Mana termiņnoguldījuma procentu likmes aprēķins un iznākums

Pirms nedaudz vairāk kā mēneša rakstīju par termiņnoguldījumu un teicu, ka uzrakstīšu iznākumu. Aizvakar saņēmu SMS no bankas par to ka ir ieskaitīta nauda – uzkrātie procenti. Lai gan piemērā man tika uzrādīts, ka aprēķinātā procentu likme ir 6.7%, tomēr realitātē izrādījās 7.03% (santīmu atšķirība gala summā), kas bija saistīts ar nesen izmantoto mērķa krājkontu (krāju naudu šī gada ceļojumam uz Grieķiju). Līdz ar to savā kontā varēju saņēmt 11.72Ls par vienu mēnesi. Noguldot uz ilgāku laiku attiecīgi vairāk…

Noguldījuma procentu aprēķins mēnesim

Gada procentu likme vs. mēneša procentu likme

Jau “Termiņdepozīts: kad bezdarbnieka nauda pelna naudu krīzes laikā.” raksta komentāros Ingus ieteica noguldāmo summu sadalīt pa dažādiem noguldījuma periodiem. Tas arī bija tas ko vēlējot ieteikt šajā ieraksta daļā. Pie lielākām summām ir “interesantāk” noguldāmo summu sadalīt pa dažādiem termiņnoguldījuma periodiem. Tomēr jebkurā gadījumā ir jāpievērš uzmanība GADA procentu likmei, kas visbiežāk arī ir norādīts reklāmās. Pretējā gadījumā pie reklamētās 10% peļņas no 100Ls beigās sanāk saņemt tikai 8.33Ls pie 1000Ls liela ieguldījuma.

10% aprēķins pie 1000ls noguldījuma

Savukārt ņemot kredītu ir līdzīgi, tiek uzrādīta MĒNEŠA procentu likme. Un kā jau patērētāju aizsardzības reklāmā teikts ir vērts noskaidrot GADA procentu likmi aizņēmumam, “kas tad arī būs tā īstā”. Šis ir tas knifiņš uz kura parasti lielākā daļa pirmajā reizē uzķeras.

Šis ir tikai viens no daudzajiem veidiem, kā pelnīt gandrīz neko nedarot, ja ir (nedaudz) brīvi līdzekļi.

Tas arī viss. Turpināšu spēlēties ar dažādiem noguldījumiem, investīcijām, … Ja būs kas interesants, noteikti uzrakstīšu.

PS. Ietaupīt var arī iepērkoties Internetā uz noteiktām preču kategorijām, piemēram, smaržām, apģērbu vai tehniku.


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2009. gada 27. jūnijs

 
 

Jau 2 atsauksmes par Mana termiņnoguldījuma procentu likmes aprēķins un iznākums

OreMan

#1537

Jā, man arī visa liekā nauda stāv termiņnoguldījumā, pie tam divos – viens vēl ir no Latvijas 90. dzimšanas dienas, kad tika piedāvāts svētku depozīts, kuram augstākās procentu likmes bija, izvēloties termiņu 9 mēneši, bet otru nogulfdīju tikai pirms pāris nedēļām, kad Līgo svētku sakarā atkal tika piedāvāts svētku depozīts, šoreiz noguldīju tikai uz mēnesi, bet gada procentu likme sanāca pat augstāka nekā tam pirmajam noguldījumam. Citādi tiešām bezjēdzīgi turēt naudu kontā tāpat bez jēgas – labāk lai tā pelna!

Rūdolfs Filips

#1538

Šajā brīdī, kad gada inflācija zem 2%, termiņnoguldījums ir labs risinājums.
Pirms tam to vnk apēda inflācija.

Izsakies arī Tu