienā pamanīju drukas kļūdu, bet tas bija nebūtiski. Kā redzams, 2 naktī tā bija gatava.

Apturi Gribuli / Dižkniebis logo
Apturi Gribuli / Dižkniebis logo

Kas tālāk?

Neslēpšu, beigās bija doma to paplašināt un pat publicēt. Protams, ar citādāku dizainu. Bija doma to papildināt ar vairākām satura sadaļām, ko ievietot, bet pārskatot Šmaragu Magdas Twitter saturu, nācās secināt, ka tas nebūs tik viegli. Nav jau tik daudz satura lietotnei, lai tā būtu pietiekami interesanta.

Par atsevišķas izklaidējošas aplikācijas izveidi biju domājis jau sen. Biju par to jau piemirsis, līdz brīdim, kad lietotne “Dižkniebis” bija gatava.

Es pats, iespējams, esmu smieklīgs, bet ne pietiekami izklaidējošs, lai katru dienu spētu saražot saturu izklaidējošai aplikācijai. Savukārt publiskā satura aplikāciju vēl neesmu gatavs veidot dēļ satura uzraudzīšanas. Ir pietiekami daudz troļļu, “alternatīvi apdāvināto” un ne tik jauki cilvēki, lai šādai aplikācijai veltītu 100% laiku.

Varbūt Tev ir labāka ideja?

Kā jau rakstīju – lietotnes izveide bija izaicinājums sev. Ja tas kādam sagādāja vismaz kādu jauku brīdi dienai, man prieks.

Iespējams, ar laiku būs jāpalaiž izklaidējoša aplikācija latviešu valodā. Tādēļ, ja kāds domā, ka spēj saražot saturu bez jēliem krāniņjokiem, bet pietiekami dziļu joku – esmu gatavs sadarbībai :)


Kaut kad vēlāk te būs arī video ar lietoti darbībā ;)


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2020. gada 18. jūnijs

Autora izvēlētie saistītie raksti

 
 

Izsakies arī Tu