OKartes Skatuve un orģināldziesmas. Pievienotā vērtība!

Nesen sācies jauns muzikāls realitātes šovs, kura formāts man atšķirībā no pārējiem patīk vairāk, vismaz idejas līmenī. Nav tā, ka 24 stundas skatos šovu, bet sestdienās sanāk gan. Un atšķirībā no citiem ir iemesls – notiek nevis jau zināmu vai maz zināmu dziesmu atkalatskaņošana, bet gan tiek radītas jaunas. Un lai galīgi neizgāztos, tad otra dziesma koncertā ir kāda jau no zināmajām.

Cālītis - Uguns kā Gaiss

Vismaz šova noteikumos tā ir rakstīts:

Šova “OKartes Skatuve” būtība – ļaut dalībniekiem brīvi, radoši izpausties – izvēlēties repertuāru, skatuves tēlu, rūpēties par mārketingu un finansēm, visu ar mūzikas radīšanu un grupas veidošanu saistīto menedžmentu pilnībā nododot dalībnieku pašu rokās.

Dalībniekiem nedēļas laikā ir jāsagatavo priekšnesums lielajam sestdienas koncertam – divas dziesmas, ko dalībnieki koncertā izpildīs vienu pēc otras. Viena dziesma būs dalībnieku šovā radīta orģināldziesma, otra jau pazīstama dziesma, ko dalībnieki izpildīs savā interpretācijā.

Kādēļ tas ir forši?

Jo dalībnieki jau sākotnēji tiek nolikti fakta priekšā, ka nauda, uzmanība un fanu atbalsts ir jānopelna. Cik var noprast uz doto brīdi, tad menedžments vislabāk strādā OKartes Skatuves šova grupai “4 Vēji, vismaz no sponsoru un atbalstītāju viedokļa – kopā tie ir deviņi (raksta tapšanas brīdī). Arī OKartes Skatuves šova grupai “Jātnieki, neklājas sliktāk, vismaz no mājas lapā pieejamās informācijas.

Saturs, saturs, saturs

No satura viedokļa raugoties, man patīk “Zvaigžņu Zagļi” un “Nu un“, ja patiktu country mūzika arī, tad varētu pieskaitīt arī grupu “Jātnieki”, kuri pieturas pie sava formāta (ja atmiņa neviļ, Latvijā labi nopelna tieši šlāgeru un country izpildītāji :) ).

Video

Nobeigumā daži video no koncertiem

Zvaigžņu Zagļi – Uguns kā gaiss

Autori: G.Cālītis / A.Cālītis

4 Vēji – Vēl tevi mīlēt

Autors: K.Pujāts.

Jātnieki – Re, kur krāsaina dzīve

Autore: S.Berezina.

Nu re, esmu sācis rakstīt arī par realitātes šoviem, tomēr tautai jāzina savi varoņi.


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2015. gada 30. augusts

 
 

Izsakies arī Tu