Staigājot pa Cekules armijas bāzes mīnu laukiem

Ir divas vietas ar ko cilvēkiem asociējās Upeslejas, kad nosaucu, kur tāds ciemats atrodas – pirmā ir Tuberkulozes un plaušu slimību klīnika un Cekules pamestā armijas bāzes teritorija. Ja no pirmās baidās, tad par otro interesējas. Tā kā uzzināju, ka Deniss (deni2s no hc.lv) dzīvo blakus, tad pēc vairākiem mēnešiem, kad vairs nebija ko darīt, beidzot arī es riskēju un aizgāju apskatīt armijas bāzes teritoriju. Tā kā Deniss tur jau bija bijis, tad viņš uzņēmās “ekskursijas” vadītāja pienākumus. Raksts tiem, kuriem jau paspēju pastāstīt par Cekules armijas bāzes teritorijas apmeklējumu, bet bildes izpalika…

Rakstu lasot, var klausīties grupas Mofo dziesmu Mīnu lauks.

Jāskatās zem kājām!

Cilvēkus, laikam, laikam var brīdināt cik vien iespējams, tomēr, ja ir interese, tad grūti atturēt no zinātkāres vai ziņkāres izpausmēm. Jau pēc pirmajiem soļiem sapratu, ka jāpārvietojas ĻOTI uzmanīgi. Ja sākotnēji gāju kā pastaigā pa parku, tad jo dziļāk mežā, jo neomulīgāk kļuva. Acis galvenokārt bija nodurtas, raugoties vai tik atkal neuzkāpšu kādām patronu čaulītēm vai kam lielākam.

Cekules armijas teritorija. Sarūsējis lādiņš.

Attēlā redzamie eksemplāri jau pa gabalu ir pamanāmi, tomēr brīdī, kad konstatē, ka kādam jau esi uzkāpis virsū… paliek dīvaini.

Vai ir vērts doties uz Cekules armijas bāzes teritoriju?

Īstenībā jau nekā īpaši interesanta nav ko redzēt, daudz sagruvušas ēkas, pilns mežs ar patronu čaulītēm vai atliekas no lielākiem lādiņiem. Vietām redzami cilvēki kuri ir gatavi riskēt un rok ārā vērtīgo “metālu”. Lai gan klausoties vietējo bērnu runās, ka ir pietiekami daudz apkārtnes iedzīvotāji cietuši no “sēņošanas”, rodas jautājums vai ir tā vērts.

Cekules armijas bāze. Patronu čaulītes.

Lai arī noliktavu rajons ir pamatīgi izrakāts – sapieru un vērtīgo metālu meklētāju darbības rezultātā.

Esot jau dīvainas sajūtas, ka taciņa pa kuru visu laiku esi staigājis, pēc armijas sapieru apmeklējuma ir izrakāta.

Vairāk man no visa “ekskursijas” patika ēku aplūkošanas, kas ir attālāk no noliktavu zonas un ir labāk saglabājušās. Cekules armijas bāze HD view (tikai Windows lietotājiem).

Ja kāds izdomā doties uz šo vietu, BRĪDINU, KA NE VISA TERITORIJA IR VĒL PILNĪBĀ ATMĪNĒTA!!!

Apmēram tā…


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2016. gada 9. februāris

 
 
Fotografēts ar DSC-W150
ISO: 100
diafragma : 3.3
fokusa attālums: 5
ekspozīcijas ilgums: 0.003125
uzņemšanas laiks: 2010-06-05 17:45:53

Izsakies arī Tu