Pirmais ceļojums uz Grieķiju. EVS Serres pilsētā.

Laiku pa laikam rodas vēlme uzrakstīt par to, kā pavadīju brīvprātīgā darba laiku Grieķijā, kad devos uz turieni pirmo reizi 2005. gada augusta beigās, lai nodotos Eiropas brīvprātīgajām darbam. (Tas viss ja ne citiem, tad vismaz sev.) Pirms nepilna mēneša atgriezos no sava otrā ceļojuma uz Grieķiju un pavisam noteikti zinu, ka braukšu vēl. Uzreiz gan jāsaka, ka man attēlu nav daudz, jo pašam fotoaparāta tad vēl nebija. Līdz ar to attēli būs tikai no 3-5 pasākumiem.

Grieķijas sala un karoga fragmets
Naxos, Greece; Naksos sala, Grieķija

Eiropas brīvprātīgais darbs Grieķijā

Laikā, kad bija pabeigta skola un pārtrauktas divu gadu studijas Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē, radās laiks, lai pārdomātu, ko darīt tālāk. Laikā no 2000-2007. gada aktīvi darbojos bezpeļņas projektos un nevalstiskajās organizācijās (NVO). Sanāca tā, ka pirmā NVO, kurā sāku darboties bija AEGEE-Rīga. Un pēc laika jau izveidoju savu organizāciju biedrību “radošā apvienība MYSTYLe art“, kuras sākotnējais mērķis bija māksla un žurnālistika. Darbojoties NVO ļoti bieži braukāju uz dažādiem semināriem, konferencēm un sapazinos ar pietiekami daudz jauniem cilvēkiem, lai vēlāk arī ceļojot ar stopiem pa Eiropu nebūtu jāraizējas par palikšanu bez pajumtes, jo gandrīz visās lielākajās pilsētās No Rīgas līdz Porto, Atēnām un Kopenhāgenai bija kāds paziņa.Ceļot man patīk joprojām, bet sen jau tas laiks ir pagājis, kad pēdējo reizi stopēju, laikam projekta Eurizons ietvaros 2006. gadā.

Un tomēr iestājās mirklis, kad vēlējos no visa atpūsties, bet tajā pašā laikā darīt ko lietderīgu. Šajā ziņā ļoti piemērots likās EU programma “Jaunatne, kur viens no apakšpunktiem tieši bija brīvprātīgais darbs. Par izvēli jau zināju no sākuma, par to ka darbošos kādā kultūras/mākslas organizācijā un to ka būtu jauki kādā no siltajām zemēm. Domāt laika nebija daudz, jo līdz dokumentu iesniegšanai bija palikusi mazāk kā nedēļa. Un tad atcerējos par paziņu no Grieķija, kura tieši bija kultūras organizācija. Daudz nedomādams aizrakstīju, izklāstot savu vēlmi. Jau nākamajā dienā meklēju piemērotu nosūtītāj organizēju, jo MYSTYLe art vēl nebija ieguvusi juridisko statusu. Tā nu griezos pie savas u jau bijušās organizācijas AEGEE-Rīga, kura arī piekrita. atlika tikai nokārtot formalitātes un es varēju doties. Starp citu man paveicās, jo visas “papīru lietas” tika apstiprināja jau pirmajā reizē. Biju dzirdējis, ka ir kas ir iesnieguši pat 3 un 4 reizes.Lai vai kā, bet …

… es devos uz Grieķiju, Serres pilsētu.

Jau esot Latvijā biju izprintējis visas norādes, kā no Salonikiem (Thessaloniki) nokļūt uz Serres pilsētu. Visus izdevumus biju izrēķinājis “līdz ar“. Tomēr ierodoties Serrē, mani autoostā neviens nesagaidīja, kā bija minēts e-pastā. Tā nu iesākums Serres pilsētā nebija veiksmīgs. Laikam kaut kur kominikācijas procesā bija sagadījies tā, ka mani Grieķijā gaidīja tikai nedēļu vēlāk un līdz ar to paša spēkiem nācās nokļūt no autoostas līdz brīvprātīgo dzīvoklim. Tā kā biju ieradies no rīta 9:00 nebija nekāds brīnums, ka durvis neviens nevēra vaļā kādas desmit minūtes. Izrādās, ka pēdējais palikušais brīvprātīgais vēl gulēja vai bija duša (vairs neatceros). Katrā ziņā, sakot ka esmu ieradies bija manāmi pārsteigts. Tāpat pārsteigta bija uzņēmējorganizācija. Otrs pārsteigums priekš manis bija, ka priekš manis vēl nav pārskaitīta nauda, tādēļ man dažās dienas būs jāiztiek pašam. Man bija palikuši 10 EUR uz 6dienām. Par laimi puisis, kas bija palicis vēl nebija visu naudu iztērējis un pārtiku bija sapircies vairāk kā varēja apēst.

Tā kā mani neviens nebija gaidījis, tad pirmās divas dienas man bija brīvs laiks un varēju darīt ko vien vēlos, jo nevienam vēl nebija nekādas nojausmas, ko ar mani darīt. Trešās dienas vakarā gan puisis bija devies uz kādu privātu atvadīšanos, bet pēc dažam dienām iepriekšējais brīvprātīgais devās prom, kam par godu tika rīkota atvadu ballīte. Man tā bija iespēja iepazīties ar vietējo publiku un kultūru. Tā bija arī tāda kā mana neīstā (jo mani tašu gaidīja vēlāk) sagaidīšanas ballīte.

Tomēr pēc nedēļas, jau mēs bijām trīz Eiropas brīvprātīgie no Latvijas, Vācijas un Zviedrijas. Un arī mums tika rīkota Welcome party.


Jau 4 atsauksmes par Pirmais ceļojums uz Grieķiju. EVS Serres pilsētā.

peecha

#1527

pastāsti vairāk par to brīvprātīgo darbu- šī lieta man interesē jau sen :)

rolandinsh

#1528

1) Ja par pašu brīvprātīgo darbu, tad par to jau rakstīju iepriekš – http://www.rolandinsh.lv/blog/?p=87 kur ir arī saites un skaidrojumi. Drīzumā taps jauns raksts par NVO un brīvprātīgo darbu
2) Ja par brīvprātīgo darbu Grieķijā un manu pieredzi, tad par time arī tuvākajā laikā rakstīšu. Visus marķēšu ar iezīmi (tag) "EVS Grieķijā" http://www.rolandinsh.lv/blog/tag/evs-griekija/

Jūlija

#1534

Man tiešam ir ļoti liela intrese par brivbratīgo darbu, bet nevaru nekadīgi saprast kur ir javēšas nesnigsi kadu padomu?

Rolands Umbrovskis

#1536

Jūlij, te ir vairāk par programmu: http://www.jaunatne.gov.lv

Izsakies arī Tu