Rīgas reģionālie autobusi no 2009. gada 1. janvāra. Kas un kā?

Raksts tiem, kuri ikdienā izmanto Rīgas reģionālo maršrutu autobusus. Rīgas reģionālie autobusi tiek atcelti!

Papildinājums: Autobusu saraksti Rīga-Upeslejas-Rīga un Rīga-Saurieši-Rīga tagad atrodami rolandinsh.lv/upeslejas

Stopiņu novads. Stopiņi

Pirms nepilnām divām nedēļām pieturā parādījās paziņojums, ka no 2009. gada 1. janvāra tiek atcelti Rīgas reģionālie autobusi. Bez sīkākiem paskaidrojumiem par to vai atcelti pavisam vai tiks aizvietoti ar citiem, vai arī apvienoti vairāki maršruti. Tantiņas autobusā par atcelšanu baumoja jau no decembra sākuma, bet līdz nebija parādījies uzraksts, liela satraukuma nebija. Pagājušajā nedēļā beidzot saņēmos un uzrakstīju uz SIA “Rīgas satiksme”, lai noskaidrotu kas un kā. Diemžēl neko vairāk par to ka tik tiešām tiek atcelti man nepateica, tikai “neoficiāli“* e-pastā norādīja, ka ir izsludināts konkurs par maršrutu apkalpošanu.

(…) RP SIA “Rīgas satiksme” informē, ka reģionālie autobusa maršruti netiks likvidēti, bet ir izsludināts konkurss, kas turpmāk apkalpos šos autobusa maršrutus. (…) ***

Un tagad visu no sākuma. Kaut kad ap 17. decembri Undīne pateica, ka pieturā ir izlikts paziņojums, ka mūsu 835. maršruts (Rīga-Upeslejas) tiek atcelts.

No 1. janvāra Rīgas satiksme neapkalpos šādus vietējās nozīmes reģionālo maršrutu autobusus 826., 827., 829., 830., 831., 835., 843., 844., 852., 859., 991. (http://www.rigassatiksme.lv/index.php?sadala=82&id=1990) atsaucoties uz Sabiedriskā transporta likumu, kas nosaka, ka Rīgas pilsētas maršrutu tīklā iekļaujami maršruti, kas neiziet 15 km ārpus Rīgas administratīvajām robežām. (C) Rīgas satiksme

Satiksme Rīgā

Pirmā doma:”Jauki! Ieviesa e-talonu un atcēla (Rīgas) reģionālos maršrutus!”. Tad sāku apspēlēt visādas versijas par to, ka iespējams tiks pagarināts 51. maršruts (Rīga-Ulbroka) vai apvienoti Upesleju (835.), Sauriešu (827.) un Ropažu (829.) vai Kākciema autobusu maršruti. Izmeklējos Rīgas satiksmes mājas lapā, bet neko neatradu. Sāku apsvērt iespējas pārcelties atpakaļ uz Pļavniekiem…

Šodien (2008-12-29) joprojām NAV SKAIDRAS INFORMĀCIJAS par maršrutiem. Vienīgais ko atradu ir Rīgas rajona padomes paziņojumu (portāls vairs nedarbojas – rrp.lv/rrp2007/index.asp?menu=460101&valoda=lv), ka Rīga – Upeslejas apkalpos SIA “GALSS BUSS”.

Maršrutus Nr.6827 Rīga – Saurieši, Nr.6829 Rīga – Ropaži, Nr.6830 Rīga – Juglas iecirknis, Nr.6831 Rīga – Kākciems, Nr.6835 Rīga – Upeslejas apkalpos SIA “Galss Buss” ar galapunktu Rīgā, Akadēmijas laukumā 1.

Nevienā no iesaistīto pušu mājas lapām NAV ATRODAMA INFORMĀCIJA PAR KUSTĪBU GRAFIKU!. Ne SIA “Rīgas satiksme”, ne Rīgas rajona padome, ne SIA “Galss Buss” interneta lapās šāda informācija nav pieejama. Arī Stopiņu novada Interneta lapa nekādu informāciju (uz šo brīdi) nav ievietojusi, tikai veco reģionālie autobusu sarakstu, kas iegūstams no tā pašas Rīgas satiksmes.

Līdz ar to, ja 2009. gada 1. janvārī jādodas uz darbu (piemēram, medicīnas darbiniekam), tad atliek no 6:00 AM sēdēt pieturā un gaidīt, kad atnāks autobus (ja atnāks!). Es gan nezinu cik pieejams ir Internets Upeslejās**, bet grūti iedomāties arī tos cilvēkus, kas joprojām gaida pieturā parādāmies informāciju. Ļoti iespējams, ka kāds (SIA “Rīgas satiksme”, Rīgas rajona padome, SIA “Galss Buss”) 31. decembra vakarā vai 1. janvāra rītā pirms 6:30 AM izliks paziņojumu, par kustību grafiku.

Man labi, darbā jābūt tikai 5. janvārī. Bet par pārsteigumiem nebrīnīšos.

No Rīgas rajona padomes interneta lapas (C):

Rīgas rajona padome informē, ka sākot ar 2009.gada 1.janvāri būs sekojošas izmaiņas sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanā Rīgas rajona maršrutos

  • #4 – Maršrutus Nr.6827 Rīga – Saurieši, Nr.6829 Rīga – Ropaži, Nr.6830 Rīga – Juglas iecirknis, Nr.6831 Rīga – Kākciems, Nr.6835 Rīga – Upeslejas apkalpos SIA „GALSS BUSS” ar galapunktu Rīgā, Akadēmijas laukumā 1.
  • #9 – Precizētie autobusu kustības saraksti tiks ievietoti rajona padomes mājas lapā www.rrp.lv, kā arī izvietoti galapunktos un pieturvietās.

* – Informācija šajā vēstulē paredzēta tikai šī e-pasta adresātam (lietotājam) un nav paredzēta nodošanai trešajām personām. Saņemtās informācijas kopēšana, pavairošana, izplatīšana un/vai pārpublicēšana jebkurā veidā ir aizliegta bez rakstiskas saskaņošanas ar Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas satiksme”. Informācijai ir izziņas raksturs un tai nav juridiska spēka. Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” nenes nekādu atbildību par darbībām vai lēmumiem, kuru trešās personas pieņēmušas balstoties uz saņemto informāciju.;
** – spriežot, ka biju vienīgais (pirmais?) kas pamanīja, ka ir traucējumi Internetam un TV;
*** – atbildi sniedza Sandra Ribokas*

ATRUNA: ;) Raksts ievietots informatīvos nolūkos (*), lai vēlāk zinātu ar ko sazināties neskaidrību gadījumā:

  • Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” www.rigassatiksme.lv
  • Rīgas rajona padome http://www.rrp.lv
  • SIA “Galss Buss” http://www.galssbuss.lv/

[PAPILDINĀJUMS]

RRP Interneta lapā publicēts saraksts (xls, ods, + printēšanai gatavs), ko ieliku arī te rolandinsh.lv/upeslejas savām vajadzībām


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2016. gada 9. februāris

 
 

Jau 34 atsauksmes par Rīgas reģionālie autobusi no 2009. gada 1. janvāra. Kas un kā?

s3ped

#1407

Dzīvoju Sauriešos, tā pati problēma.
Uztrauc arī transporta izmēra, kvalitātes un biļešu cenu jautājums. Nojaušu, ka labāk nebūs.

Šeit ļoti labi tika parādīta RS attieksme pret klientiem… viņiem nospļauties. Viņi pat nav pacentušies pareizi noformulēt paziņojumu, lai cilvēki saprot, ka kaut kāds transports tomēr būs.

Brigita

#1408

Autobusu kustības saraksti Rīga-Ropaži, Rīga-Juglas iecirknis,
Rīga-Kākciems sīki publicēti Ropažu novada mājas lapā.

Dace

#1409

Man arī ļoti interesē kā lai 2. janvārī tieku uz darbu!
Dzīvoju Silakrogā un mums arī nav izkārtas nekādas informācijas, par to kas apkalpos pēc jaunā gada vai kāds būs saraksts…:/ un es šaubos ka 31-jā vai 1-jā kāds to karinās!
p.s. paldies, ka sniedzāt vismaz kaut kādu informāciju par notiekošo!

`rolandinsh`

#1410

Brigita: Paldies par informāciju, bet Upeslejas un Saurieši maršrutā nav iekļauti, tādēļ uzskatu, ka šis jautājums ir daļēji atrisināts.

PS Ropažu novada mājas lapa – http://www.ropazi.lv

Dace

#1411

Paldies Brigitai, žēl tikai ka tie, kam nav internets, šo informāciju nevar uzzināt!:(

`rolandinsh`

#1412

Dace: tas ** arī bija tā domāts par tiem, kam Internets nav pieejams :)

Valdis

#1413

sveiks, ciematniek

man problēma ir otršķirīga, jo neesmu atkarīgs no sabiedriskā transporta upeslejās, bet skumji ka novada lapā nekā nav…

šodien mamma atbrauca ar autobusu nr. 5530
bet tas laikam caurbraucējs un reti kursē..

kas tev ar internetu?
man stāv Baltkom trio – lēns bet iet stabili
tiesa draugs no Upeslejas-12 teica ka viņam kaut kāds vietējais pamatīgi gļuko

Undīne

#1414

Prieks,kur tu rodies! 1.janvāra rītā izkrita divi autobusi un maksa par braucienu ir 0,60Ls. Man ir jautājums,par ko es maksāju?!Ja līdz Olainei maksa par braucienu ir tikpat,bet tur vismaz ir kilometrāža!

`rolandinsh`

#1415

Valdis: tas pats TRIO, lai arī kvalitāte uzlabojās pēc vairākkārtējiem BALTKOM “meistara” apmeklējumiem, TV nedaudz raustās dažreiz… Tagad jau domāju par ātrāka pieslēgšanu :)
Mums Upeslejas 11. Iespējams draugam arī vajag “pabombardēt” BALTKOM ar telefona zvaniem un e-pastiem :)

Uztaisīju nelielu autobusu sarakstu sev http://rolandinsh.lv/upeslejas/

Valdis

#1416

tad jau jāsaka, sveiks kaimiņ :)

baltkoms raustās? nu reti un tikai dažos kanālos (parasti TV3)
ja ieilgst, tad esmu zvaniijis – reakcija ātra, problēmu novērsa viņu gaļā..
īsti nebiju manījis problēmu

pie tam ja vajag sakarīgu netu uzprasi Mārtiņam no otrā paģiša, varbūt vēl ir kāda brīva vieta :)

a autobusiem saraksts jau uzradies pie staba esot…
sieva nofotogrāfēja, vēlāk varēšu iedot linku..

`rolandinsh`

#1417

:D zinu, ka ir saraksts, jau no vakardienas…

Jānis

#1418

oho…sveiki kaimiņi! Jā, ar tie busiem ir kā ir…un tas, ka saraksti parādās pēc maršrutu ievieshanas..arī ir vienkārši lieliski!
Zēl ka pēdējais buss uz Upeslejā būs teju par stundu ātrāk kā pirms tam…labi kam man ir savs auto..bet no ieilgušhiem tusiņeim tagad būs jābrauc ar taksi.
runājot par internetu, Upesleju 12. mājā ir tīri sakarīgs lattelekoms. Pirms tam bija kaut kāds vietējais (telia dīleris), kas “pieradināšanas” periodā gāja lieliski…bet pēdējā laikā ir vienkārši neciešams.
baltkoms man ir pievilkt, bet leitoju tikai digitālo tv…internets šamajiem ir pašvaks un dārgs (radiolinks un mūsu māju).

Dzidriņas

#1419

Man te radas doma paskatities cik tad isti ir no Rigas administrativas robežas lidz pieņemsim Saurieši km…Cik nu objektivi google var paradiit to garumu,bet nu nesanak 15 km,ka tas ir rakstiits pieņemtaja likuma uz ko balstijas Rigas satiksmes lemums.A un vel,ka lai šitados autobusos iekapj ar ratiņiem,jo braucot šodien uz Rigu ar turisma busu isti nesapratu…
Danke!

Jānis

#1420

domā, ka tiem kuriem par šī jauna maršruta izveidi samaksāja, interesē tādas mazsvarīgas problēmas…

Rita

#1421

Ropaži-Rīga kustību sarakstu izmantoju regulāri,esmu mazliet šokā par jaunumiem.Un jaunais kustību saraksts ropažu mājas lapā,liekas nesaprotams!

`rolandinsh`

#1422

drīz ielikšu arī skaistāk noformētu printēšanai paredzēto lapu ;)

Inn

#1423

njaaa…cik mums Latvijā viss sakartots

deni2s

#1424

Ho ho ho, tieši meklēju Upesleju autobusu sarakstu (izskatās, ka turpmāk līdz martam vismaz būs jābrauc uz darbu no Upeslejām). Paldies, rolandinsh!

`rolandinsh`

#1425

@deni2s: būsi kaimiņš?

Rita

#1426

citiem arī palaimējās! Mamma dzīvo Līčos – pa ceļam uz Upeslejām :) un viņai maksa tagad sanāk zemāka (no Līčiem līdz Purčikam)un arī izliktais saraksts atbilst un ir ok :)Viņa šodien zvanīja un priecājās! Cerams prieki nebūs īsi!

Rita

#1427

Bet vispār jau – tie, kas dzīvo viens no otra netālu un ir kaimiņi var taču kooperēties :) Vienam ir mašīna, paķer otru un aizved, ja ir pa ceļam :) mēs ar darba kolēģi tā daram :) vispār vēlu veiksmi, jo pati dzīvoju Līčos – uh vairākus gadus un zinu, cik tas ir skumīgi, ka netiec uz klases vakariem :) jo pēdējais autobuss no Rīgas centra bija 20:30 vai 21:00 aha tā bija :(

`rolandinsh`

#1428

Rita: šodien pārtaisīju sarakstu, caurskatots visus variantus, izrādās, ka var arī 22:00 un pat pēc 23:00 no centra braukt.
Vairāk info – rolandinsh.lv/upeslejas

Rita

#1429

Jā tagad var :) gan, bet vairs nedzīvoju Līčos. Pirms 6 gadiem gan nevarēja :)

deni2s

#1430

@rolandinsh, gandrīz, dzīvoju Cekulē (jau 3 dienas), bet uz darbu braucu no Upeslejām, jo no Cekules autobuss neiet īstajos laikos. Paldies par sarakstu!

Vari varbūt apstāstīt, kādas tajā galā varētu būt interneta pieslēgšanas iespējas, pie kuriem provaideriem vispār interesēties?

No 1.marta, kad varēs sākt braukt ar vasaras riepām, iespējams, varēšu kādu kkur paķert līdzi mašīnā (foršām meitenēm priekšroka :D)

`rolandinsh`

#1431

deni2s:
Ieteikt neko nevaru :( Cenas augstas.
Pašam ir Baltkom TRIO, lēns, bet stabils. Ja līdz februārim “negļukos” pamēģināšu pieslēgt ātrāku. Salīdzinoši ar Pļavnieku piedāvājumu, par to pašu samaksu Pļavniekos 3x ātrāks Internets.
Bezvadu internetā uzrādās kāds, kurš te, Upeslejās, piedāvā par 5Ls. Esot ļoti lēns.
Esot arī Lattelecom Jānim (skat. augstāk)

Jebkurā gadījumā dārgs. Ir sava veida dažādas neērtības ar Baltkom, bet var pieciest.

deni2s

#1432

Skc, paldies par info.

ThA-B

#1433

Sveiks! Tikko pārsteigti secinājām, ka autobusi vairs nekursē :) Izglābi dzīvību. :D Respekt!

`rolandinsh`

#1434

@ThA-B: Ņemiet par labu :)

ThA-B

#1435

vispā mēs (es un sieva) busiņu bieži neizmantojam, varbūt tāpēc palaidām garām “lielās izmaiņas”, jebkurā gadījumā stopiņu mājaslapā pieejamās tabulas ir vairāk nekā dīvainas :) un neko neizskaidrojošas, piemēram es nesapratu ar cik autobusiem un kādā maršŗutā es tieku līdz upeslejām (sliktākā gadījumā sauriešiem/cekulei).
Bet jocīgi ir upeslejiešus ārpus mājām sastapt un tik daudz :) Varbūt jāizveido kāds lokālais community portāls?
Bet par internetu varu teikt, ka 12.mājā baltkoms gļuko (tv raustās un zūd, bet internets ir katastrofa). nesen pieteicām lattelekom, bet tur rādās būs jāatsakās no TV un telefona, jo ar internetu pilnībā pietiek.

`rolandinsh`

#1436

Acij tīkamākas tabulas ir pieejamas jau augstāk minētajā http://rolandinsh.lv/upeslejas. Arī lejuplādēšanai sagatavotas: Rīga-Upeslejas un Rīga-Stopiņi (abas turp un atpakaļ).

Ņemiet par labu! ;)

deni2s

#1437

Braucu šod ar 23:15 no Rīgas uz Upeslejām, ir ok, nekāda vaina.

Vienīgais, ka šoferis pabrīdināja, ka no 1. februāra pietura pie stacijas (pretī tirgum) tiks likvidēta Galss Buss autobusiem, jo Rīgas Satiksme lamājoties, ka traucējot viņu satiksmei.

`rolandinsh`

#1438

Tā jau likās, ka pieturas “izslēgšana” varētu ar laiku notikt :|

`rolandinsh`

#1439

Man tā rādās, ka dažos autobusos pulkstenis nepareizs, šorīt par 5min ātrāk no Upeslejām izbrauca. Un nav pirmā reize. Lieki teikt, ka netiku uz autobusu :(

`rolandinsh`

#1440

Arī jaunais autobusa 6835 saraksts jau ielikts ;) Tas kurš no 2. februāra. rolandinsh.lv/upeslejas/
Pats izmantoju ikdienā, tādēļ arī padalos :)
Iespējams jāuztaisa arī WAP versija autobusa sarakstam(?!)

Izsakies arī Tu