Studijas un sociālā dzīve Dānijā

Labs students ne tikai velta laiku cītīgai zināšanu apgūšanai, bet arī pienācīgi atpūšas, lai zināšanas varētu vieglāk uztvert. Šoreiz par studentu izklaidēm Odensē pirmajos divos mēnešos.

Interešu grupas un Facebook

Pirms došanās studēt Dānijā, Facebook izmantoju gandrīz tikai darba vajadzībām, tikai autorizējos, iespējams, reizi divās dienās. Šobrīd galvenais informācijas avots ir tieši Facebook. Tur arī iepazinos tuvāk ar pirmajiem latviešiem, brāļiem Edgaru un Pēteri, kurus biju saticis tikai uz pāris minūtēm, kad parakstīju līgumu par dzīvesvietu. Jau nākamajās dienās kopā devāmies uz kādu ballīti, kurā jau iepazinos ar citiem cilvēkiem no dažādiem Eiropas un pasaules vietām. Tā pamazām jau ir izveidojušās daži nosacīti tradicionāli pasākumi, piemēram, CouchSurefers (CS) Odense tikšanās, kas jau ir sen ārpus CS – tiekās “visi”.

Un pasākumi studentiem te ir pietiekami, lai nebūtu garlaicīgi. Maldīgi būtu uzskatīt, ka tie ir tikai saistīti ar alus dzeršanu, kurš te patiešām ir lētāks par ūdeni. Tie kuri man seko līdzi Facebook vai blogam angļu valodā, būs pamanījuši starp pasākumiem arī ar sportu saistītas aktivitātes vai ēdieniem. Ir arī bijuši izbraukmi uz citām pilsētām un apskates objektiem. daļu no tiem jau esmu redzējis un apmeklējis (piem., Legoland) vai citu iemeslu dēļ neesmu braucis.

Studenta (mana) nedēļa Odensē

EAL pagalms

Studijas

  1. Rīti un pusdienlaiks līdz apmēram trijiem ir aizņets ar mācībām.
  2. Pēc mācībām parasti tiek apmeklēts kāds pārtikas veikals vai iestāde centrā, vai došanās uz mājām.
  3. Mājās parasti tiek pagatavots ēst, lasīti darba e-pasti un pildīti mājas darbi.
  4. Ceturtdienās arī man ir dāņu valodas kursi.

Izklaides

Pirmdienās ir International dinner, kur var nogaršos pasaules virtuvi.

Monday cafe. Meksikāņu ēdienu vakars.

monday-cafe-mexican-20140908-crownd monday-cafe-mexican-20140908-food

Otrdienas parasti ir “tukšās” dienas.

Trešdienās ir vairāk privātās ballītes pie kāda mājās vai dzīvoklī. Pasākumu temati dažādi.

Ceturtdienās tradicionālās Couchsurfers satikšanās kādā no bāriem. Dalībnieku skaits no 60-80 vai vairāk.

Rezervēts Couchsurfer galdiņš

Pēc tam ir došanās uz kādu citu pasākumu vai daži dodas uz vienu no 3 Odenses bāriem, kur no 23:00-24:00 ir bezmaksas alus. Atkarībā no tā vai piekdienā ir/nav jāiet uz studijām pēc šāda bāra apmeklējuma notiek došanās mājās vai pie kāda cita turpināt iesāktās sarunas.

Kopā ar Tasos no Grieķijas vienā no tādām iestādēm.

Tasos un Rolands Odensē

Piektdienas un sestdienas ir pilnas ar vairākiem organizētiem pasākumiem. Parasti šajās dienās tiek apmeklēti vismaz 3.

karaoke party.

karaoke party odense

Tāpat sestdienās tiek rīkotas daudzas studentu ballītes kojās kā alternatīva piedāvājumiem bāros, jo dzērienus var nest paši un tas ir daudz lētāk kā pirkt iestādēs Odenses centrā.

Svētdienas parasti ir atslodzes dienas. Tomēr, ja ir vēlme, vienmēr var atrast kādu privātu pasākumu vai uzspēlēt basketbolu vai futbolu.

balsketbola spēle Odensē

Kavlitatīvas izklaudes

Kas attiecas uz mani, kad biju students pirmo reizi LU nemācēju prātīgi izklaidēties. Tagad izskatās, ka to esmu iemācījies. Ja augstāk minēto ballīšu saraksts liekas parāk blīvs, tad varu pateikt – ja prātīgi uzvedās uz zina ko dara, var paspēt uz visām ballītēm un vēl nākamajā dienā kvalitatīvi pamācīties.

Izglītojoši pasākumi

Laiku pa laikam notiek dažādas studentu tikšanās, piemēram, pagājušajā nedēļā bija publiskās runas pasākums Odensē, ko organizēja mani studiju biedri.

Publiskās runas pasākums Odensē

Tāpat pirmajā studiju nedēļā notika skolas rīkotās uzņēmejdarbības dienas Odenses ostā.

Tā vai citādi ir cilvēki, kuriem nepatīk doties uz pasākumiem. Diemžēl tie ir arī tie, kuriem parasti izr garlaicīgi un saka, ka Dānija ir garlaicīga. Domāju, ja pats neko nedarīsi, nekas arī nenotiks.  Šobrīd atskatoties uz pirmajiem diviem mēnešiem, liekkas, ka esmu jau bijis uz tika daudz pasākumiem, cik iepriekš gada laikā.

Un šādi pasākumi ir ļoti noderīgi, lai iepazītos ar jauniem cilvēkiem jaunā valstī un pilsētā tālu no mājām.


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2016. gada 2. oktobris

 
 

Izsakies arī Tu