Pirmais mēnesis studējot Dānijā

Esmu Dānijā veselu mēnesi un pa šo laiku esmu ļoti labi adaptējies – esmu iepazinies ar daudz cilvēkiem, no kuriem lielākā daļa pat nav no manas mācību iestādes un studē pavisam citā virzienā – ne mārketingu. Mums ir pat izveidojies tāds mazs paziņu loks ar kuriem kopā izklaidējos – ejam uz klubiem, rīkojam ballītes (ne vien bāros, bet arī mājās), ejam uz parkiem vienkāršu uzcept gaļu vai citādi izklaidēties, piemērm, uzspēlēt futbolu. Tā vai citādi man te patīk un esmu apmierināts ar sabiedrību un vietu, kur dzīvoju.

Studiju process

Pirmajā studiju nedēļā mums bija jāsadarbojas komandās, kuru uzdevums bija izdomāt ostas attīstības plānu – ko un kā tur varētu darīt nākotnē. Man sanāca būt komandā tikai ar dāņiem, bet komandā bija puisis, kurš netālu dzīvo no ostas, tādēļ varēja daudz ko pastāstīt par pašu ostu un kā te bija agrāk un kādi pasākumi notiek. Man kā cilvēkam no pavisam citas valsts un pilsetas tas bija noderīgi un izglītojoši.

eal entrepeneurship days odense harbour silo odense harbour silo day 1

Vollsmose Odensē – dzīvesvieta un dzīvokļa biedrenes

tukša istaba Odensē

Pats dzīvoju “vienā no bīstamākajiem rajoniem” Odensē – Vollsmose. Cik esmu runājis ar cilvēkiem, tad lielākā daļa ir tikai nostāsti un “viena tante teica”. Vienīgais, ar ko šī vieta atšķiras no citām ir etniskais sastāvs – vairāk tuvo austrumu pārstāvju. Uz dažām mašīnām var redzēt uzrakstus #freepalestine. Pats uzskatu, ka te ir pietiekami droši. Esmu braucis mājās arī vēlākos vakaros un ielas ir tukšas, tāpat kā parki. Arī meitene ar ko kopā dzīvoju, teica, ka ir mierīgi viss. Un viņa te dzīvo jau gadu. Domāju tas ir pietiekami labs arguments, lai neuztrauktos.

Te ir parki, dīķi, skaisti saulrieti… lūk skats no mana balkona:

Vollsmose skats pa logu

Vollsmose saulriets

Prakstiskas lietas

Kas attiecas uz darbiem un praktiskām lietām, tad CPR (Dānijas reģstrācijas numurs) man būs tikai 24. septembrī, līdz ar to īsti darbam vai pat bankas kontam te pieteikties nevaru. Toties no MediaBox.lv darbiem pilnībā šobrīd pietiek.

Tā lūk man pa Dāniju iet. Bildes kaut kad salikšu, bet citādi var skatīties facebook.com


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2016. gada 22. decembris

 
 
Fotografēts ar NIKON D5200
ISO: 200
diafragma : 11
fokusa attālums: 18
ekspozīcijas ilgums: 0.0025
uzņemšanas laiks: 2014-09-04 13:38:35

Jau 2 atsauksmes par Pirmais mēnesis studējot Dānijā

edgars

#52924

kā ir ar darba un studiju apvienošanu? atceros pirms dažiem gadiem (pats gribēju studēt Dānijā) bija ierobežojumi darba stundu ziņā.

Rolands Umbrovskis

#52943

Īsti ierobežojumu nav. Viss atkarīgs no paša studenta. Galvenais, lai var sekot līdzi savām studijām.

Man vēl nav CPR, līdz ar to darbu nemaz te nevar iegūt (skat. augstāk “Prakstiskas lietas”).

Strādāju vēl kā pašnodrabinātais Latvijā, līdz ar to pats nosaku savu darba laiku. Tiesa ar to uz stipendiju pieteikties nevar.

Izsakies arī Tu