StudyStart – bezmaksas studiju iespējas Dānijā

Saistītie raksti


`rolandinsh`: Sandras raksts manā blogā. Izlasīju un pašam sagribējās doties, ja vien es varētu. Katrā ziņā noderīgi tiem, kas plāno studijas ārzemēs vai Dānijā. Sandra arī turpmāk rakstīs sadaļai izglītība. Izlasi arī Studijas Dānijā par brīvu vai apmeklē www.studystart.lv

Es tikai papildināju ar attēliem un formatējumu ;)

Papildinājumi:

Šobrīd jauniešiem ir ļoti plašas iespējas aizbraukt uz ārzemēm, redzēt pasauli, padzīvot kādu laiku citā kultūrā, uzkrāt pieredzi un papildināt savu CV ar vērtīgiem ierakstiem. Un ja vēl šo ārzemēs pavadīto laiku var apvienot ar kaut ko lietderīgu – studijām, radot ieguldījumu savā nākotnē, tad iespēja ir fantastiska.

Business Academy Aarhus girls

Personīgā pieredze Dānijā

Es pirms kāda laika aizbraucu uz Dāniju ar pavisam vienkāršu mērķi – paņemt brīvu gadu no universitātes, kurā tobrīd studēju, mazliet pastrādāt, padzīvot ārzemēs un redzēt pasauli, bet drīz vien sapratu, ka Dānijas augstskolas piedāvā lielisku iespēju jauniešiem no ārzemēm studēt bez maksas. Gandrīz visas studiju programmas, ko piedāvā dāņu valodā, ir iespējams studēt arī angļu valodā, tādēļ piedāvāto programmu klāsts ir ļoti plašs. Tā, piemēram, Dānijā angļu valodā var studēt mārketingu, ekonomiku, tūrismu, datorzinātnes, multimedijus, arhitektūru, vides un inženierzinātnes un daudzas citas. Es izvēlējos studēt mārketingu, pretēji komunikācijām, ko biju izvēlējusies studēt Latvijas Universitātē.

Uzsākot studijas mani pārsteidza kā notiek mācības Dānijā. Biju rēķinājusies, ka problēmas varētu sagādās mācīšanās angļu valodā, kas tomēr nav mana dzimtā valoda, bet izrādījās, ka mans iegūtais C līmenis, beidzot vidusskolu, bija pat daudz augstākā līmenī nekā citu ārzemju studentu A un B līmeņi. Ar to gribu paslavēt Latvijas izglītības standartu, kas salīdzinoši ar citām valstīm, ir ļoti augsts.

Studenti un pasniedzēji

Mani pārsteidza dāņu pasniedzēju individuālā pieeja katram studentam. Dānijā pasniedzēja uzdevums ir nodrošināt, lai visi studenti veiksmīgi pabeidz augstskolu, tādēļ, ja kāds kaut ko nav sapratis, tad tas tiek paskaidrot līdz kamēr visi ir sapratuši.

Studentu un pasniedzēju attiecības ir ļoti neformālas. Studenti un pasniedzēji viens otru uzrunā vārdā un mācību laikā brīvi tiek veidotas diskusijas par dažādām tēmām. Ja tu esi viens no tiem, kas ātri pielāgojas jauniem apstākļiem, tad studijas Dānijā tev šķitīs ļoti interesantas. Tomēr ir studenti, kam ir grūti pārslēgties no pierastās autoritārās mācību metodes, kas ir ļoti tipiska Latvijā. Tas pie kā ārzemju studentiem (ne tikai latviešu, bet arī Austrumu, krievu u.c.) ir vis grūtāk pierast, ir domāt radoši, jo mēs esam pieraduši mācīties to, ko mums liek, nevis meklēt dažādus risinājumus.

Dānijā studenti tiek motivēti strādāt radoši un radīt jaunas idejas, tādēļ liela daļa studiju notiek veidojot projektus un grupu darbus, kur studentiem ir jārod jauni risinājumi kādai problēmsituācijai. Tiek veidotas arī mācību ekskursijas uz dažādiem Dānijas uzņēmumiem, kur studenti tiek rādīts kā notiek ražošanas process, un kā produkts no ražotāja nonāk pie pircēja.

Testi un eksāmeni Dānijā

Testi un eksāmeni Dānijā ir reti – reizi semestrī. Uz eksāmeniem ir atļauts ņemt līdzi visus pierakstus, grāmatas un citus palīgmateriālus, jo students tiek mācīts meklēt informāciju un rast labāko problēmu risinājumu, nevis atcerēties no galvas faktus.

Dānijas augstskolas piedāvā bakalaura un akadēmiskās studiju programmas. Dānijā ļoti populāras ir tieši akadēmiskās programmas (Academy Profession (AP) Degree Programme), jo tās ir tikai 2 gadus un pēc tam students var izvēlēties vai turpināt studijas vel vienu gadu un iegūt bakalauru, vai sākt savu karjeru jau pēc 2 gadiem, ar iegūto akadēmisko diplomu.

Dānijas ikdiena un sociālā sistēma

Dānijā dzīve ir ļoti mierīga, rodas iespaids, ka viss ir savās vietās un viss rit pēc plāna. Piemēram, dāņi paši lepojas ar savu sabiedrisko transportu, kas vienmēr ierodas precīzā laikā pēc saraksta. Dānijas sociālā sistēma ir veidota, domājot par katru tās iedzīvotāju, tādēļ Dānijā nav bezpajumtnieku, nabagu uz ielām vai pat klaiņojošu suņu. Par tiem rūpējas valsts. Tāpat tiek domāts arī par katru ārzemju studentu, lai pavadītie gadi studējot Dānijā būtu neaizmirstami un patīkami. Tā, piemēram, saņemot studiju atļauju, studenti saņem arī veselības apdrošināšanu bez maksas, kas nozīmē, ka studējot Dānijā students var izmantot ārstu un slimnīcu pakalpojumus bez maksas. Tiek domāts arī par studentu integrāciju Dānijas sabiedrībā, piedāvājot bez maksas iespēju apgūt dāņu valodu, lai pabeidzot studijas Dānijā, tiem jauniešiem, kas vēlas ir iespēja palikt un veidot savu karjeru tur – Dānijā.

Pabeidzot studijas Dānijā, iespējas ir ļoti plašas. Studenti var turpināt studijas maģistratūrā Dānijā, Latvijā vai jebkurā citā valstī, vai arī atgriezties Latvijā un ar iegūto diplomu sākt savu karjeru.

Kā, kur un kad pieteikties studijām Dānijā?

Pēdējo gadu laikā daudzi latviešu jaunieši ir devušies uz Dāniju studēt. Turklāt ar studiju maksas paaugstināšanu Latvijā, šī iespēja ir vēl vilinošāka. Ir daudzi Latvijas jaunieši, kam ir vēlme studēt ārzemēs, bet šī informācija par iespēju studēt bez maksas nav zināma, tādēļ, sadarbojoties ar 15 lielākajām Dānijas augstskolām, es veidoju informatīvas lekcijas Latvijas vidusskolās, kur es stāstu par iespēju studēt Dānijā bez maksas. Es stāstu arī par visām praktiskajām lietām, kas studentiem ir jāzina, braucot studēt uz Dāniju, kā arī dalos savā pieredzēs studējot Dānijā. Es pārstāvu aģentūru StudyStart (StudyStart.lv), kas jauniešiem palīdz iestāties Dānijas augstskolās, nokārtot visus dokumentus saistībā ar studijām, pieteikties kopmītnēm, sazināties ar citiem Dānijā studējošajiem latviešiem utt. Visi StudyStart pakalpojumi jauniešiem ir bez maksas. Mājas lapā studystart.lv ir apkopota visa informācija, par studiju programmām, ko piedāvā Dānijas augstskolas, kā arī to, kā notiek pieteikšanās un kādas ir uzņemšanas prasības. Es labprāt atbildu arī personīgi uz jautājumiem par studijām, tādēļ ikviens, kam ir vēlēšanās izmantot šo iespēju studēt Dānijā bez maksas, var droši rakstīt un jautāt man personīgi uz info@studystart.lv

Iesaku katram jaunietim, kam ir doma studēt ārzemēs, pamēģināt un izmantot šo iespēju, ko mums, latviešiem, sniedz Eiropas Savienība!

Lai veicas!

Sandra, info @ studystart.lv, studystart.lv

Uzdod jautājumu StudyStart!

  Nosūti ziņu StudyStart.lv

  Jūsu vārds

  Jūsu e-pasts (nepieciešams)

  Temats

  Jūsu ziņa


  pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2017. gada 30. maijs

  Autora izvēlētie saistītie raksti

   
   
  Fotografēts ar Canon EOS 5D Mark II
  ISO: 100
  diafragma : 1.2
  fokusa attālums: 85
  ekspozīcijas ilgums: 0.004
  uzņemšanas laiks: 2009-05-07 11:11:10

  Izsakies arī Tu