“Rīgas satiksmes” naudas taupīšana. E-biļetes un vēl. Pārdomas.

Pirms jau laba laika aizdomājos par to, ka sabiedriskajam transportam tiek pacelta cena, jo trūkst līdzekļu. Nu vai kaut kā tā…Tad nu lūk. Kad to izdzirdu, atceros tos šoferus-konduktorus un konduktorus, kas tā vietā lai iedotu biļetīti par braucienu, ļauj maksāt 1/2 cenu, bet otru (visticamāk) atstāj savam personīgajam budžetam. Tādējādi radot zaudējumus uzņēmumam.

Biļetes un nauda

Nu labi, ka šobrīd jau trolejbusos un tramvajos biļetes jākompostrē, kas ļauj sodīt “zaķus“. Bet arī tas nav līdz galam izdomāts, jo kompostieru vienā vagonā, man liekas, ir par maz. Savukārt pašas biļetes vakaros jau vairāk NAV KUR nopirkt. Būtu jauki, ja pie pieturām būtu automāti, kuros tās var nopirkt.

Tieši tā iemesla dēļ, ka nav iespējams vēlākos vakaros iegādāties biļetes par tiem 0,40Ls, es braucu ar mikroautobusiem vai autobusu uz mājām. Bez tam mikriņos vienmēr var apsēsties :)

Diez cik tiem konduktoriem un šoferiem novelk no algas, ja pieķer?! Tiešām interesē!

Man jau ļoti patiktu iespēja iegādāties RS elektronisko biļeti. Jau šobrīd, kur vien iespējams (un nepieciešams) piesakos e-pakalpojumiem. Lai gan joprojām nežēlīgā “BezRindas.lv” sistēma ar NEatbilstošu pakalpojumu % politiku neiedrošina iegādāties e-biļetes. Kaut kā tie 14% ir par daudz. Man liekas. Pat baznīcā ir tikai 10 tiesa :D Būtu taču jauki, iekāpjot sabiedriskajā transportā parādīt savā mobilā telefona ekrānā (vai citu atbilstošā ierīcē) e-biļeti.Jā, jā zinu jau dažus argumentus pret.bet anyway… šis tāds domu lidojums.

Kaut kā tā…


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2008. gada 12. jūnijs

 
 

Jau 3 atsauksmes par “Rīgas satiksmes” naudas taupīšana. E-biļetes un vēl. Pārdomas.

Piens

#1315

Foršāk būtu, ja pie mums ieviestu tādu fīču kā Anglijā – oyster card.

`rolandinsh`

#1316

apmēram tāda doma man arī bija…

Mellais

#1317

Šodien noklausījos panu KLEKSI (SWH), kura dienas jautājums bija aptuveni šāds: “Kādēļ – ja Viļņā e-biļetes ieviešana izmaksās 3 000 000 eiro (apm. 2,2 milj. latu), turpretim Rīgā – 14,0 miljoni latu ???!!! Klekša kunga doma, acīm redzot, “velk” uz to, ka kāda lielo ierēdņu (lasi – zagļu) grupa – atkal “uzvārīsies”. “Uzvārīsies” – tātad sazagsies – līdzīgi kā tas regulāri notiek ar būvobjektiem – dārgākiem tiltiem pasaulē un tā tālāk… . Vai tā ?

Izsakies arī Tu