Eiropas Valodu diena (2008)

Ja nu kāds nezina, tad šodien ir Eiropas Valodu diena. Pats esmu piedalījies divu šādu dienu organizēšanā. Pirmā bija daļēji kopā ar biedrību (organizāciju) AEGEE-Rīga 2003.gada Eiropas Valodu dienā. Otrā reize, kad biju jau Grieķijā.

Eiropas valodu dienas

Par Eiropas Valodu dienu europa.eu var lasīt:

Noslēdzoties neparasti veiksmīgajam Eiropas Valodu gadam 2001, ko kopīgi rīkoja Eiropas Padome un Eiropas Komisija, tika nolemts, ka katra gada 26. septembrim jākļūst par Eiropas Valodu dienu, kurā atzīmēt bagātīgo kultūras un tradīciju mantojumu, ko glabā visas Eiropas valodas – un ne tikai 23 oficiālās ES valodas.

Eiropas Valodu dienu pasākumi šogad jau notiek visu nedēļu Latvijā. Šodien (2008.g. 26. septembrī) Rīgā vēl var paspēt uz Valodas kafejnīcu, grāmatnīcā “Globuss”, plkst. 16.00, bet plkst. 19.00 Vērmanes dārzā notiks Brīvdabas kino, kura laikā tiks rādītas filmas “Vienā valodā” un “Runā ar mani. Latviski”. Savukārt rītdien (27. septembrī) būs Eiropas Valodu dienu noslēgums plkst. 14.00 Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas zālē, kur tiks pasniegtas balvas aktīvākajiem un labākajiem konkursu, viktorīnas un valodu darbnīcu dalībniekiem.

Par to visu vairāk var izlasīt www.valoda.lv :)


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2008. gada 26. septembris

 
 

Izsakies arī Tu