Starp vēlmi strādāt un spēju nodarbināt

Cik dīvaini sanāk, ja ir vēlme strādāt, tad ar spējām nodarbināt ir čābīgi. Lai arī Latvijā darbu var atrast, lielākoties tie nav atbilstoši personībām. Latvijā darbs ir. Ja kāds netic, lai atver jebkuru no lielākajiem darba sludinājumu vortāliem.

Pirms kāda laika man mainījās kontaktinformācija + pats meklēju sev sadarbības partnerus. Šķirstot darba portālus un lasot dažādus pieteikumus un CV, radās pārdomas par to, kas tad ir darba devējs un ņēmējs, ko un cik daudz viens par otru uzzina pēc kāda laika un ko pirms tam ir stāstījuši.

Spējām neatbilstoši pieteikumi

Indivīdam ir tieksme pārvērtēt savas spējas vai nepamatoti tās norādīt konkurētspējīgākas nekā ir patiesībā. Wannabe – Kaut kur starp “es gribu” un “es varu” ir liela plaisa. Un šo plaisu palielina arī slikti cilvēkresursu speciālisti (HR), kuriem arī ir jāaizlāpa kāds “caurums” uzņēmumā, un tiek pieņemti neatbilstoši darbinieki, nepārbaudot to kompetenci. Skumji, bet šāda “aizlāpīšana” nedod labvēlīgu iznākumu vēlāk ne pretendentam, ne arī kompānijai.

Kautrīgam indivīdam vai cilvēkam ar zemu pašnovērtējumu nav spējas sevi pienācīgi novērtēt. Kā rezultātā piesakās uz “mazākiem darbiem”, kaut arī varētu pavilkt lielāku vezumu. Šie gan nav tik bīstami, kā pirmie, jo kritiskās situācijās spēj labāk noorientēties.

žonglieris (kubina flickr)

Gribu darbinieku – žonglieri – lai māk un dara visu par vienu algu

Tā kā mani interesē komunikācijas un tieši internets, tad attiecīgi vairāk skatos uz sludinājumiem saistītu ar mājas lapām. Un tad no uzņēmumiem nāk ārā brīnumi, kas bieži skaidrojams ar vēlmi ietaupīt vai jomas nepārzināšanu attiecīgajā specialitātē. Kā piemēru varu minēt web dizainerus, kuriem tiek prasīts ne tikai lai labi zīmē web lapas, bet arī prot tās kvalitatīvi uzprogrammēt un izstrādāt mārketinga plānu jaunu pircēju piesaistīšanai. Viss vienlaicīgi. Un par vienu – zemāko – algu. Vēlams pusi aploksnē, jo kurš gan par tevi parūpēsies, ja ne pats.

Tādēļ: ir lietas kas ir nepieņemamas, ir tādas, kuras apzinos un pieņemu saistībā ar nodarbinātību.

PS gribējās jau likt pie pašnodarbinātā rakstiem, bet īsti nav pa to tēmu.


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2013. gada 18. janvāris

 
 

Ir 1. komentārs par Starp vēlmi strādāt un spēju nodarbināt

Imants

#12149

Protams, ja nepaslavēsi sevi, kas tad cits paslavēs. Tas pats attiecas uz uzņēmumiem – sasola zelta kalnus, bet beigās čiks vien sanāk, ne tikai, kā darba devējs, bet arī kā pakalpojumu sniedzējs. Otrs moments, kā minēji nobeigumā – uzņēmums vēlas par minimālo samaksu universālo kareivi – it sevišķi labi tas parādās ar IT saistītām lietām.

Atlasei, protams, jānotiek ar HR un atbilstošās struktūrvienības vadītāja piedalīšanos. Formāla pieteikumu sijāšana pēc izglītības un pieredzes kritērijiem man šķiet galīgi garām. Vienkārša saruna spēj pateikt, vai cilvēkam ir “čujs” uz to amatu vai nav.

Nūja ar galiem – izaudzēt labu darbinieku sava uzņēmuma ietvaros.

Izsakies arī Tu