NVO: no idejas līdz realizācijai.

Jāsāk jauna sadaļa rakstu sērija par NVO un vispārīgām iespējām, kaut kur piedalīties, iesaistīties un uzsāks kādu aktivitāti pašam. Ideja radās, jo bieži tieku jautāts par visādām ar jauniešu un kultūras projektiem saistītām lietām. Lai nebūtu desmitiem reižu jāstāsta, izdomāju, ka labāk sākt par to rakstīt. Jap, jau uzreiz pateikšu, ka daļa piemēru būs balstīti un radošās apvienības MYSTYLe art pieredzi projektu izstrādē un norisē.

Kas ir kas – termini.

Laikam jau būtu jāsāk ar to, ka definēsim dažus terminus. Parasti aktivitātēs iesaistās jaunieši no 15 līdz ~35 (!) g.v., kuri vēlas ko mainīt savā dzīvē vai arī izpausties kādā sev interesējošā jomā, macoties caur darbošanos (learning by doing). Tad nu šādi jaunieši apvienojas interešu grupās 1, kurās ir līdzīgas intereses, vai arī cenšas individuāli “izsisties”. Juridiski nozīmīgāk ir veidot organizācijas (biedrības), tādējādi īstenot ideju būs daudz vienkāršāk, jo tā nebūs tikai kaut kāds pulciņš, bet jau juridiska persona. Protams, esot par juridisku personu, jāatceras ne tikai par iespējām, bet arī par pienākumiem (grāmatvedība, gada atskaites, u.c. dokumentācija).

Lai ko uzsāktu pietiek ar ideju

Jebkurā gadījumā, lai ko uzsāktu pietiek ar ideju. Ja Tava ideja ieinteresē vēl kādu bez Tevis paša, tad jau ir pamats uzskatīt, ka ir vērts to attīstīt. Uz šāda pamata arī sākotnēji aicināju sev pazīstamus un nepazīstamus cilvēkus, lai izveidotu radošo apvienību MYSTYLe art. Izdomājām ar draugu, ka jāizvieto mūsu fakultātē nelieli paziņojumi ar informāciju, ka ir iespēja piedalīties ideju realizācijā. Es pat īsti neatceros cik cilvēki toreiz ieradās, bet liekas, ka ap 10 bija. Šobrīd no tiem apmēram 10 cilvēkiem aktīvi darbojas trīs, bet citi laiku pa laikam pieslēdzas kādā aktivitātē. Laika gaitā sastāvs ir mainījies un pulcinājis tikai vairāk cilvēku.

Pārbaudes punktu saraksts idejas vadība

Neliels to-do saraksts idejas vadībai (idea management):
  • izdomāt ideju
  • veikt nelielu idejas uzmetumu uz papīra/datorā. [noderīgs arī pašam vēlāk]
  • Dalīties ar šo ideju.
  • realizēt
  • Laiku pa laikam novērtēt attīstību un veikt uzlabojumus, paplašināt.

Pirmajam ierakstam pietiks. Nākamais apmēram pēc nedēļas par to kā sagatavot NVO dokumentus iesniegšanai Uzņēmumu reģistrā.


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2013. gada 16. oktobris

 
 

Izsakies arī Tu