Par to kāds tas 2018. bija man

Rolands Umbrovskis (rolandinsh). Barselona, Spānija. 2018
Rolands Umbrovskis (rolandinsh). Barselona, Spānija. 2018

Sen sen atpakaļ katru gadu atskatījos uz iepriekšējo gadu, bet tad vienā brīdī nekas interesants nenotika vai arī vienkārši nebija vairs vēlmes rakstīt par to. Tāpat šādiem ierakstiem vairs neredzēju iemeslu. Laikam lietas atkal mainījušās. Un domāju ir vērts šogad pastāstīt par 2018.

Īsumā: mans 2018. bija veiksmīgs

Iemesls bija meklējams iepriekšējos gados un sevišķi 2017. gadā, kad cītīgi meklēju sev darba devēju, jo pēdējie studiju gadi bija izsmēluši tukšas kabatas un vēl mazliet dziļāk. Bet daudzi par to nezināja un nebija arī vajadzības, jo man bija mērķis atrast man piemērotāko darba devēju. Atceros, ka speciāli uz darba interviju atlidoju no Dānijas. Darbu neieguvu, bet vismaz pabiju Latvijā 3 dienas.

Ieguvu bakalauru starptautiskajā mārketingā, pārdošanā, uzņēmējdarbībā un inovācijās

(tieši tik garš tas pilnais nosaukums, ja apgūst vairākus bakalaura līmeņus)

2018. gadā pabeidzu studijas Dānijā un beidzot ieguvu arī bakalauru. Domāju vispriecīgākā par šo ziņu bija mana mamma, kur šo momentu gaidīja kops 2001. gada. Un māsa. Man tas bija tikai viens klucītis lielākā konstrukcijā.

Aizvien biežāk izglītības “papīrs” bija šķērslis tālākai paša attīstībai un arī sāka mazināt iespējas kā pašnodarbinātajam (jā, zinu, ka pareizi ir “saimnieciskās darbības veicējam”). Tā vai citādi 2014. gadā tika pieņemts lēmums, ka nākamos 2 gadus studēšu. Lietas mainījās un beigās visi 3.5 gadi tika veltīti studijām.

Rezultātā bakalaurs tika beidzot nokārtots. “Pašam prieks un mute smaida!” Lai arī Latvijā manam bakalauram nav nozīmes, tomēr atpakaļ Dānijā tam ir lielāks “spēks” arī potenciālā darba meklējumos un atalgojumā.

Atradu darba devēju, kurš nebaidās no studējošiem pašnodarbinātajiem

Pabeidzot studijas un izvērtējot visas iespējas, tika pieņemts lēmums, ka ir jāatrod darba devējs. Tas tika izdarīts vēl 2017. gadā, bet pārbaudes laiks beidzās 2018. Tādēļ to arī uzskatu par atskaites punktu. Process bija ilgāks kā gaidīju, bet beigās viss bija OK.

Mana motivācija strādāt firmā un uzņēmuma motivācija pieņemt mani darbā noteikti atšķīrās, bet iznākums ir tāds, ka esmu nodarbinātais un pašnodarbinātais vienlaicīgi. Un Latvijā! Atalgojums noteikti būtu DAUDZ lielāks Dānijā IT un (web) programmu izstrāde jomā un jāstrādā daudz mazāk, bet es vēlējos Latvijā. Īsumā: tur ir jauki, vēlos, lai arī te tā ir. te gan uzreiz jāpiemin, ka ļoti labi apzinos, ka esmu kompānijā tikai viens no nomaināmajiem zobratiņiem… un tieši tādēļ mans drošības spilvens ir pašnodarbinātība.

Joprojām pašnodarbinātais

Lai arī kā saimnieciskās darbības veicējam 2018. nav bijis tas veiksmīgākais, jo esmu veicis salīdzinoši dārgas investīcijas zināšanu apgūšanā un eksperimentējot ar tehnoloģijām. Lasi: mācos un tērēju naudu serveriem. Brīdī, kad naudas jautājums bija atrisināts un visi parādi atdoti bija nepieciešams dažādot ienākumus un to diferencēšana.

Sāku ar to, ka pastiprināti sāku apgūt datu analīzes iespējas un datu pārvēršanu naudā. Pirmā paspēlēšanās bija neveiksmīgajā FoodyCheck aplikācijā, bet turpināju citos datos raksties iekšā. Pateicīgākie bija politiķi un tapa papildinājums NZA.LV – politika. Beigās tas aizvirzījās un finansēm un tehnoloģijām. Kas nozīmē, ka beidzot bija nepieciešams līdz galam saprast grāmatvedību.

Jaunākais grāmatvedis?

Visa mācīšanās šogad beidzās ar to, ka esmu apguvis grāmatvedības pamatus, lai, nepieciešamības gadījumā, varētu strādāt arī par jaunāko grāmatvedi. Uzsvars uz “varētu”, jo uzskatu, ka nepieciešama prakse un daudz labākas zināšanas.

Toties esošās zināšanas ir pietiekamas, lai savu rēķinu sistēmu pārveidotu par vienkāršu grāmatvedības online programmu vai finanšu analīzes rīku.

Ieguvums no grāmatvedības: vairāk zinu, kā savus izdevumus par dzīvokli (saimnieciskās darbības vietu) varētu ieskaitīt gada atskaitē, ja es to izvēlētos darīt.

(Īrēts) dzīvoklis Rīgas centrā

Rīgas jumti vakarā (2018)
Rīgas jumti vakarā (2018)

Veiksmīgākais notikums bija salīdzinoši lēta un pievilcīga dzīvokļa atrašana Rīgā.

Paveicās un to atradu Rīgas centrā, izmantojot nelielu ss.com dzīvokļu sludinājumu lasītāju, kura sākotnējais kods mētājās internetā priekš auto meklēšanas. Mazliet uzlabojot un pārtaisot, sanāca dzīvokļu lasītājs. Uz tā bāzes šogad to dzīvokļa meklēšanas lapa, kur pagaidām dati ir no tā paša ss.com, bet mierīgi varu paplašināt arī tālāk. Testa variants ir te: riga.house (gan jau drīz pazudīs lapa).

Un tomēr, ir prieks nākt uz mūsu mājām, kur viss nepieciešamais ir 20 minūšu gājiena attālumā.

Ceļojums uz Barselonu

Nepieminēts palika arī atvaļinājums Spānijā, kurš bija ļoti foršs. Bildes jāmeklē instagram vai manā profilā.


Tāds bija mans 2018. gads.


Nez, kāds tas bijis citiem?


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2019. gada 20. janvāris

 
 

Ir 1. komentārs par Par to kāds tas 2018. bija man

Latvijas blogāres apskats #161 (14.01.-20.01.) – BALTAIS RUNCIS

#57870

[…] Rolands ar bloga ierakstu atskatās uz aizvadīto gadu. […]

Izsakies arī Tu