Tavi izteikumi internetā veido Tavu tēlu

Saistītie raksti


Nekas internetā nepaliek bez pēdām, ne komentāri, ne veidotais saturs. Pats esmu grēkojis šajā jomā ļoti, tomēr lielākoties nenožēloju. Uzmanies kādu saturu veido!

Jau pirms kāda laika rakstīju par to, ka komentāri internetā nav tik anonīmi kā varētu likties. Šoreiz par izteikumiem dažādās sociālajās platformās. Nav noslēpums, ka kā pašnodarbinātais apkalpoju vairākus uzņēmumus un vienlaikus arī veicu tādu kā uzņēmumu monitoringu internetā, lai zinātu ko tad par uzņēmumu, tā produktiem vai pakalpojumiem saka.

Cik anonīmi ir Tavi komentāri internetā?

Atbildība par saviem izteikumiem

Nav jau nekāds noslēpums, ka vieniem var patikt citiem ne tik ļoti Tavs uzņēmums,pakalpojumi vai produkts. Tomēr arī kritika ir jāmāk uztvert mierīgi. Pirms kāda laika bija interesanta sarakste ar kādu mana klienta klientu, kurš pateica ka uzņēmums slikti strādā. Pēc vairākām sarakstēm, lai noskaidrotu, kas tieši nepatīk, izrādījās, ka nav paticis, ka uz e-pastu no mana klienta puses nav atbildēts dažu stundu laikā. Vēlāk analizējot situāciju, noskaidrojās, ka e-pasts (un attiecīgi ieraksti sociālo tīklu lapās) rakstīts vakarā pēc 23:00, kad neviens īpaši e-pastus nepārbauda, bet bauda vakara filmas. Tā vai citādi, kad viss bija noskaidrojies, tad izrādās, ka “par klientiem neliekas ne zinis” ir tikai slikta diena un interneta pieejamība.

Tavs blogs vai sociālās platformas profils ir Tavs labākais CV

Sen atpakaļ, Artūrs Mednis bija rakstījis, ka Tavs blogs ir Tavs CV, un otrādi, tad nu lūk, šobrīd meklējot darbiniekus vienam uzņēmumam, es esmu no tiem, kurš šī cilvēka vārdu ieraksta Google, draugiem.lv vai Facebook, lai palasītu un paskatītos topošo kandidātu. Tad nu jautājums: Kā domā, vai lasot šādu tekstu no nesena ieraksta, man radās vēlme piedāvāt darbu vai uzaicināt uz darba interviju?:

Oi, bļe, kā vakar piedzēros! šodien piezvanīju uz darbu, pateicu, ka saaukstējos. AHUJENA ne?

Bija arī visi pārējie ne-latviskie izteikumi :) Gotcha! Nemaz nebija jādomā vai ir vēlme, lai šāds cilvēks pārstāv manu, mana klienta uzņēmumu. Un šis ir tikai par to saturu, kuru Tu esi radījis pats! Būs jāuzraksta arī par citu veidoto saturu … Bet par to jau cits stāsts.


pārskatīts pilnībā, daļēji vai nemaz: 2015. gada 14. decembris

Autora izvēlētie saistītie raksti

 
 

Ir 1. komentārs par Tavi izteikumi internetā veido Tavu tēlu

krists

#1702

vēl paliek tāds faktors kā vārda un uzvārda brāļi (par laimi manējais var lepoties ar izciliem panākumiem sportā, kaut es ar sportu esmu uz Jūs). draugos un feisbukā arī nepaveicas tiem, kam nav vārda/uzvārda līdzinieku.
turklāt man feisbuks pilns ar lietām, kuru dēļ potenciālais darba devējs uz manu pusi pat neskatītos, bet ja viņš nav manos draugos, viņš neko neieraudzīs. vajag tikai būt pietieki gudram lai cenzētu ļautiņus kas tiek profilam klāt. jā, un ja konkrētajā gadījumā džekam nepietika saprāta, lai šo ierakstu neredzētu sveši jūzeri, pats vainīgs :)

Izsakies arī Tu