Radošais ceļojums uz Londonu + atpūta (ievads)

Laikā kad jātaupa katrs santīms, mēs ar draudzeni Undīni dodamies trīs reizes gadā uz ārzemēm. Bija jau Grieķija, Zviedrija un tagad pirmo reizi uz Lielbritāniju. Kā jau esmu iepriekš rakstījis un teicis, tad klubus, meitenes un alkoholu esmu nomainījis pret mierīgu mājas dzīvi un ceļojumiem. Izmantojot Ryanair lētās biļetes: Rīga – Stanstedas (Stansted). Šoreiz devos uz Londonu, lai ne tikai atpūstos, bet arī “pašpikotu” dažādas tendences reklāmā, komunikācijā un mārketingā.

Tādēļ no 19.-24. novembrim biju Anglijā*…

Wellington Arch, London

Jāsaka gan uzreiz, ka ceļojuma mērķis bija atpūta nevis darbs, tādēļ vērošana notika nosacīti – īpaši neiedziļinoties, bet piefiksējot tikai tendences. Katrā ziņā īpašu pārsteigumu nebija, drīzāk guvu apstiprinājumu tam, ko jau apmēram biju izdomājis pats vai nojautis.

Kādēļ Londona?

Kopš ar draudzeni sākām ceļot kopā, kā vienu no nosacījumiem, lai es piekristu braukt, teicu, ka es došos tikai uz tām Eiropas vietām un pilsētām, kurās vēl neesmu nekad bijis vai kurām es vēlos atgriezties vēl un vēl, piemēram, Atēnas vai Prāga. Tas no ceļošanas puses. Savuārt strādājot dažādās firmās, bieži bija tā, ka galvenā (Eiropas) mītne ir atradusies Londonā, no kurienes parasti nāca norādījumi (guidlines) ko un kā darīt.

Radošājā ziņā maz jaunumi :( Kopš esam šķīrušies ar Avon Cosmetics šī gada sākumā, pamanīju maz jaunu un svaigu ideju āra reklāmās. Protams, bija daži jauki pārsteigumi, bet tie bija tādi mazi nieciņi. Viens nu ir skaidrs, Londona ir tā vieta, kur varētu uzsākt ko jaunu, jo salīdzinoši ar Rīgu vai Latviju, cilvēku kritiskā masa Londonā vai Lielbritānijā jaunajam (kaut-kādam) produktam ir pietiekama. Katrā ziņā nekādu WOWWW! netradu.

Noslēdzot par darba līniju. Kamēr biju Londonā, kādas Londonas kompānijas pārstāvis bija Rīgā, kur man bija paredzēta ar viņu darba intervija. Diemžēl nesatikāmies. Varbūt būtu bijis darbs kādā online reklāmas aģentūrā. Tikmēr jāturpina kā pašnodarbinātajam darbs pie MediaBox.lv.

Pirmo reizi Londonā!

Nekad līdz šim nebiju bjis Londonā. Līdz ar to manu priekšstatu bija veidojušas atklātnītes un mana tēva fotogrāfijas no 1989. gada (vai ap to laiku), kad viņš brauca “pie radiem uz Angliju”. Tagad būs iemesls mammai pajautāt tēva bildes no šī brauciena, lai salīdzinātu, kur esam bijuši. Dažas atceros pats.

Tā kā ceļojumi tiek plānoti parasti vairākus mēnešus iepriekš, jo lidmašīnas biļetes jāpērk apmēram 3-4 mēnešus ātrāk un viesnīca parasti tiek rezervēta apmēram 2 mēnešus iepriekš, tad bija pietiekami daudz laika, lai sagatavotos braucienam. Tomēr kaut kā liekas, ka šis ceļojums bija vismazāk plānots no apskates objektu viedokļa.

Airways Hotel Londonā

Airways Hotel Victoria London. Istaba.

Katrā ziņā, šis ceļojums varēja arī nenotikt. Kādēļ? Jo apmēram nedēļu pirms izlidošanas atnāca vēstule no viesnīcas “Airways Hotel“, ka mana VISA Classic karte neautorizējas un ka pa e-pastu (?!?) jānosūta citas kartes dati. Pirmā doma – kāds uzlauzis hoteļa mājaslapu, datubāzi, e-pastu un cenšas izvilināt šos datus no klientiem. Es, protams, atteicu, jo līdz šim izmantojot “HostelBookers.com” nekas nebija nogājis greizi. Bez tam, īpaši prātīgi man nešķita sūtīt savus datus uz e-pastu. Drošības pēc paskatījos bankas izdrukās, kur skaidri un gaiši redzams, ka darījums ir noticis (pirmās nakts rezervācija) un ka nav iemesla apšaubīt autorizācijas procesu. Sazinājos arī ar Swedbank, lai pārliecinātos, ka viss ir OK. Tā arī bija. Nezinu, kas nostrādāja vairāk, tas, ka iekļāvu e-pasta sarakstē “travel blog” vai tas, ka pēc dažām dienām (loģiski) “nostrādāja” maksājumu karte, bet pēc divām vēstulēm un “travel review” iekļaušanas, sarakste “pārtrūka”. Sēdējām un domājām – braukt vai nebraukt? Jo atbildi no viesnīcas tā arī nesagaidījām par to vai mums ir vai nav rezervēts viesnīcas numurs. Riskējām un braucām. Tagad vēl tikai jātiek skaidrībā ar mistiskiem ~35LVL pārmaksu. Kad tā būs atrisināta, varēšu uzrakstīt arī atsauksmes par “Airways Hotel” tajā ceļojumu blogā/lapā.

Lai kā tur arī nebūtu, tomēr istabiņas tīras, pietiekami drošas un personāls laipns (cik sanāca komunicēt). Tomēr, apsverot visus par un pret, ļoti apšaubu, ka nākamreiz vēlētos palikt “Airways Hotel“. :(

Apzināti izvēlējāmies hoteli centrā, lai ietaupītu uz transporta biļetēm. Līdz ar to jau pirmajā dienā nostaigājām diezgan daudz. Bet par to nākamajā rakstā. Tad arī būs par apskates objektiem Londonā: Londonas aci (London Eye), Madame Tussauds vaska muzeju, Big Ben, … un sliktāko apkalpošanu indiešu restorānā.

Visi apraksti par šo ceļojumu būs atrodami ar iezīmi “London 2009“.

*Anglija – pierasti saukt Lielbritāniju jeb Apvienoto Karalisti par Angliju, lai arī tā ir tikai daļa no valsts.


Jau 2 atsauksmes par Radošais ceļojums uz Londonu + atpūta (ievads)

kiki

#1595

Tāpēc var izmantot arī Couchsurfing, ja nebrauc darba, mācību utt.nolūkos, kad viesnīcas tiek apmaksātas! Un tad varēs gan vietējos labāk iepazīt, gan labākās vietas redzēt, gan foršāko ballīti apmeklēt :)

Rolands Umbrovskis

#1596

Šoreiz Couchsurfing nebija iespējamais varinants. Un tāpat tos izdevumus varu “norakstīt” uz darba komandējumu, pat kā pašnodarbinātais :)

Izsakies arī Tu