Šodien bija ziema

Ziema, kāda bija šodien, ir tieši tāda, kādu vēlētos to redzēt katru dienu šajā sezonā, lai ir auksts, sniegs un (mazliet) vējains. Dzīvojot Dānija, vietējie joko, ka ziema un vasara ir jāizbauda tās dažas stundas, kad tā ir (pārējā laikā līst, ir vējš un vēss).

Ziemas agrāk

Agrāk, kad vēl gāju pamatskolā un vidusskolā, braucām pie klasesbiedrenes uz Gaiziņu. Kopš skolas laikiem man patika slaloms. Nekad tā arī neiemācījos braukt ar sniegadēli, bet tas vēl priekšā. Atceros arī to, ka uz vietējo mežu gājās slidināties. Tagad vietējā meža kalniņiem priekšā ir jaunuzceltās mājas un automašīnu stāvvietas. Pastaigājoties tagad pa mežu, bērnības slidkalniņi vairs nešķiet TIK LIELI, bet toreiz tas nebija svarīgi. Galvenais bija laicīgi ieskrieties un nošļūkt, un nedabūtu ar citu bērnu zābakiem ribās. Tiklīdz skola bija beigusies, es devos slidināties, bet līdz ar melnu tumsu nācu mājās. Grūti pat saskaitīt cik daudz zābaku bija mammai nodeldēti tik tālu, ka sniegs nāca pa zābaku apakšu iekšā, braucot no kalniņa.

Ziemas tagad

Snowdome Hamburg. 2015. gadā. rolandinsh
Snowdome Hamburg. 2015. gadā.

Pēdējos gados ziemu esmu pavadījis Dānijā, kur tā ir īsāka nekā Latvijā. Vēl pirms tam biju savā “komforta zonā” un ziemā ārā īsti nedevos. Bija arī vecs BMW ar ko pabraukāt apkārt par Latviju. Šobrīd man pat nav īstu ziemas apavu, joprojām staigāju ar vasaras kediņām, jo būsim reāli – ir silts un uz ielas pilsētā ilgi reti kad kāds paliek. Ilgākām pastaigām ir “ziemas botes” (ar 3 strīpiņām :D [Три полоски АДИДАС]). Kopš pagājušā gada novembra, domāju vai ir vispār vērts pirkt ziemas zābakus, jo ziema te ir tikai 3 nedēļas, pārējā laikā tikai sāls maisījums uz ielām. Balti zābaki ir nevis no sniega, bet sāls. Nav arī plānots pārcelties uz ilgāku laiku kaut kur citur, kur būtu ziemas zābaki vajadzīgi. Kamēr bija auto, zābakus nevajadzēja, jo viss bija dažu soļu attālumā, bet Dānijā bija silts. Pirms tam arī biju mājās 5 gadus un vēl pirms tam Grieķijā… Jā, man patīk siltas vietas. Meklējot tagad dzīvokli, viens no pamatnosacījumiem ir normāla apkure.

Ziemas prieki

Ziemas prieki pēdējos gados ir mākslīgie kalni iekštelpās (bilde augstāk), jo tie ir pieejamāki nekā “īstie” kalni. Lai gan, labprāt aizbrauktu ceļojumā uz Alpiem vai Tatriem, lai paslēpotu un vienkārši atpūstos. Joprojām ir jaukas atmiņas no Zakopanes, kur esmu pavadījis vairākas ziemas, pateicoties nevalstiskajām organizācijām un iegūtajiem paziņām, kas tur dzīvo.

Vecmilgrāvja stacija. Rīga. 2018. gada ziema.
Vecmilgrāvja stacija. Rīga. 2018. gada ziema. Autors: Anna G.

Ja vien darbs to atļauj, tad esmu pēdējos gados pārliecinājies, ka nav jāpelna tūkstoši, lai ceļotu apkārt. Atkarībā no vēlamā komforta līmeņa, var izdevīgi “braukāt apkārt pa ārzemēm” kā tūrists vai ceļotājs. Es sevi uzskatu par ceļotāju. Lai gan mani “ceļojumi” ir pārcelšanās uz citu valsti uz ilgāku laiku un no tās ceļot apkārt, piemēram, tāda bija Dānija.

Joprojām gribu ziemā iztrakoties ar mašīnu (kontrolētā vidē). Esmu ievērojis, ka arī ar kartingu tagad var ziemā iztrakoties. Vilinoši.


Kā tu izklaidējies ziemā? Un kur?


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2018. gada 24. janvāris

 
 
Nosaukums: DCIM100GOPROG0012369.
Fotografēts ar HERO4 Silver
ISO: 800
diafragma : 2.8
fokusa attālums: 3
ekspozīcijas ilgums: 0.033333
uzņemšanas laiks: 2015-12-26 14:45:00

Izsakies arī Tu