Piedalīšanās pašvaldības un Eiropas Parlamenta vēlēšanās

Par politiskajiem uzskatiem mūsdienās runā tāpat kā agrākos laikos par seksu – labi, ja ģimenes locekļu starpā. Pēdējā laikā diezgan bieži ir sanācis par to runāt. Mainoties pieredzei un uzskatiem, arī es savus esmu pamainījis. Diemžēl, mani uzskati ne arvienu partiju nesaskan. Un tomēr…

Biju un nobalsoju. Ja par Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām jau sen biju izdomājis, kuru kandidātu atbalstīt, tad par pašvaldības nācās padomāt un vēl vakar pārskatīt dažu labu programmu. Lai vai kā, es savu izvēli esmu izdarījis.

Eiropas Parlameta vēlēšanas 2009

Eiropas Parlamenta vēlēšanās bija vēlme ievilkt “-” Tatjanai Ždanokai vai itālim Giulietto Chiesa, tomēr beigās nobalsoju par pārstāvi, kurš godam (cerams!) pārstāvēs mūsu valsti Eiropā. Tomēr pieturējos pie principa, ka ir dota tikai viena balss, tādēļ  vēlējos to atdot PAR kādu, ne pret.

Pašvaldības vēlēšanās bija interesantāk. Kā zinām jau kādu laiku dzīvoju Upeslejās. Līdz ar to arī vietējās pašvaldības kandidāti neļāva par sevi aizmirst. Un tomēr nācās viņus apbēdināt, jo joprojām pēc deklarētas dzīvesvietas esmu rīdzinieks. Rīgā reģistrēta arī mana “saimnieciskā darbība” – esmu pašnodarbinātais. Lai gan nākamos gadus saistu tieši ar Upeslejām. Un tomēr, Rīgas pašvaldības vēlēšanās izvēle bija grūtāka. Svārstījos starp domu atbalstīt kādu draugu vai paziņu, no kāda saraksta, izvēloties mazāko ļaunumu, dodot iespēju arī jaunajiem vai balsot PAR /PRET kādu. Līdzīgi kā EP, izvēlējos tomēr balsot par. Un balsoju par cilvēku ar kuru, kā ar politiķi,  esmu ticies un zinu (cerams?!) ko no izvēlētā kandidāta var sagaidīt.

Runājot par balsošanas procesu, vēlētos aicināt iet vēlētJa ir izdarīta izvēle nebalsot, nebūs īsti tiesību pārmest ievēlētajiem, jo paša izvēle bija nepiedalīties. Tādēļ turpmākajās sarunās ar cilvēkiem, kuri būs atklāti pateikuši, ka nebalso, ceru nesagaidīt turpmākos 4 un 5 gadu nekādu kritiku par pašvaldību vai EP. Lai gan katram ir brīva izvēlē.

PS. Kristap, aizej un izdari izvēli ;)


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2009. gada 6. jūnijs

 
 

Jau 2 atsauksmes par Piedalīšanās pašvaldības un Eiropas Parlamenta vēlēšanās

Krist2ps

#1497

Hē, ieraudzīju šito rakstu savā WP admina atsaucēs pie sava bloga ;)

Nu, ja būtu gājis, tad man to sen vajadzēja Rīgā izdarīt, jo pārāk duma sistēma – balsot pieraksta vietā, bet nu Rīgā tagad neesmu, bet Līgatnē gan. Nāksies tad uz kādu no nākamajiem gadiem atvēlēt…

rolandinsh

#1498

kā jau rakstīju – katram ir brīva izvēle :)

Izsakies arī Tu