Narvesen. Krievi. Politiskās organizācijas “Visu Latvijai!” ķēdes vēstule!

Krievi. Latvieši. Homoseksualitāte.

Jau kādu laiku darbojas interneta vietne “sargivalodu .lv“, kurā tiek aicināts “parakstīties par stingrāku valsts valodas politiku”.

Viss jau būtu skaisti un jauki, bet… Pēdējā laikā draugos sāku saņemt vairākas vēstules, kur tiek aicināts pārsūtīt vēstuli par Narvesen un krievu jaunieti “Rosija” krekliņā. Paraksts “sargi valodu punkts lv”. Nedaudz paskatoties, kam pieder vietne, izrādījās, ka tā ir reģistrēta politiskajai organizācijai “Visu Latvijai!”, par ko var pārliecināties nic.lv DNS WHOIS ierakstos par sargivalodu.lv, pret kuras naidīgajiem izteikumiem, pret tiem pašiem tautiešiem (latviešiem), cita sakarā man ir zināmas antipātijas.

Papildinājums 2020-07-07: izrādās pārdevēja ir (un/vai bija) “Visu Latvijai!” biedre un jau 2013. gadā kandidēja pašvaldību vēlēšanās Rīgā. 2009. gada 13. aprīlī jau parakstījās kā partijas “Visu Latvijai!” biedre.

Es pats esmu padzīvojis ārzemēs (Grieķijā) kādu laiku. Arī tur esmu bijis bez valsts valodas zināšanām. Tomēr tas nav bijis šķērslis, lai es nekomunicētu ar vietējiem iedzīvotājiem, tāpat kā viņi nav atteikušies runāt ar mani tikai tāpēc, ka nezinu viņu valsts valodu, pat dzīvojot tur.

TOMĒR uzskatu, ja dzīvo kādā valstī, kas pārsniedz tūrisma termiņu (laikam bija 1/2 gads), tad būtu tomēr pienākums mācīties valsts valodu. Ko arī cītīgi centos Grieķijā apgūt.

Jā, iespējams, tēma veca, tomēr kaitina akla vēstuļu pārsūtīšana neiedziļinoties faktos.

Nobeigumā:

  1. Cik no jums bija Par vai PRET praidu? (“Visu Latvijai!” praidu nosoda, ja kas…)
  2. Vai būt latvietim, nozīmē nebūt homoseksuālim?

Lasāmvielai:

  • Diena.lv: Nacionālisti: praida atļaušana izraisīs ne tikai miermīlīgus protestus (bija saite uz diena .lv/lat/politics/drosiba/nacionalisti-bridina-praida-atlausana-izraisis-ne-tikai-miermiligus-protestus?comments=3 )
  • VisuLatvijai.lv: Aicina neapsargāt praidistus ( bija saite reiz us visulatvijai .lv/index.php?kat=n&id=1156318121 )
  • … varētu jau ielikt vēl, bet iespējams vēlāk, ja būs tāda nepieciešamība

Dzīvosim draudzīgi!

P.S. Jā, zinu, ka ar ilustrāciju mazliet pāršauts pār strīpu :) Bet jautrībai vajadzēja!

Papildinājums 2020. gada 7. jūlijā: Caurskatīju šo rakstu vēlreiz – būs jāpapildina ar kaut ko jaunu šajā(s) kategorijā(s), jo te vienā katlā samesti trīs temati.


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2020. gada 7. jūlijs

 
 

Jau 4 atsauksmes par Narvesen. Krievi. Politiskās organizācijas “Visu Latvijai!” ķēdes vēstule!

janka

#1343

VL nekad nav vērsusies pret ārzemniekiem, bet pret tiem cittautiešiem, kuri šeit dzīvo vēl kopš okupācijas laikiem un negrib latviešu valodu mācīties.

`rolandinsh`

#1344

Ar ko ārzemnieks, kas nevēlas mācīties valsts valodu ir labāks par padomju laiku palikušajiem iedzīvotājiem?
Zinu daudzus biznesa cilvēkus, kuri arī nemācās valsts valodu, jo neizjūt vajadzību.
Tad kādēļ tāda neiecietība pret vienu noteiktu cilvēku grupu (vai pat tautību- krieviem, cik noprotams)?

Sapnis?

#1345

Patiesiiba es taa skatos uz visu shito un te man rodas interesants jautajums,kada velna peec kads var zinat vai tas ir turists vai iedziivotaajs… Tiiri praktiski biezhi vien nevar atskjirt, taakaa domaaju ka atljaushos piekrist Rolandam.

P.S. Pat zinot dazhuz biedrus no visu latvijai biezhi vien vinji shauj par striipu ar savaam akcijaam kautvai atceroties to ka dedzinaaja PSRS karogu… pec manam domam tas bija biku par sherpu…

ha

#1346

Tak skaidrs bija, ka tas nav tūrists. Tūrists diez vai uz pārdevējas nemākulīgo krievu valodu atbildētu ar lamāšanos un draudiem (fašiste, latviešus uz Sibīriju utml.).

Izsakies arī Tu