Pēc aplaupīšanas policijas atbilde: nav noticis noziedzīgs nodarījums.

Raksts ir kopš tā pirmās versijas pārrakstīts vairākas reizes un rezultātā izņemta daļa informācijas. Man nav nekas pret policiju, bet gan pret to vidi kādā viņiem jāstrādā tieši tā kā daļa  to dara. Un par šo vidi arī stāsts. Sakarā ar labojumiem daļa no faktiem tika izņemta, kas rakstu padaļa mazliet pliekanu.

Pieļauju, ka lielākā daļa no maniem Twitter sekotājiem zina, ka februārī tiku aplaupīts. Saņēmu atbildi no Valsts Policijas Rīgas Reģionālās pārvaldes Salaspils iecirkņa.

Kriminālprocesa likums 377.pants. Kriminālprocesu nepieļaujošie apstākļi.

Kriminālprocesu nedrīkst uzsākt, bet uzsākts process ir jāizbeidz, ja:
1) nav noticis noziedzīgs nodarījums;

Kas mani nedaudz izbrīnīja, satrauca un uzsita dusmas (kādēļ rakstu tikai tagad). Jau pirms vairākiem gadiem bija sastapšanās ar policiju, kad tiku aplaupīts vienreiz. Starp citu arī šoreiz vispirms devos uz Rīgas 22. policijas iecirkni, kur man laipni atteica pieņemt iesniegumu, jo aplaupīšana neesot notikusi “viņu teritorijā“. Arī šoreiz paņirgājušies, teica, lai dodos uz Rīgas Reģionālo Policijas pārvaldi. Pēc pāris dienām, turp arī devos ar savu iesniegumu. Iesniedzu un… klusums vairāku mēnešu garumā.

Lai arī daži cilvēki teica, ka nevajag rakstīt. Uzskatu ka vajag. Šoreiz vajag.

Sliktais policists

Ir iesniegums, ir liecinieki, ir vainīgais (vainīgie), bet nav rīcības no Valsts Policijas puses. WTF?

Tātad visu no sākuma. Kādā skaistā februāra rītā bija pazudušas mantas nepilnu 500Ls vērtībā. Vienam tā par nav mēneša alga, citiem tie ir ienākumi 2-5 mēnešiem. Uzrakstīju un iesniedzu iesniegumu policijai. Lai arī šis process nebija bez iepriekš minētā teritoriālā sadalījuma apskaidrošanas. Tā nu aizbraucu uz Gaujas ielu 15, kur manu iesniegumu pieņēmu un teica, lai gaidot atbildi.

Policijas atbildes gaidīšana.

Ja no sākuma vēl bija niecīga cerība, ka es varētu tikt pie savām mantām, tad ar katru nedēļu šī cerība dzisa. Vienā brīdī tomēr saņēmos un piezvanīju uz Gaujas ielu, lai iegūtu Salaspils iecirkņa tālruni un man sniedz kādu atbildi par manu iesniegumu.

Ja kāds domā ka Salaspils policiju var viegli sazvanīt (112 neskaitās), tad stipri maldāties. Mājas lapā uzrādītais tālrunis, laikam ir iegrūsts kādā stūrī, kur neviens par tā esamību neko nezina (manas pirmās domas, kas centos vairākas reizes neveiksmīgi sazvanīt VP Salaspils iecirkni vairāku dienās un dažādos laikos).

Bezjēdzīga staigāšana un policijas iecirkni. Es pat vairs nezinu cik reizes biju gājis uz iecirkni, lai tikai saņemtu atbildi. Lai cik tas dīvaini nebūtu, bet vairāk varēja panākt ar e-pasta palīdzību, nevis braucot no Upeslejām uz Salaspili, kur tikai viens autobuss iet pieņemamā laikā turp un atpakaļ.

Pa tālruni man nevarēja pateikt, ka manu iesniegumu un lietu ir noraidījuši, man bija nepieciešams ierasties personīgi, lai man to paziņotu (pat bez īpašas dokumentu pārbaudes). Jēga?

Samaksa par atbildi 0.05Ls ar bankas pārskaitījumu (!!!) vai 15 sant., tagad vairs neatceros, bet to var noteikti uzzināt Salaspils policijas iecirknī :) . Biju gatavs samaksāt un aizskriet uz jebkuru Salaspils banku, lai tikai iegūtu atbildi, bet diemžēl tajā dienā sekretārei jau 16:30 bija jādodas prom un lai atnākot pēc divām darbadienām (bija ceturdiena, tātad pirmdien vai otrdien). Atnācu. Sekretāres nebija, citi atbildi sniegt nevar. Doh… un tā vēl dažas reizes, līdz apnika un uzrakstīju e-pastu. Jau nākamajā reizē uzrakstīju iesniegumu, ka Salaspils policijas sūtīto vēstuli ar Latvijas pasta palīdzību neesmu saņēmis, un lai man atsūta vēl vienu. Lai arī paši policijā atzina, ka nav garantijas, ka arī tā pienākšot, jo viņu pienākumā neesot vēstuļu piegāde mājās. Ticu un saprotu. Vismaz ierakstītu vēstuli varēja sūtīt, līdzīgi kā VID to dara ar saviem paziņojumiem.

Atbilde pēc vairāk kā 3 mēnešiem

Tieši tik ilgi! Interesanti, ka atbildē tiek minēts, ka mantas ir “nozaudētas“, nevis nozagtas, kā tas bija patiesībā, un atsauce jau uz iepriekš minēto Kriminālprocesa likuma 377.panta 1.  punktu. Tajā brīdī visa mana ticība policijai un jebkāda veida preventīvajiem pasākumiem noziedzības mazināšanai ir tukša runa.

Labais policists – ideālists

Un tagad cits stāsts par policiju un policistiem. Nesen kopā ar Denisu un Undīni devāmies uz Siguldu un Turaidas pili ar velosipēdiem. Diena bija jauka. Atpakaļ ceļā mums bija iespēja iepazīties ar policijas ikdienu un problēmām.

Tā nu bija sanācis, ka vilcienā ar kuru devāmies atpakaļ bija iekāpis jaunietis (manāmā apreibinošo vienu ietekmē) un centās nodarboties ar ne tik labām lietām vilcienā un tur esošo konduktori, plus vēl bļaujot, ka viņam esot nazis. Lai šīs nekārtības novērstu, iesaistījās policists, kurš tajā brīdī arī devās uz Rīgu un neatšķīrās no citiem pasažieriem, ja neskaita, ka cenšoties atrunāt jaunieti no sliktajiem darbiem , minēja, ka ir policists. Tā un šitā, līdz beidzot jaunietis tomēr iekļuva vilcienā un par “laimi” tieši mūsu vagonā. Drīz pēc viņa bija klāt arī policists, kurš joprojām bija ģērbies “civilajā” apģērbā un centās jaunieti aizturēt. Jaunietis to nevēlējās un sāka uzbrukt policistam. Šajā brīdī arī Deniss un es iesaistījāmies kautiņā, cenšoties novērst smagākas sekas.

Ko lai saka, grūti tiem policistiem ,kuriem aizturot sliktos puikas, vēl nākas pierādīt, ka tu esi labais un centies palīdzēt.

Apmēram tā varētu raksturot situāciju, kad policistam nācās uzrādīt apliecību arī citiem saskrējušajiem, kuru skatam pavērās diezgan divdomīga bilde: trīs cilvēki cenšas “noguldīt” ceturto. Un tad nu pa visiem jaunieti iznesa ārā un palaida…

Vēlāk jau esot vilcienā uzzinājām, ka vietējie policisti nebrauks jaunieti meklēt stacijas tuvumā, jo visa degviela jūnija mēnesim jau 26. jūnijā bija izlietota.

Tikai caur prokuratūru

Pēc nelielas konsultācijas ar 3 juridiski izglītotākiem cilvēkiem (paldies viņiem!), kuri vēlējās palikt anonīmi, noskaidroju, ka šis ir dead end jeb strupceļš. Jo no likuma viedokļa šī NAV krimināllieta, teorētiski un nu jau praktiski tiek uzskatīts, ka vēstuli ar paziņojumu esmu saņēmis. Un vienīgā cerība ir griešanās prokuratūrā, izskaidrojot visu iepriekš rakstīto situāciju, un cerēt, ka lieta tiks atjaunota. Vai, ja parādītos jauni pierādījumi, fakti, vai kas cits, atvērt lietu no jauna.

Un šajā brīdī es padevos, kas arī izskatās ir šādas sistēmas mērķis. Dīvainākais visā šajā laikā visi (jā visi ar ko runāju) teica, ka nav jēgas cīnīties, jo policija tāpat neko nedarīs. Un diemžēl viņiem bija taisnība. Nesodāmība iedvesmo uz darbiem, ne?

Joprojām nesaprotu, kādēļ vēstules no VID nāk ierakstītas, bet no policijas ne? Īpaši ar tik svarīgu informāciju.

Sausais atlikums

Visa rezultātā

  • esmu palicis bez mantām nepilnu 500Ls vērtībā,
  • iztērēts daudz laika, un nedaudz neapmierināts viens klients uz neilgu laiku, jo nācās braukāt uz policiju, nevis strādāt pie viņa projekta,
  • mazliet ceļa izdevumi un nervu bojāšana tuviniekiem,
  • un es neesmu atzīts par cietušo, kas finansiāli gada atskaitē, vismaz ļautu par nepilniem 500Ls samazināt nodokļu “slogu”.

Ceru, ka kaut kad tālākā nākotnē, aizejot uz policiju, man nevajadzēs gaidīt, kad tur izņirgāsies un nozīmīgus paziņojumus sūtīs ierakstītās vēstulēs. Jāmaina sistēma un mainīsies cilvēki!

PS. Biju jau atmetis domu par raksta publicēšanu un atstāšanu melnrakstos, bet archija.info rakstas par Latvijas medicīnu lika pārdomā.

PS2 Sižets no vakardienas (11. augusta) LTV Ziņām


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2016. gada 9. februāris

 
 

Ir 1. komentārs par Pēc aplaupīšanas policijas atbilde: nav noticis noziedzīgs nodarījums.

deni2s

#3394

Diemžēl tikko sākas birokrātija, tā policisti izvairās no šādiem darbiem kā vien prot.

Izsakies arī Tu