Manas divas kaislības: ceļošana un ēdieni

No sākuma man ļoti patika ceļot. Līdz ar to radās iespēja baudīt dažādus ēdienus. Īstenībā ja tā padomā, tad vēl viens no iemesliem kādēļ sāku veidot šo blogu bija tieši ceļojumi. Diemžēl laiks ir tikai ceļošanai, bet to aprakstiem atliek arvien mazāk laika. Savukārt ar ēdienu gatavošanu esam aizrāvušies tieši pēdējā gada laikā kopā ar draudzeni. Jāatzīstas, ka ka tieši pēdējā prieka dēļ jāsāk apdomāt vairāk sportiskās aktivitātes ārpus pirkstu vingrināšanā pa klaviatūru.

Par ēdieniem turpmāk rakstīšu DEGUSTACIJAS.LV

Ceļojumi pa Eiropu

Komendējums uz Prāgu

Esmu jau neskaitāmas reizes teicis, ka Eiropas kartē ir palikuši tikai daži punkti ziemeļos (Norvēģija, Somija, Īslande), dienvidos (Melnkalne, Serbija, Bosnija,…) un rietumos (Portugāle, Spānija), kas vēl jāatzīmē kā apmeklēti. Pēdējā gada laikā sasniedzu arī tās valstis uz kurām vienmēr vēlējos doties: Londona/Lielbritānija (ceļojums uz Londonu) un kāda no Skandināvijas valstīm Baltijas jūras otrajā pusē (ceļojums uz Stokholmu).

Ceļot pa (ar stopiem) Eiropu sāku kopš palika 18 gadi, pirms tam jau dažu gadus stopējot pa Latviju. Pirmie galamērķi bija protams Lietuva, kur visbiežāk ciemojos pie paziņām Šauļos, tad arī ieguvu paziņas no Viļņas un Palangas. Līdz vienā brīdī parēķinot ceļā pavadīto laiku, sanāca, ka ar stopiem no Rīgas līdz Viļņai var aizbraukt par 2-3 stundām ātrāk nekā ar autobusu. Ceļot man patīk un tieši pirms pusotra gada tā visa sāka pietrūkt: Brīvais laiks un ceļošana. Laikam pietrūkst…

Āfriku, Āziju, Ameriku, Austrālija un Okeānija

Līdz ar to jau laicīgi skatāmies ceļojumu iespējas uz Āfriku, Āziju, Ameriku vai Austrālija un Okeānija. Āfrikai tuvākie ceļojuma ietvaros sasniedzamie punkti ir Maroka vai Ēģipte. Ceļojumiem uz Āziju varētu būt interesanti ar tradicionālo Indijas apmeklējumu. Par Ameriku un Austrālijas galu par neesmu domājis. Izņemot pirms gada bija ļoti liela vēlme aizbraukt uz Austrāliju vai Jaunzēlandi. Bet apskatot uzturēšanās izmaksas, nācās pārdomāt. Gan jau pēc dažiem gadiem, kad došos ceļojumā apkārt pasaulei :)

Garšīgi ēdieni

Speķa pīrādziņi

Skatos, ka pēdējā laikā ir “savairojušies” dažādi blogi par ēdieniem un receptēm. Neskaitot visādus latviešu ēdienus, pirmais “āķis lūpā” bija pēc Stokholmas indiešu restorāna apmeklējums, pēc kura tika nolemts, ka jāpamēģina arī mājās gatavot dažādus “eksotiskos” ēdienus. Esam jau izmēģinājuši dažus indiešu ēdienus, pēc kuru gatavošanas nāca atklāsme, ka karijs nav garšviela, bet garšvielu maisījums, ko var pagatavot arī pats tāpat kā masala. Tālāk laikam būs jāskatās uz suši…

Ikdienā garšīgi ēdieni ir vieglāk sasniedzami kā ceļojumi, kas tikai uzliek papildus (sportiskās) aktivitātes pirms ceļojumiem siltajā laikā, lai draudzenei nebūtu kauns ar mani parādīties pludmalē :)

Ir vēl daudz topošo ceļojumu aprakstu un ēdienu gatavošanas bildes

Kā jau rakstīju, šobrīd ceļojumiem ir vairāk laikā nekā spēja tos aprakstīt saistošā veidā. Varētu arī salikt tikai ceļojumu un ēdienu galerijas, bet vēlos pastāstīt arī “stāstu”. Iespējams ar laiku blakus ceļojumu kategorijai parādīsies arī ēdienu tēma.


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2011. gada 22. decembris

 
 
Fotografēts ar Canon DIGITAL IXUS 75
ISO: 80
diafragma : 3.5
fokusa attālums: 8.462
ekspozīcijas ilgums: 0.002
uzņemšanas laiks: 2008-06-06 19:38:09

Izsakies arī Tu