Neatbalstu vardarbību un tuvākajā laikā arī netaisos!

Dzēšot ārā vecos datus no datora, kuram drīz būs reinkarnācija un jauniem dzelžiem, atradu ļoti daudz 2009. gada rakstu uzmetumus, kurus tā arī neesmu publicējis, piemēram, šis “Neatbalstu vardarbību un tuvākajā laikā arī netaisos!” un vēl daudzus citus, kurus centīšos tuvākajā laikā pārrakstīt modernāk un publicēt. Jo daudzos rakstos paustais viedoklis joprojām ir aktuāls

Neatbalstu vardarbību un tuvākajā laikā arī netaisos! Sākās viss ar to, ka jau vairākas dienas pirms pasākuma saņēmu ziņas par iespēju piedalīties grautiņā, dodoties ar degmaisījumiem, mietiem, akmeņiem un ko tik vēl ne. Ja pirmos šādus aicinājumus laidu gar ausīm, tad tālāk jau atbildēju, ja kaut vien vēl atkārtoti (!) atnāks, nodošu informāciju policijai. Iedarbojās.

Laikam bija par “TavaBalss lv” aktivitātēm pirms 2009. gada 13. janvāra grautiņa. Tā vai citādi, izrādās, ka kāds no paziņu loka tur tomēr bijis un pēc “pilsētas labiekārtošanas darbiem” cik saprotu ir apņēmies “nekad vairs …”. Cik atradu materiālu internetā, liela daļa dalībnieku otro reizi tā vairs nedarītu.

13. janvāra grautiņi Vecrīgā
autors:Artūrs Budahs

Atradu arī atskatus

13. janvāra gadadiena

LTV Panorāma: Neraugoties uz politiķu meliem, neraugoties vairākkārtējiem un visai skarbiem budžeta īsināšanas pasākumiem, neraugoties pat uz iespaidīgiem bezdarba rādītājiem – nekas nav bijis iemesls, lai vēlreiz izprovocētu masu nekārtības. Nākamnedēļ apritēs divi gadi kopš 13.janvāra grautiņa Vecrīgā un mēs gribējām uzzināt, vai tie, kuri apsūdzēti par aktīvu dalību masu nekārtībās, šodien gribētu atkal kopā ar pūli doties Saeimas virzienā.

13. janvāra grautiņu lieta tuvojas noslēgumam

2009. gada 13. janvāris iegāja vēsturē kā pagaidām vienīgā reize, kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas, kad izcēlušās masu nekārtības. Kaut grautiņu dalībniekus policija meklēja ilgi un pagāja gandrīz trīs gadi līdz lieta nonāca tiesā, kopš tā laika lietas virzība bijusi strauja. Turpina Aigars Lazdiņš.


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2014. gada 25. februāris

 
 

Izsakies arī Tu