MasterCard / Visa finansiālās sankcijas Krievijas SMP Bank par darbībām Ukrainas teritorijā

Nepagāja ne ilgs laiks, lai Krievijas darbības Melnās jūras piekrastē izjustu arī mēs Latvijā. Domāju, ka “SMP Bank” ar MasterCard un Visa ir sākums savstarpējām valstu sankcijām, kurām esam pakļauti arī mēs, kā kaimiņvalsts. Lai arī uz Latvijā reģistrēto “SMP Bank” ASV noteiktās sankcijas neattiecas*, ņemot vērā, ka uz doto brīdi, no malas skatoties, Krievijas izvērstā politika neplāno īpaši atkāpties no uzsāktajām militārajām darbībām Ukrainas teritorijā, šobrīd domāju, ka šis ir tikai sākums ekonomisko attiecību neērtībām.

Lai gan, kamēr esi ierindas Latvijas iedzīvotājs, kurš nav iekļauts ES “melnajā sarakstā” Krimas krīzes dēļ, nav jāuztraucas, jo tuvākajā laikā nedomāju, ka valsts varētu vēlēties negatīvi ietekmēt savus iedzīvotājus, un provocēt nevajadzīgus notikumus. Un neaizmirsīsim, šogad mums ir vēlēšanas.

Un tagad katrs var sākt plānot, cik ļoti ir atkarīgs no Krievijas – tās precēm un pakalpojumiem.

SMPbank MasterCard

Vēl pirms notikumiem Ukrainā, esmu ļoti bieži izteicies, ka visas olas vienā groziņā nevajadzētu likt – tas par bankām un naudu tajās. Domāju, ka salīdzinoši pieklājīgs skaits SMP bankas klientu šobrīd domā ko darīt.

Domāju ir laiks pārskatīt to pakalpojumu un preču sarakstu, kuras mums būs ierobežotas, šo saspīlēto attiecību laikā. Ne tikai banku sektorā, bet arī eksportā un importā no kaimiņvalsts. Kravu pārvadājumi, degviela, gāze, …?

* FKTK paziņojums presei Uz Latvijā reģistrēto “SMP Bank” ASV noteiktās sankcijas neattiecas un “ASV noteiktās sankcijas pret vairākām Krievijas Federācijas amatpersonām neizplātas uz Latvijas Republikā reģistrēto AS SMP Bank, 21.03.2014” (teksts ar daudzām drukas kļūdām). Foto no SMP Bank mājas lapas.


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2014. gada 24. marts

 
 

Jau 4 atsauksmes par MasterCard / Visa finansiālās sankcijas Krievijas SMP Bank par darbībām Ukrainas teritorijā

deni2s

#37538

Piedod, bet šoreiz tev virsraksts padevies tvnet tradīcijās – provokatīvs un pilnīgā nesaistībā ar saturu. Izlasīju visu, bet tā arī nesapratu, kā konkrēti jūs sākat finansiāli izjust Ukrainas sekas Latvijā…

Rolands Umbrovskis

#37632

no sākuma bija cits teksts, kurš tika izlabots, balstotie svairāk uz faktiem. Laikam jānomaina arī virsraksts :D

btb

#57746

Nez, smpbank mājas lapa nedarbojas, vai nu banka aizvērta, vai mainījusi nosaukumu.

Rolands Umbrovskis

#57747

tagad jau AS “Meridian Trade Bank”.

Izsakies arī Tu