Seminārs: Organizētie tīkli. Kultūras ilgtspējīgas attīstība.

Pagājušo nedēļas nogali pavadīju jaukā starptautiskajā kultūras tīklu menedžmenta seminārā “Organizētie tīkli”, kas pievērsās kultūras ilgtspējīgas attīstības jautājumiem. Kas no manas puses bija pirmais solis, lai atgrieztos kultūras pasākumu apritē pēc apmēram divu gadu “atpūtas”, kad mani un biedrības “radošā apvienība MYSTYLe art” ceļi šķirās. Tomēr ilgi mierā nosēdēt nevaru un vajag atkal un vēl…

seminārs: organized networks

Īstenībā sākotnējā doma, piedaloties seminārā, bija “pasēdēt maliņā un paklausīties” ko labu dara citas vecās organizācijas. Tomēr pasākuma laikā sanāca iesaistīties diskusijās un padalīties ar pieredzi no jauniešu NVO laikiem. Katrā ziņā, to vai mani ieteikumi būs uzklausīti vismaz www jautājumos, vajadzētu tuvā nākotnē jau redzēt. Lielākais pārsteigums bija tas, ka neskatoties uz to vai organizāciju vada jaunieši vai jau pieauguši cilvēki, jautājumi un problēmas ir līdzīgas, vismaz saistībā ar kultūru.

Programmā webinārs “Organizētie tīkli”

Ned Rossiter on webinar

Par “Organizētie tīkli” programmu un darba grupām varu teikt, ka informācija bija pietiekama uz izglītojoša. Pats gan nebiju uz vakara prezentācijām, jo dzīvoju ārpus Rīgas un nokļūšana mājās pēc pasākuma varētu būt apgrūtinoša. Tomēr no tā, ko redzēju un piedalījos varu teikt, ka tika apspriestas ne tikai teorijas, bet arī praktiski problēmu risinājumi. Bija arī divas tiešsaistes lekcijas ar Ned Rossiter, grāmatas “Organizētie tīkli” (Organized Networks) autors, un Armin Medosch (the next layer). Teorija man visā pasākumā bija visnoderīgākā, jo šobrīd konkrētu piedāvājumu un projektu nav un visticamāk tuvākajā nākotnē nebūs, tomēr dalībnieki jau paspēja izveidot nelielu kopējo 2010. gada mākslas pasākumu kalendāru.

Seminārs notika no 3.-5. decembrim RIXC mediju telpā un Spīkeros esošajā “kim?” / “Meta Kafe” ēkā. Ja RIXC mediju telpā jau esmu pabijis Baltās nakts laikā, tad šī bija pirmā reize, kad apmeklēju kim? un META KAFE.

Vairāk par semināru var lasīt RIXC interneta mājas lapā – orgnet.rixc.lvOrganized Networks: Training Programme in Cultural Network Management.

PS. ja arī ir vēlme doties uz līdzīgiem pasākumiem un vēlāk par tiem uzrakstīt, aicinu pievienoties e-art.lv komandai, jo e-art.lv tiks reorganizēts ;)


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2011. gada 1. aprīlis

 
 

Jau 2 atsauksmes par Seminārs: Organizētie tīkli. Kultūras ilgtspējīgas attīstība.

Džūda

#1601

nu man prieks, kas seminārs tavā skatījumā tomēr bija izdevies, jo biju pieteikusies uz viņu, bet pirmā (ceturtdienas) vakara lekcija nu tik ārprātīgi nokāva vēlmi no rīta atgriezties, ka nu tikai bet nu ok, var jau būt, ka tā ir tikai manis pašas problēma

Rolands Umbrovskis

#1602

tieši skatījos, ka esi sarakstā pie dalībniekiem
Es gāju vairāk teorētisko zināšanu dēļ…

Izsakies arī Tu