Reklamēšanās blogā. Turpmāk tikai tiešā veidā.

Jau no vairākiem cilvēkiem esmu dzirdējis, ka labprāt mānā blogā redzētu mazāk reklāmas. Es arī. Šodien tikai izrakstīts pēdējais rēķins AdClick reklāmas tīklam un drīz arī citiem. Izdomāju, ka turpmāk reklāmas tiks ievietotas tikai tiešā veidā un tikai 3 zonās. reiz jau par reklāmu blogos prātuļoju.

200 Ls

 

Šis blogs nekad tā īsti nav bijis paredzēts reklāmai, bet kaut kādā maģiskā veidā bija viens no lielākajiem pasīvo ienākumu ģenerēšanā, lai apmaksātu hostingu un tukšos mēnešus pašnodarbinātībā, kad jāmaksā rēķini. Lai arī nevienu mēnesi ieņēmumi nav pārsnieguši 100Ls, tomēr, ja mēnesī nav bijis xx-xxLs (mamma teica lai nerakstot skaitļus) tad kaut kas būs nogājis greizi. Reiz man jautāja kurš reklāmas tīkls ir visienesīgākais. Man tas bija Adsense, līdz noteiktam brīdim. Arī tagad, sākot jaunu interneta projektu, ieliktu kādu Adsense, lai ģenerē pirmos ieņēmumus, ar ko segt promo pasākumu izmaksas. Ja man būtu vairāk laika rakstīšanai, varētu mierīgi dzīvot tikai no radītā elektroniskā satura – rakstiem. Diemžēl, man satura radīšanai pēdējo gadu laikā ir totāls iedvesmas trūkums.  Un arī apmeklējums krities līdz ar satura neesamību, kas attiecīgi nozīmē mazākus ieņēmumus. Toties tas ir palīdzējis atklāt alternatīvus pasīvo ienākumu avotus. Ko arī izmantošu.

Alternatīva blogā

Tā kā es nodarbojos ar mājas lapu izstrādi, tad visticamāk, turpmāk būs tikai vai gandrīz tikai manas paša “reklāmas”. Daudzi klikšķi uz sānu malās redzamajām MediaBox.lv reklāmām tiešām ir pārvērtušies pasūtījumos.

Pagājušajā gadā izmēģināju viesautorus ielaist angļu blogā. Nevarētu teikt, ka esmu apmierināts ar rezultātiem, tādēļ šo rakstu iedvesmu arī slēdzu. Ja nav, tad nav. Tikai daži viesautoru raksti joprojām nodrošina pastāvīgu apmeklējuma plūsmu. Tādēļ viesautoru raksti citos blogos būs, bet mazāk. stipri mazāk.

Skaidrs ir tas, ka CPM un CPA reklāmas modelis strādā labāk šajā blogā, bet citā tikai CPC reklāmas modelis.

Nav laika satura ģenerēšanai

Pasīvie ienākumi ir tādi, par kuriem nav jādomā, jo tie vienkārši ir. Atskatoties uz gadu, varu tikai secināt, ka ļoti daudz laika tika veltīts meklēšanai. Un man tam vairs nav laika. Ja salīdzina cik daudz tiem veltīts laiks MediaBox.lv un citiem (bezpeļņas) projektiem, nākas secināt, ka kaut kas nav OK. Tādēļ, labāk nodarboties ar to kas pelna – MediaBox.lv.

Izsakoties citiem vārdiem – gribi pelnīt, sāk strādāt, aizverot twitterus-šmiterus, draugus, vkontakte un feisbūkus. (Bet tie ir mans darbs :P ).

Vai tas nostrādās nezinu, bet zinu, ka būs citādāk!

Ja kāds zina, kā ar latviešu valodas saturu (bez grāmatām un presi) var nopelnīt, labprāt uzklausītu.


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2017. gada 9. septembris

 
 
Fotografēts ar HTC Desire
ISO: 52
fokusa attālums: 4.31
uzņemšanas laiks: 2013-01-02 23:08:43

Izsakies arī Tu