Roland, kā veicas darba meklējumos?

Saistītie raksti


Pirms pusotra mēneša rakstīju, ka, atgriežoties Latvijā, esmu darba meklējumos un ka to darīšu līdz augusta beigām. Pa šo laiku esmu apmeklējis darba intervijās vai gājis “parunāties”, kur esmu bijis pieteicies vai uzaicināts kā PHP programmētājs gan kā IT projektu vadītājs. Un tomēr… vairāku iemeslu dēļ es joprojām neesmu atradis sev darba devēju. Kas tālāk?

Darba atrašana
Darba atrašana Latvijā

Šeit gan jāpiemin, ka ļoti lielai daļai potenciālo darba devēju “nepatīk” fakts, ka gandrīz 10 gadus esmu bijis pašnodarbinātais un nav ticības, ka ir vēlme to nomainīt uz “no-9-līdz-5” darbu. Nesaku, ka šādai skepsei nav īsti pamata, jo beigt pašnodarbinātību nemaz nav tik viegli arī līgumu dēļ un man neškiet arī praktiski vismaz pirmos 2 gadus, esot nodarbinātībā. Mazākai daļai nebija manas zināšanas vai prasmes piemērotas, vai arī man nelikās piemērots darba devējs (jā, darbiniekiem ir arī uzstādījumi topošajiem darba devējiem. Pārsteigums?)

Kādēļ meklēju darbu?

Ja atceramies, tad iepriekš rakstīju, ka

Kādēļ meklēju darbu? Garlaicības dēļ un tādēļ, ka pašnodarbinātībā vairs nav to pārsteiguma mirkļu, kas bija agrāk. Nav vairs tās neziņas un vairāk vai mazāk notikumi ir paredzami. Pat, ja es par dažām lietām neko nezinu, ir noteiktas darbību kopas, kuras palīdz apgūt jaunas lietas salīdzinoši ātri, lai saprastu, kas ir jāsaprot un kuram lūgt palīdzību, ja tāda nepieciešama.

Un tas joprojām ir patiesi. Man mērķis joprojām ir strādāt Latvijā, lai arī ļoti sulīgi piedāvājumi nāk no Vācijas un Nīderlandes katru nedēļu manā LinkedIN profilā.

Kas tālāk?

Lai arī gandrīz visas intervijas jau notikušas, viena doma nepamet – jāveido kaut kas lielāks par mani. Cik apskatījos šī bloga vēsturē, tad šī doma man ir jau kopš 2009. gada, kad vēl nebiju nostrādājis kā pašnodarbinātais pat 1 gadu. Tomēr līdz šim nav bijusi vajadzība īpaši kaut ko mainīt. Ar gadiem projekti kluvuši lielāki un sniegtajiem pakalpojumiem nepieciešama rūpīgāka uzmanība (piemēram, mājas lapu hostingam) un arī nepieciešamo prasmju kopums vairs nevar to visu nodrošināt… un kaut kur pa vidu nepieciešams arī gulēt un izklaidēties.

Rolands Umbrovskis. 20160804, Bulduri

Dānijas pieredze

Lai “izdzīvotu” Dānijā ar 4 apmaksātām darba stundām nedēļā pietika. Bet tas nav ilglaicīgs modelis. Un tagad tas ir jāmaina. Dānija pierādīja man, ka ir iespējams nodrošināt sevi ar saimniecisko darbību arī valstī, kura ir 3-4 dārgāka par Latviju, papildus vēl studēt un izbaudīt sociālo dzīvi. Un tomēr, tam visam ir arī negatīvā puse, par kuru, visticamāk, stāstītu tikai klātienē vai tajās retajās uzstāšanās reizēs, bet īsumā ir tā, ka strādāt par apmēram 5 cilvēkiem nav veselīgi :)

Līdz ar to, neatkarīgi no atlikušo darba interviju iznākuma, ir doma plašāk attīstīt FREELANCER.LV, lai palīdzētu arī citiem un atrastu komandu dažādiem projektiem. Tādēļ spontāni tapa pagaidu (!) UserHub, kurā pagaidām nekā nav, bet pavisam drīz tiks ieviestas noderīgas sadaļas, par kurām freelancer.lv lietotāji taujājuši aptaujā.

Iespējams, ka ir vēl tādi cilvēki kā es šeit Latvijā un iespēja apvienoties, piemēram, mājas lapu izstrādātājam ar foto vai video veidotāju kādā citā projektā, būtu noderīga arī potenciālajiem pakalpojumu izmantotājiem. Zinu, ka ir jau līdzīgas Latvijas lapas internetā, bet ir dažas lietas, kura tur neesmu atradis, ko vēlētos redzēt freelancer.lv.

Līdz ar to – viss notiek un attīstās! Ja ceļs A nebija noderīgs, metam līkumu un mēginām citādāk!


Fotografēts ar NIKON D800
ISO: 100
diafragma : 10
fokusa attālums: 105
ekspozīcijas ilgums: 0.076923076923077

Izsakies arī Tu